Informacje

25 lis 2017, 00:15

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

Walczymy z opryszką domowymi sposobami

Moderator: garbi

Postprzez garbi » 30 paź 2013, 00:37

Wylazła mi wielka opryszczka, spuchłam straszliwie, ledwo jeść mogę więc kupiłam w aptece jakiś super żel który za przeproszeniem w d można wsadzić tak więc poradziłam się ludzi i udało mi się dziś ją zmniejszyć smarując czosnkiem piekło jak nie wiem co ale wygląd już dużo lepiej. Polecono mi również cebulę i miód manuka. Jakie jeszcze znacie domowe sposoby na tą dolegliwość.
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Pani Reklamowa » 30 paź 2013, 00:37

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: Walczymy z opryszką domowymi sposobami

Postprzez AniaK » 21 lut 2014, 15:19

Nie wiem jak to sie stalo, ale przegapilam Twoje pytanie :shock: Opryszka pewnie zniknela juz wieki temu, ale ciekawi mnie jak sobie z nia poradzilas? Stosowalas cos, czy zostawilas az wirus sam sie 'wyniesie'?

Tutaj znaidzjesz informacje na temat leczenia takich paskudztw: http://www.nhs.uk/Conditions/Cold-sore/Pages/Treatment.aspx Mam nadzieje,ze CI sie nie przydadza ale jakby ... ;)

A tu tak ogolnie:

Cold sores usually clear up by themselves, without treatment, within 7-10 days.

However, antiviral creams are available over the counter from pharmacies without a prescription. If used correctly, these can help ease your symptoms and speed up the healing time.

To be effective, these treatments should be applied as soon as the first signs of a cold sore appear (when you feel a tingling, itching or burning sensation around your mouth). Using an antiviral cream after this initial period is unlikely to have much effect.

Cold sore patches are also available that contain hydrocolloid gel, an effective treatment for skin wounds. The patch is placed over the cold sore while it heals.

Czyli warto zajrzec do apteki, bo domowych sposobow to raczej nie zaleca sie ..
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA