Informacje

25 lis 2017, 06:06

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

samotna matka a powrót do pracy po urlopie

Postprzez never-ending story » 03 lip 2014, 14:32

Witajcie. Rzadko udzielam się na forach, jednak potrzebuje porady, a zauważyłam, ze jest tu wiele pomocnych ludzi, którzy być może będą umieli mi jakoś to wszystko wytłumaczyć :-)
A wiec od poczatku. Jestem w 5 miesiącu ciąży. Niestety facet, z którym po 7 latach wspólnego życia i wspólnej decyzji o dziecku oświadczył mi ze juz mnie jednak nie kocha i znika z mojego życia. Niech idzie w #$%&@ :-) to juz jakoś przełknęłam. Mam prace, wkrótce urodze moje dziecko,życie toczy się dalej. Jednak myśląc naprzód pojawia się pytanie. Co zrobię z dzieciątkiem, gdy juz skończy mi się urlop macierzynski? Koszty opieki nad dzieckiem będą na równi z wysokością mojej pensji, tak sądzę. Zaznaczę, ze zależy mi na powrocie do pracy. Mysle , ze przez pierwsze kilka miesięcy pomoże mi mama, i ona zajmie się dzieckiem. Jednak ona ma swoje życie w polsce, i jej pomoc i tak na pewno duża, to co najwyżej kilka miesięcy. Powiedzmy, aż dziecko skończy pierwszy roczek. Co dalej? Jak to wygląda w praktyce. Czy uk zapewnia jakas pomoc w opiece dla tak malego szkraba? Darmowa opieka czy cos? Czy samotne matki tak małego dziecka maja w ogóle szanse pracować? Nie zależy mi na siedzeniu w domu i życiu z benefitow, chciałabym pracować, nie zamykać się na ludzi. Być może po urodzeniu mi się odmieni, ale nie sadze, ze bardziej opłaca się siedzieć na benefitach, niżeli pracować. Zaznacze, ze mam tu przepracowane pełne dwa lata, na tą chwilę. Generalizując, jak tu wygląda życie samotnej matki niemowlaka, po ukończeniu urlopu macierzynskiego?
Z gory dziękuje za jakiekolwiek wskazówki :-)
never-ending story
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Pani Reklamowa » 03 lip 2014, 14:32

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: samotna matka a powrót do pracy po urlopie

Postprzez Agnieszka11 » 19 lip 2014, 17:53

Wrocilam do pracy jak moj synek mial 9 miesiecy, pirwsze 2 mies. opiekowal sie nim jego tata, ktory pozniej wrocil do Polski.
Zostalam sama z synkiem, zapislam go do zlobka ktore oplacane bylo i nadal jest z Child Tax Credit.
Jako samotna matka musisz pracowac min. 16 godz. aby otrzymac doplate do opieki (przedszkola) nad dzieckie.
ObrazekObrazek
Agnieszka11
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Re: samotna matka a powrót do pracy po urlopie

Postprzez never-ending story » 21 lip 2014, 18:35

Dziękuje Ci Agnieszka11 za odpowiedz. Puki co, to wszystko mnie przeraża, jednak jest dla kogo walczyć :-)
never-ending story
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA