Informacje

25 lis 2017, 06:05

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

Pomysł na biznes w UK :)

Wymiana doświadczeń mam, które prowadzą własną działalność gospodarczą. O wadach i zaletach w byciu na swoim.

Moderator: AniaK

Re: Pomysł na biznes w UK :)

Postprzez icedcoffee25 » 18 cze 2015, 22:27

Hej Dziewczyny :D również jestem na forum nowa i również bardzo często myślę nad własnym biznesem w UK z racji tego, że jak na razie nie mogę pójść do pracy. Mam wiele pomysłów, ale jak to mówią "co za dużo to nie zdrowo" i to chyba prawda, ponieważ na poważnie myślę o biznesie, ale jakoś cały czas przez coś rezygnuje, a to finanse,a to chyba jednak nie ta branża...no i co najistotniejsze (chyba) mój angielski nie jest chyba na odpowiednim poziomie na biznesy.

Też myślałam o restauracji a raczej o takiej drewnianej dużej chatce, gdzie byłoby swojskie jedzonko, również z grilla. Od czasu do czasu odbywały by się dancingi dla ludzi starszych, raz dyskoteki dla młodych, no i byłaby możliwość wynajęcia chatki na przyjęcia okolicznościowe, ale jak przyszło do finansów, to złapałam się za głowę, choć wydaje mi się, że byłoby można bardzo szybko te wsadzone pieniądze odrobić. Z tym, że nie wiem czy czułabym się dobrze w gastronomii :roll:

Swoją drogą, jak myślicie ? Jak dobrze trzeba znać angielski żeby otworzyć coś swojego ?

Pozdrawiam ;)
icedcoffee25
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Pani Reklamowa » 18 cze 2015, 22:27

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez AniaK » 17 lip 2015, 20:09

Wlasciwie to nie od znajomosci angielskiego zalezy, a raczej od kreatywnosci i pewnosci siebie. Twoj pomysl jest dosc ryzykownym i bardzo kosztownym. Napisalas tez, ze nie wiesz czy dobrze czulabys sie w gastronomii a to tez w zasadzie powinno Cie powstrzymac przed tym krokiem dopoki nie poczujesz ze naprawde to cos dla Ciebie. Poki co moze pomysl o czyms mniejszym? Napisz cos wiecej o sobie, moze my podrzucimy jakies pomysly :-)
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez icedcoffee25 » 22 lip 2015, 18:28

AniaK napisał(a):Napisz cos wiecej o sobie, moze my podrzucimy jakies pomysly :-)

Byłoby super gdybyście mogły coś podpowiedzieć lub sprowadzić na ziemię :lol:
Teraz siedzę w domu i zajmuje się dzieckiem, mam 4 letniego synka, który jeszcze w tym roku idzie do przedszkola, tylko na 3 godziny, więc za dużego pola do popisu nie mam. Praca ewentualnie tylko rano lub wieczorami.

Nie wiążę pobytu w UK z pobytem na stałe, aczkolwiek jak na razie, w najbliższej przyszłości nie planuje powrotu.
Fascynuje mnie prawo oraz kocham zwierzęta. Jeśli chodzi o prawo, to skończyłam jak na razie studium prawne, ale niestety na pracę w kancelarii w uk liczyć nie ma co ;/ ewentualnie w jakiś biurach pomocy polakom, może, bo jak się orientowałam to też lipa. Chcialam bardzo iść na studia prawnicze, ale to ogrom pracy zanim się do czegoś dojdzie, o ile w ogóle się dojdzie, a latka lecą...
Myślałam o otworzeniu jakiegoś oddziału kancelarii.

Jeśli chodzi o zwierzęta, to przede wszystkim psiaki :) pomagałam szkolić psy, doradzałam pod różnymi względami dotyczącymi psów - tutaj myślałam, żeby założyć biznes jako Dog walker&Petsitter, ale moja glówną rozterką jest JĘZYK ANGIELSKI. Tak na prawdę wierzę że bym się dogadała, bo mam duży zasób slownictwa, potrafię mówić nawet całkiem nieźle pod względem gramatycznym, ale czuję blokadę przed rozmową z Anglikiem.

a więc ? Jakieś pomysły ? ;)

ps.
również chętnie pomogę w podrzuceniu pomysłu i doradzeniu, także piszcie :)

Pozdrawiam Was :D
icedcoffee25
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Emillo » 10 sie 2015, 23:11

Witam miłe Panie.

Trafiłem tutaj przypadkiem, ponieważ szukałem informacji odnośnie własnego biznesu. Mam nadzieję że jest to portal dla rodziców a nie wyłącznie dla mam, jeśli to drugie to proszę mnie natychmiast wykopać ;-)
"Wygooglałem" Wasz dział dziewczyny poprzez słowo softplay, ponieważ jest to również jeden z moich pomysłów na biznes. Niestety pomysłów było sporo, kilka nadal jest, lata uciekają a ja dalej zasuwam jako szary pracownik, jednym słowem brak odwagi jak również, być może drugiej osoby która by miała taką wizję jak ja.
Zanim przejdę do sedna, chciałbym napisać że zostały tutaj poruszone dwa pomysły o których też myślałem, jest to wyżej wspomniany softplay i kawiarnia. Ten drugi pomysł niestety nie jest taki prosty, duże koszta wszystkich urządzeń (szczególnie maszyna do robienia kawy), wystroju i wyposażenia mogą na początku odstraszyć, umiejętność przyrządzenia różnego rodzaju kaw też nie jest prosta, więc trzeba by było ukończyć jakiś podstawowy kurs baristy. Dochodzi do tego wystrój i klimat trafiający do klientów, konkurencja i lokalizacja. Myślę że w przypadku kawiarni, trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym i w jakimś stopniu doświadczonym w prowadzeniu tej działalności, ponieważ szybko można wtopić swoje pieniążki. Ja nie chcę Was drogie panie odstraszać, chciałem tylko przestrzec Was przed ryzykiem i trudnościami jakie możecie napotkać. Chociaż z drugiej strony sam też tylko czytałem, czytałem i nic do tej pory nie zrobiłem w kierunku własnego biznesu, więc proszę się nie zniechęcać. ;-)
Teraz napiszę o tym co ostatnio chodzi mi po głowie, czyli softplay. Myślę że w tym przypadku jest mniejsze ryzyko zamknięcia biznesu już na starcie, czy też nie opłacalności. Na pierwszym miejscu trzeba mieć wizję co dokładnie chcemy. Myślałem o czymś nowym, żeby nie tworzyć kolejnego podobnego softplay'a, podam kilka pomysłów. Oprócz zwykłego miejsca zabaw dołożył bym mini kino, kilkanaście wygodnych miejsc siedzących i duży telewizor, gdzie non stop by leciał kanał z bajkami coś jak np Disney Junior. Można by było również w oddzielnym pomieszczeniu zrobić dyskotekę z maszyną do bąbelków, kulą i kolorowymi światłami z muzyką dla najmłodszych. Co niedzielę byłby zapraszany jakiś gość, mam na myśli klauna, człowieka przebranego w postać z bajki, magik itp. Może też by się przyjął jakiś dziecięcy symulator samochodu, jakiś cymbergaj czy coś w tym rodzaju. Dla rodziców dałbym jakieś wygodne miejsca z tv i dobrym jedzeniem, dobrze by było mieć osobny telewizor dla rodziców, aby mogli obserwować swoje pociechy, czyli również monitoring. Pewnie znalazło by się więcej pomysłów, z tym że każdy nowy pomysł to dodatkowy wydatek. Jeżeli dokładnie byśmy wiedzieli czego chcemy, wtedy byśmy musieli zająć się lokalizacją, tutaj też trzeba by było poświęcić trochę czasu na wyszukanie danych, odnośnie ilości dzieci i roczników jakie się urodziły w danej miejscowości, podobno jest taka możliwość. Kolejną rzeczą jest konkurencja, gdzie i ile jest podobnych miejsc w pobliżu, czyli ogólne badanie rynku.
Myślę że jeżeli poświęciło by się wystarczającą ilość czasu na przygotowanie "gruntu", to była by duża szansa na powodzenie. Jest jeszcze dużo kwestii finansowych, ale o tym później, chciałem przedstawić w skrócie swoją wizję. Wiem że może tekstem opisałem to dość surowo, ale jestem przekonany że potrafił bym stworzyć wyjątkowy klimat dla dzieci.
Chciałem się podzielić swoim pomysłem, który oczywiście już tutaj został poruszony, ale dorzuciłem swoje trzy grosze. Tak się napisałem a jak znam życie, skończy się tylko na myśleniu i marzeniu a jutro praca i szara rzeczywistość :-D

Jakieś za albo przeciw, lepsze pomysły czy sugestie?

Przepraszam jeżeli nie do końca składanie napisałem ale zmęczenie robi swoje.

Dobranoc.
Emillo
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Emillo » 11 sie 2015, 19:16

Przepraszam za pomyłkę, nie zauważyłem że jest to dział kobiecy :? Wczoraj byłem zmęczony, poza tym przeglądałem wszystko na telefonie i zwyczajnie nie zauważyłem. Post można usunąć.
Miłego wieczoru życzę :)
Emillo
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez majaturchan » 09 wrz 2015, 15:37

Ja bałabym się swojego biznesu, zdecydowanie wole pracować u kogoś chociaż mam świadomość, że często jesteśmy naciągani i wykorzystywani
majaturchan
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Iga83 » 01 paź 2017, 20:48

Podobno najlepiej wychodzi się na spółce ltd, macie doświadczenie? We wszelkich formalnościach pomaga https://www.taxangels.pl/ , może warto podpytać u nich o szczegóły i zasady późniejszej współpracy?
Iga83
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Poprzednia strona