Informacje

22 lip 2019, 20:05

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

ASTMA jak z nia zyc?

ASTMA jak z nia zyc?

Postprzez twinsplus1 » 16 lis 2008, 10:53

Czesc dziewczyny nie bylo mnie troche, bo "lezalam" za Boryskiem w szpitalu :( wrocilismy do domu wczoraj z calym zestawem lekow na astme :cry: / jesli wiecie cokolwiek i macie sprawdzone informacje to prosze podzielcie sie nimi, bedzie mi to pomocne. dostalam informacje ze szpitala, ktore czytam, ale taka wymiana informacji jest nieoceniona. Z gory dziekuje ;)
twinsplus1
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

ASTMA jak z nia zyc?

Postprzez Pani Reklamowa » 16 lis 2008, 10:53

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: ASTMA jak z nia zyc?

Postprzez gierko73 » 16 lis 2008, 14:49

nie wiem jaki rodzaj ma twoj maly ,moja mala ma astme oskrzelowa.
Ma na wieczor singular,a rano i wieczorem zyrtek,ale to sa leki bardziej na alergie,jezeli u niej zaczyna sie jakikolwiek rodzaj kaszlu to wtedy mam od razu dawac wziewy Flixodite.
Zyjemy normalnie tylko wiecej latam ze scierka,bo najbardziej jest uczulona na kurz a ze wszedzie wykladzina to troche marnie.
Ja mam leki jeszcze z Polski i tamtejsze zalecenia w grudniu ide z nia do lekarza zobaczymy co mi powie,i jakie leki przepisze.
Nie martw sie ja tez bylam przerazona jak uslyszalam ze ma astme,na mnie to zadzialalo jak by mi dziecko umieralo,no bo to astma.Ale jest ok,ona szaleje,biega.tylko musze miec blysk w domu.
gierko73
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez twinsplus1 » 16 lis 2008, 23:54

tez ma oskrzelowa, rano i wieczorem ma Beclazone - inhalator, rano 4 tabletki (od razu) Inisdone i w razie atakow Salamol tez inhalacje 10 "strzalow" pod rzad
za 3 miesiace przeswietlenie klatki piersiowej i kontrola u pediatry w szpitalu, a przez ten czas to u GP
twinsplus1
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez gierko73 » 17 lis 2008, 01:02

jest ok ,wazne ze nie ma tej gorszej odmiany,trzeba tylko pamietac o lekach z czasem mozna je wyleczyc ,zaniknie sama.u mojej powstala z nierozpoznanej alergi,bo objawialo sie jej tylko katarem,a jak po 2 ltach spedzonych non stop w szpitalu wymoglam na testy co nie chcieli mi dac bo za mala to okazalo sie ze ma na kurz,na kota a ten ciagle z nia spal pilnowal jej a jak sie cos dzialo z nia to wolal mnie,na chwasty i na trawe,a ona w lato na kocyku na trawie lezala a ja pielilam ,no i na mleko.takze sama nieswiadomie j dobijalam.
Jak robilam jej testy to zrobili jej jakies dodatkowy test ze wzgledu ze miala co roku zapalenie pluc jak zapytalam sie na co to to pigula a nic takie se,a poznie doktorka mi powiedziala ze na szczescie nie ma MUKOWISTYCYTOZY,wyobraz sobie mnie jak mi kolana sie ugiely
gierko73
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez gierko73 » 17 lis 2008, 01:07

A zapomnialam .nie wiem czy robilas testy malemu na alergie,lepiej zrob,bedziesz wtedy wiedziala na co jest uczulony i kiedy i co unikac,zeby kaszel sie nie nasilal.
takiemu malemu testy robi sie z krwi,nie naklucia.
Ja w przyszlym roku robie jej testy sprawdzajace,jak skonczy 4 latka(zalecenie lekarza alergologa)
gierko73
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez twinsplus1 » 17 lis 2008, 01:18

zapytam tego cholernego GP, powiem ci ze musialm walczyc zeby pediatra go zobaczyl w szpitalu, z GP mi sie nie udalo ale poszlam do walking centre i jakos dali skierowanie, a potem to juz latwiej byl
jak mi sie nie uda z GP to i tak jakos w marcu chce jechac do Polski, i wtedy wszytskich przebadam jak leci, Igor ma wiecznie katar a Mikolaj egzeme juz prawie od roku - teraz jak juz wiem co z Borysem tez bede zadala dla nich wszystkich badan, mam nadzieje ze mi sie uda i nie bede musiala czekac do marca :(

dzieki za info,fajnie ze sie odezwalas - teraz wiem kogo pytac o rade ;)
twinsplus1
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez gierko73 » 17 lis 2008, 19:27

jak ma katar to mozliwe ze jest uczulony na kurz,jak masz posciel z pierza to wywal,tam jest najwiecej.Od kataru wiecej bezie chorowac ,bo wszystko scieka do gardla,i uwazaj na uszy,bo tez sa wtedy czeste infekcje,zaopataz sie w leki na zapas.
Drugi synus moze miec atopowe zapalenie skory,przewarznie od mleka,ale i nie tylko.na ten temat nie moge ci nic powiedziec bo mala miala tylko gdzieniegdzie placki wygladajacejak liszaje,smarowalam jej wtedy mascia LOCOID LIPOCREM ,cienka warstwa na noc,masc byla kupywana w polsce moze uda ci sie ja tu kupic,postaraj sie eliminowac pojedynczo produkty i wtedy ja obserwuj jak jej cialo reaguje,na twoim miejscu zmienilabym mleko na sojowe,moja mala od 6 mies nie pila mleka podawalam je w produktach innych tzn chodzi mi o wapn szukalam go w innych potrawach,pila oczywiscie sojowe ale nie zawsze
gierko73
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez maminka » 17 lis 2008, 21:50

ja byłam zagrożona astmą oskrzelową. kilka lat z rzedu miałam zapalenie oskrzeli i oczywiście jedyne co dost\awałam to antybiotyki :( jak miałam ok 16-17 lat zaczęło być tragicznie. poszłam do alergologa przez przypadek można powiedzieć i okazało się , że to wszystko przez alergię. tylko, że u mnie testy nic nie wykazują bo mam alergię np. na zmianę wilgotnosci powietrza :lol: . jak mi wątroba odmówiła posuszeństwa po końskich dawkach zirtecu i wczesniejszych antybiotykach przezuciłam się na homeopatię. Teraz po kilku latach leczenia już jest spoko. ale... moja mała tez jest na lekach alergicznych....
Trzyma dziewczyny kciuki za was i za wasze szkraby ;)
Obrazek
maminka
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez twinsplus1 » 17 lis 2008, 23:20

dzieki za porady dziewczyny na pewno sie zastosuje do wszystkich, u Borysla juz lepiej po tych lekach, to juz 4 doba ich podawania, juz praktycznie nie goraczkuje ;)
twinsplus1
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez gierko73 » 07 cze 2009, 22:54

mam pytanko
otoz moja mala miala zasilek pielegnacyjny w PL ,ale jak staralismy sie o CHB to nam go zabrali,i tu moje pytaie czy moglabym sie o takowy starac w anglii ,czy jest tu na astme
do tej pory nie mamy taxow a kazda kasa sie przyda
gierko73
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez gierko73 » 10 cze 2009, 22:43

czy nikt nie wie :cry:
gierko73
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez twinsplus1 » 14 cze 2009, 10:09

ja tez mialam zasilek pielegnacyjny w PL, ale jak sei mieszka w UK to go zabrali, ja pobieram DLA, mozesz sprobowac ;)
twinsplus1
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez gierko73 » 14 cze 2009, 10:20

a co to jest i jak sie starac o niego od czego zaczac
bo bardzo ciekawa jestem ,no bo dzieci maja leki za darmo
gierko73
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez twinsplus1 » 14 cze 2009, 10:27

to jest Disability Living Allowance, info na ten temat znajdziesz w linku zasilki na Dzieciaku ;)
twinsplus1
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez gierko73 » 14 cze 2009, 10:30

dzieki twimplus
jak dobrze ze wrocilas :D
gierko73
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez twinsplus1 » 14 cze 2009, 10:40

dzieki :P ;)
twinsplus1
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez garbi » 18 paź 2011, 14:13

No i obawiam się, że Kacper dołączy do grona Astmatyków :/ jest straszliwie teraz przeziębiony ale ogólnie wiecznie kaszle i pani doktor dała nam inhalator bo wydaje jej się, że to astma z czego pytała się mnie czy ktoś w rodzinie miał astmę ja na to, że nikt a dzwonie do mojej mamy i ona miała dziecięcą i cała rodzina od strony jej taty na to chorowała :? wizytę konsultacyjną z GP mamy umówioną na 2 listopada, no nic tylko czekać na diagnozę musimy.
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez agneska » 18 paź 2011, 14:18

Garbi aby zdiagnozowac astmę musisz zrobic synkowi spirometrię.jest to podstawowe badanie ktore powinniscie zrobic.
Jeśli możesz rozwiązać problem nie warto się martwić-jeśli nie możesz zmartwienie nic nie da
agneska
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez garbi » 18 paź 2011, 14:32

Właśnie dlatego idę na konsultację co dalej bo on ma kaszel z krótką przerwą od roku głównie jak się mocno zmęczy to kaszle ale wieczorami czasem tez ma duszności. GP powiedziała, że z tego się wyrasta no i to potwierdziła moja mama bo wyrosła w wieku 8 lat. Z tego co jeszcze powiedziała będzie trzeba mu testy alergiczne przeprowadzić bo to też może być n tym podłożu a wiemy, że jakąś alergie ma w Polsce laryngolog to stwierdził ale nie mieliśmy już czasu żeby resztę badań porobić. No nic trzeba się wziąć za to oby trafił do dobrych lekarzy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez ninka2 » 08 lis 2011, 12:37

witam
i my walczymy z kaszlem i w ogole, zaczelo sie jak synek mial 1,2 latka strasznie kaszlal i mial przyspieszony oddech i w ogole ciezko oddychal pojechalismy do szpitala i tam z nim zostalam od tamtego razu kilka razy lezal w szpitalu ze wzgledu na kaszel i oni nazywaja to weazing-swiszczacy oddech ostatnio bylo lepiej dlugo nie chorowal a od pazdziernika bylam juz 2 razy u lekarza i leakrz powiedzial ze to astma wczesniej distawal salbutamol w inhalacji i presinsolone-sterydy i pomagalo teraz ze wzgledu na to leczenie plus antybiotyk ponownie po tygodniu mial kaszel taki ze nie mogl spac tylko plakal i w ogole non stop kaszlal to lakarz przepisal clenil modulite-sterydy wziewne i jest lekka poprawa teraz czekamy na jakis list bo mamy isc do kliniki zeby powiedzieli co i jak i moze jakies lepsze leczenie zastosuja...mnie to strasznie meczy bo on non stop jest chory a jak w pore nie zastosuje tych lekow typu salbutamol to jedziemy do szpitala bo juz nad tym nie panujemy, aha a chce pwoeidziec ze u niego wszystko zaczynalo sie od kataru jak zaczal kiochac i miec katar to juz zapalalo mi sie czernowe siwatelko no i na drugi dzien zaczynalo sie wszystko...wydaje mi sie ze ma astme oskrzelowa na tle alergicznym mam nadzieje ze jak skonczy 3 latka a w marcu konczy to zrobia mu badania i testy....
ninka2
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez garbi » 12 kwi 2012, 12:29

My wracamy dziś do tematu astmy. Kacper wylądował u zupełnie innej pani doktor z wysoką gorączką i po wywiadzie napisała że jest astmatykiem i dała nam nowy inhalator. Za 3 tyg idziemy do kontroli, GP powiedziała że tak nie może być że on tak kaszle cały czas. Pierwszy raz u niej byliśmy następny raz idziemy do naszej zresztą nowej lekarki. Trzymajcie kciuki żeby w końcu go prawidłowo zdiagnozowali.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez garbi » 14 kwi 2012, 11:23

A mam pytanie do Was czy używałyście inhalatorów Ventonil i Clenil? Kacper ma oba i dostał jeszcze taką tubę z maską do wdychania. Zastanawiam się kiedy mu się trochę polepszy bo jak na razie nic się nie zmieniło
Obrazek

Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez kerlimi » 16 maja 2012, 09:22

Wlasnie wczoraj stwierdzono u mnie po wywiadzie i tescie wydechowym astme!!! Jestem przerazona. Ataki kaszlu mialam juz od kilku dobrych tygodni, bylo to okropne. Oprocz tego nie mialam zadnych innych objawow procz kataru. Dostalam inhalator i tabletki steroidowe. Zanim zaczelam je brac to sprawdzilam jeszcze informacje na ich temat w internecie i to co znalazlam mnie gleboko zastanowilo... W Polsce nie mozna ich brac podczas ciazy, tutaj w UK mozna. Wahalam sie czy je wziac jednakze moj stan pogorszajacy sie z dnia na dzien spowodowal, ze zaryzykuje. Malenstwo i tak juz wystarczajaco sie nameczlo ze mna i moimi atakami dusznosci. Wczoraj wieczorem wzielam pierwsza dawke i dzis przespalam cala noc bez ataku kaszlu, dzis tez juz ataki nie sa tak silne i oddycha mi sie o niebo lepiej. Czy ktos wie na jakie testy powinnam dostac skierowanie, by sie upewnic czy to w ogole astma, a jezeli tak to jaki jej rodzaj? Chce miec swiadomosc na noc mam uwazac i jak przestrzegac tego by nie bylo nawrotow.
kerlimi
PASJONATKA
PASJONATKA

Postprzez Ajcia4 » 16 maja 2012, 09:34

Ja nic nie pomoge, ale wiem ze nie kazdej astmy da sie wyleczyc. Moj brat ma 30 lat i ciagle z tym walczy. Bardzo wysoko zaawansowana. Teraz dostal skierowanie do szpitala na testowanie nowych lekow na astme. Mu to nie pomoze ale moze za 30 lat znajda cudowny lek na pozbycie sie dziadostwa. Moj brat ma dwa jakies leki i co 3 miesiace kontrole. A na testowaniu lekow bedzie mial wszystkie z mozliwych badan jakie instnieja, wszystko za darmo i do tego placa 10£ za godzine spedzone w szpitalu.
Ajcia4
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez kerlimi » 16 maja 2012, 22:22

Hej, u mnie na szczescie chyba to az takie straszne nie jest bo mam takie napady dopiero pierwszy raz w zyciu. Fakt nic przyjemnego. Podejrzewam, ze to ma zwiazek z naszym nowym domem, bo wszystko zaczelo sie odkad sie tu wprowadzilismy. W poprzednim domu nie bylo dywanow, tylko podlogi, a tu cale pietro w dywanach, a jak wiadomo w nich zbiera sie najwiecej roztoczy itp tak wiec msle, ze to moze miec zwiazek... Zobaczymy, umowie sie z gp i moze dostane skierowanie na badania :roll:
kerlimi
PASJONATKA
PASJONATKA

Następna strona