Informacje

26 wrz 2017, 03:45

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

brzuchatki z terminem na Wrzesien 2010

Moderator: garbi

Re: brzuchatki z terminem na Wrzesien 2010

Postprzez natajla86 » 12 sie 2010, 20:59

Mam do Was pytanie odnosnie torby porodowej. Czy pakujecie sie w mala trobe podreczna czy duza torbe podrozna? Jestem w trakcie sluchania nagrania co nalezy zabrac ze soba do szpitala :

http://www.mamazone.pl/tv/film,4522,torba-porodowa.aspx

i jestem troche przerazona, czy to wszystko jest naprawde potrzebne? Moze tutaj w Uk majai jakies inne wymagania? Czy nalezy zabrac ze soba wszystkie kosmetyki dla dziecka ( szampon, zel do mycia itp)?
I czy potrzebnych jest 10-siec pieluszek tetrowych? No i jakie dokumenty nalezy ze soba zabrac?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez Pani Reklamowa » 12 sie 2010, 20:59

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez roksana » 12 sie 2010, 21:23

natajla86 napisał(a):o ile mnie zgaga nie meczy
ta zgaga to zmora wszystkich brzuchatek :x

natajla86 napisał(a):czy potrzebnych jest 10-siec pieluszek tetrowych?
do szpitala? Nie ma takiej potrzeby! No chyba, ze bedziesz ich uzywala zamiast pampersow.
natajla86 napisał(a): Moze tutaj w Uk majai jakies inne wymagania?
Niektore szpitale maja swoje ulotki co potrzeba, moze spytaj swoja polozna, albo odwiedz szpital i wtedy dostaniesz czarno na bialym ;)
Ja w poprzedniej ciazy dostalam wlasnie ulotke ze szpitala.
natajla86 napisał(a):No i jakie dokumenty nalezy ze soba zabrac?
KARTA CIAZOWA!!! Czyli nasza ksiazka. To w zupelnosci wystarcza.
natajla86 napisał(a):Czy pakujecie sie w mala trobe podreczna czy duza torbe podrozna?
ja mam taka podreczna, srednia torbe, byle wszytsko sie zmiescilo.
Mysle ze wystarczy Ci to wszystko : pampersy (chociaz niektore szpitale je maja), waciki do przemywana dziecka, chusteczki nawilzajace, krem na odparzenia, ubranka oczywiscie w tym rekawiczki, przydac sie moze szczoteczka miekka do wloskow. No i dla Ciebie cos do porodu (do ubrania), przyda sie mala butelka wody z dziukiem, po porodzie wkladki laktacyjne i podpaski poporodowe, przybory toaletowe, recznik, szlafrok+kapcie, no i ubranie na wyjscie.
NO I RZECZ NAJWAZNIEJSZA fotelik samochodowy, inaczej nie wyjdziesz z dzieckiem!!!

Pamietaj o tym, ze w szpitalu bedziesz tylko dobe jesli wszystko z Wami bedzie ok!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez madzior » 12 sie 2010, 23:02

natajla86 napisał(a):Mam do Was pytanie odnosnie torby porodowej. Czy pakujecie sie w mala trobe podreczna czy duza torbe podrozna? Jestem w trakcie sluchania nagrania co nalezy zabrac ze soba do szpitala :

http://www.mamazone.pl/tv/film,4522,torba-porodowa.aspx

i jestem troche przerazona, czy to wszystko jest naprawde potrzebne? Moze tutaj w Uk majai jakies inne wymagania? Czy nalezy zabrac ze soba wszystkie kosmetyki dla dziecka ( szampon, zel do mycia itp)?
I czy potrzebnych jest 10-siec pieluszek tetrowych? No i jakie dokumenty nalezy ze soba zabrac?

No wlasnie musisz pamietac ze w polsce kobiety zostaja 3dni w szpitalu dlatego potrzebuja tyle rzeczy :D
a tutaj czesto wypuszczaja tego samego dnia jak wszystko jest w porzadku,takze nie przesadzaj z pakowaniem ;)
madzior
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez natajla86 » 14 sie 2010, 12:48

Jutro ide do Polskiej szkoly rodzenia, to sie wszystko na temat tej nieszczesnej torby wyjasni ;)
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez ags » 14 sie 2010, 15:38

hej ja nie spakowana jeszcze nadal, ale dzis chyba to zrobie, musze zapodac jakas koszule nocna jeszcze.
ja malo biore do szpitala, pare bodow, pare pajacykow, pielusie, chusteczki, obcinaczki do paznokci, czapusie wezme, niedrapcie, nie bede sie paprac z kaftanikami, dla mnei to porazka kaftanik, wezme pajace i koniec, body na dl rekaw i np spodeneczki, oliwke, w razie co sudocrem,
a dla siebie, kapciuchy pod prysznic, koszule do porodu, do lezenia, ciuchy do wyjscia, majciochy po szyje, wkladki po porodowe, tantum rosa sobie juz wezme, stanik tez jakis wezme, skarpety... hmm skarpety to ejszcze zobacze bo ja to w japonkach ciagle chodze albo w sandalach moich mega ulubionych i wygodnych z Clarksa, jak je zalozylam to myslalam ze sie rozlyne, takei wygodne byly ;)
do mycia siebie, szampon, mydlo, pasta szczoteczka
nie pamietam czy tam u mnie nie byloc zasem szamponow i mydel, pewnie tak, ale wezme jak cos
kocyk dla dziecka wezme tez

dzis sie chyba spakuje

dziewczyny od kilku dni nie czuje w ogole parcia na ta szyjke, nie czuje klucia, nie czuje ze mi pecherz bardziej sciska.
za to czuje jak mi zgniotlo zoladek bardziej, ciezko sie oddycha, wszystko w jeden dzien sie zmienilo, albo w noc ciezko powiedziec
a za to moje male juz nei kopie jak to bylo przez ostatnie 8tygodni, lub wiecej, mialam dziecko na dole glowka, po lewej stronie dupcia, po prawej nozki, czuc bylo wszsytko wyraznie bardzo wyraznie
a teraz nie wiem gdzie co jest, byl ladnie ulozony glowka w dol i to bardzo dlugo
teraz nie moge znalezc gdzie co ma
mam wrazenie ze mi sie obrocilo to dziecko jakos
najpierw czulam dupke z drugiej storny, a teraz czuje duza czesc cialka po lewej i po prawej stronie
pozniej tak czuje jakby tulow w poprzek, albo moze to sa cale dlugosci nozek nie wiem
w kazdym badz razie na gorze brzucha to jest
aha tak jak czulam raczki na dole, takie gilganie, tak teraz nie czuje ich w ogole
ehhh wkrecam sobie jak zawsze
Obrazek
Obrazek
ags
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez natajla86 » 14 sie 2010, 17:38

A co to jest tantum rosa? I czy Wy macie zamiar gacie uciskowe odrazu po porodzie zakladac? Slyszlam, ze z tymi gaciami i pasami to trzeba 6 tygodni czekac, bo moga zrobic sie zrosty i jst to nie zdrowe... ;/
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez ags » 14 sie 2010, 18:00

tantum rosa to taki proszek co sie rozpuszcza w wodzie, on jest do przemywania ran po porodzie,
uzywalam to w poprzedniej ciazy, nie martw sie tez o tym pojecia zielonego nie mialam.
http://www.tantumrosa.pl/
http://www.dlamamyidziecka.co.uk/tantum ... -p-34.html
troche zdzierstwo bo normalnie to do 30zl kosztuje ;)

mi na innym forum dziewczyny pisaly zeby stosowac tak: rozpuscic w wodzie, wlac do pojemnika, butelki z koncowka do psikania, wtedy psikac na podpaske/wkladke, a takze na krocze. nie podrazniasz wtedy miejsc intymnych tylko ladnie psikasz i po klopocie

o majtalony to chodzi mi o zwykle bawelniane majtalony, tak sobie napisalam po szyje, bo to takie babcine gacie jakies mam w szufladzie ;)
Obrazek
Obrazek
ags
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez lecieyek » 14 sie 2010, 23:23

Też poprzednio używałam tantum rosa po porodzie. W sumie to fajna rzecz, bo mydłem czy nawet delikatnym żelem do higieny intymniej bym się wtedy nie dotknęła. Stosowałam to przez tydzień, a potem lactacyd femina. Polecam oba preparaty. i Chyba poproszę mamę, żeby mi przywiozła z Polski.
Ags mam nadzieję, że podczas następnej wizyty u położnej okaże się, że dzidzia nadal główką do dołu siedzi w Twoim brzuszku. Ja w sumie nie czuję za bardzo co gdzie ma moja małą. Jest chyba bardziej schowana. Jedynie czuję nóżki bardziej u góry i rączki na dole i czasem łydkę można wyczuć jak ją odpowiednio ustawi.
Moja torba do szpitala też już prawie spakowana. Czekam tylko na staniki, piżamę i kosmetyki dla dziecka. Już nie wiele czasu zostało i już nie mogę się doczekać :)
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez natajla86 » 15 sie 2010, 13:50

Dziewczyny na allegro sa duzo tansze staniki do karmienia, czesto sa aukcje ,ze wysylaja towar za granice, warto zobaczyc, bo lepiej dac 30-50 zl niz tutaj 25 funtow . . .
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez ags » 15 sie 2010, 14:01

na ebayu jest duzo staniczkow
wpiszcie maternity bra, albo breasfeeding bra, sa tanie nawet nowe za 5-10f :)
Obrazek
Obrazek
ags
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez natajla86 » 15 sie 2010, 16:26

O fajnie, bede miala wiecej czasu to poszukam, wszystkie jakiej do tej pory widzialam to za ponad 20 funtow ;/
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez ags » 15 sie 2010, 18:23

hihi
ze mnei to sie smieja kolezanki, bo zawsze do mnei przychodza zeby im cos znalezc, szczegolnie na ebayu ;)
naprawde, tam jest mnostwo okazji :)
Obrazek
Obrazek
ags
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez roksana » 15 sie 2010, 23:06

natajla86 napisał(a):wszystkie jakiej do tej pory widzialam to za ponad 20 funtow ;/
ja wlasnie kupilam na ebayu za 12f dwa ;)
ags napisał(a):uzywalam to w poprzedniej ciazy, nie martw sie tez o tym pojecia zielonego nie mialam.
http://www.tantumrosa.pl/
http://www.dlamamyidziecka.co.uk/tantum ... -p-34.html
troche zdzierstwo bo normalnie to do 30zl kosztuje
ja kupuje przez apteke internetowa, za normalna cene plus przesylka.
ags napisał(a): nie spakowana jeszcze nadal, ale dzis chyba to zrobie,
a ja alasnie wczoraj sie spakowalam w koncu :)
ags napisał(a):dziewczyny od kilku dni nie czuje w ogole parcia na ta szyjke,
napewno jest wszystko dobrze ;)
ags napisał(a):dla mnei to porazka kaftanik, wezme pajace i koniec
ja tak samo robie.
ags napisał(a):mi na innym forum dziewczyny pisaly zeby stosowac tak: rozpuscic w wodzie, wlac do pojemnika, butelki z koncowka do psikania, wtedy psikac na podpaske/wkladke, a takze na krocze. nie podrazniasz wtedy miejsc intymnych tylko ladnie psikasz i po klopocie
dobrze wiedziec, musze zapamietac ;)

No dziewczyny, czas leci, mamy juz polowe sierpnia :) Pomalu moze sie zaczynac ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez natajla86 » 16 sie 2010, 11:50

Ja wczoraj bylam w Polskiej szkole rodzenia, dowiedzialam sie co nie co i co nie co uslyszalam ;/ Przy zwiedzaniu szpitala i pokazywaniu przez polozna sali porodowej, w sali obk rodzila kobieta, darla sie w nieboglosy, az sie blada zrobilam ;)
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez lecieyek » 16 sie 2010, 15:03

natajla86 napisał(a):w sali obk rodzila kobieta, darla sie w nieboglosy, az sie blada zrobilam ;)

Podobno w czasie porodu szkoda energii na darcie się ;) Ja się nie darłam jak rodziłam, ale to w niczym nie pomogło, bo i tak miałam krótkie skurcze i się męczyłam...

roksana napisał(a):No dziewczyny, czas leci, mamy juz polowe sierpnia :) Pomalu moze sie zaczynac ;)

Oj chciałabym żeby było już po wszystkim, ale dla spokojności cierpliwie będę czekać do terminu ze względu na Szymona i przyjazd mojej mamy. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się jak i kiedy trzeba...

Co do staników z ebay czy allegro, jakoś nie lubię kupować bez przymierzania, bo zawsze jak przymierzam stanik według tabeli rozmiarów to i tak okazuje się, że nie pasuje, więc przymierzam jeszcze inne rozmiary i wybieram ten, który najlepiej leży :/
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez AniaK » 16 sie 2010, 16:38

lecieyek napisał(a):Podobno w czasie porodu szkoda energii na darcie się ;)

Ja w trakcie porodów byłam bardzo ciuchutka, a położna wręcz zalecała mi darcie. Podobno krzyki, jęki itp działają uśmierzająco na ból :)
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez ags » 16 sie 2010, 17:22

a ja alasnie wczoraj sie spakowalam w koncu :)

ja juz tez w koncu spakowana, jeszcze tylko kapcie, ciuchy na wyjscie, recznik , hehe no i koszule nocna musze kupic jakas, bo mam same ledwo za dupke ;)

napewno jest wszystko dobrze ;)

jest dobrze, dzis bylam u poloznej, ale powiedziala ze nie jest nisko tam na dole, on chyba po tym jak se przekrecil dupolina na prawa strone to jakos mi sie podniosl, ale ok wsio jest :)

No dziewczyny, czas leci, mamy juz polowe sierpnia :) Pomalu moze sie zaczynac ;)

jutro mam wizyte w sprawie cc, mam nadzieje ze przejdzie, postanowilam zrobic wszystko zeby tego bolu nie przechodzic drugi raz... :cry:
polozna mi powiedziala, ze jesli czuje ze nei dam rady to nie moga mnie zmusic do porodu naturalnego, moje cialo i moge decydowac, oczywiscie oni to jutro zdecyduja... jeju az mi sie rece poca jak o tym mysle.....

natajla86 napisał(a):w sali obk rodzila kobieta, darla sie w nieboglosy, az sie blada zrobilam ;)

Podobno w czasie porodu szkoda energii na darcie się ;) Ja się nie darłam jak rodziłam, ale to w niczym nie pomogło, bo i tak miałam krótkie skurcze i się męczyłam...

roksana napisał(a):No dziewczyny, czas leci, mamy juz polowe sierpnia :) Pomalu moze sie zaczynac ;)

Co do staników z ebay czy allegro, jakoś nie lubię kupować bez przymierzania, bo zawsze jak przymierzam stanik według tabeli rozmiarów to i tak okazuje się, że nie pasuje, więc przymierzam jeszcze inne rozmiary i wybieram ten, który najlepiej leży :/

ja tez wole przymierzyc, ale ja i tak nie bede kupowac do karmienia ;)

Ja w trakcie porodów byłam bardzo ciuchutka, a położna wręcz zalecała mi darcie. Podobno krzyki, jęki itp działają uśmierzająco na ból :)

ja sie tak darlam, ze tydzen chrype mialam ale nic nie pomoglo
jeny zeby sie zlitowali nade mna bo umre z nerwow chyba.....
Obrazek
Obrazek
ags
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez lecieyek » 16 sie 2010, 19:47

Dzisiejszy dzień to jakaś masakra :/ Najpierw w nocy łapały mnie takie skurcze w łydce, że wyłam z bólu, a rano jak wstałam to ledwo chodziłam, na szczęście po jakimś czasie się rozchodziło i jakoś mogłam nawet do miasta dojść, choć czasem nadal czuję, lekki ból. Po za tym jak stoję to czasem lekki skurcz mnie łapie w mięśniach przy miednicy. Boli mnie krzyż jak wstaję z krzesła, a do tego mała tak mnie kopie w pęcherz, że nie mogę ustać w kuchni, żeby zrobić jedzenie, albo gary umyć :( Już mam dość! Ale jeszcze trochę muszę wytrzymać...
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez natajla86 » 17 sie 2010, 14:46

Takie to juz uroki :) Ja zawsze myslalam, ze jak bede w ciazy to bede strszanie ociazala, grubaaa i wogule wszytsko co najgorsze . . . Milo sie rozczarowalam, bo ciaze przechodze naprawde super, jest to piekny okres w moim zyciu, troche bedzie mi szkoda jak sie juz skonczy ;) Ale z niecierpliowscia czekam na naszego Bombleka, trudno cos za cos ;)
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez juna4 » 17 sie 2010, 16:43

Boli mnie brzuch jak na okres od wczoraj i czuje jak mala sie pcha. Zostal miesiac, niemoge spac po nocach i czuje sie naprawde zmeczona. Jeszcze w dodatku byla mojego m utrudnia zycie, masakra. Chcialoby sie zrelaksowac i odpoczac........ ah :roll:
Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
juna4
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez natajla86 » 17 sie 2010, 19:59

Juna jak Cie boli jak na okres to moze juz tuz tuz . . . :D Polanska a Ty co sie nic nie odzywasz? Urodzilas juz? :->
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez roksana » 17 sie 2010, 20:14

juna4 napisał(a):Boli mnie brzuch jak na okres od wczoraj i czuje jak mala sie pcha
ja mialam takie dwa dni wlasnie. Narazie nie wrocily bole.

juna4 napisał(a): Jeszcze w dodatku byla mojego m utrudnia zycie,
co Ty masz z byla za problemy? Niech spada ;)

W poniedzialek kolejne spotkanie u poloznej. W karcie zostana tylko dwa :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez polanska » 17 sie 2010, 20:47

natajla86 napisał(a):Juna jak Cie boli jak na okres to moze juz tuz tuz . . . :D Polanska a Ty co sie nic nie odzywasz? Urodzilas juz? :->

Hej Kobietki :D Już bym chciała być po ...
Nic się nie odzywałam, bo miałam małe problemy ostatnio.A konkretnie ząbek :( na sam koniec ciąży musiałam podtruć dzidziusia Paracetamolem :( NIby paracetamol można brać w ciąży, ale przecież żaden lek nie jest obojętny dla organizmu ! Wzięłam może z 10 tabsów w 3 dni :( ból był tak straszny że wyłam do poduszki .
Byłam u dentysty na "awaryjnym" raz, koleś wyczyścił, zakleił i poszłam szczęśliwa do pracy, do czasu....znieczulenie minęło i wtedy dopiero poznałam prawdziwy ból. Prawie mdlałam z bólu. Zwolniłam sie z pracy i znów do pseudo specjalisty biegiem :( Tym razem wyciąganie wszystkiego z zęba po samo dno i wyrywanie nerwa pod znieczuleniem znów :cry: Po znieczuleniu powtórka z rozrywki... Pracetamol nie pomagał, a ja wyłam z bólu. Pojechała o 1 w nocy na pogotowie.
Tam miałam wizyte z kolejnym pseudo lekarzem, palantem z Indii ! Dał mi silne tabletki przeciwbólowe. Pytałam go czy nie zaszkodzą mojej dzidzi, on powiedział że nie są szkodliwe i będzie ok. niestety ulotki nie przeczytałam, tylko mu zaufałam :( W nocy miałam straszne zawroty głowy i mdłości. i co się okazało...
Tabletki zabronione dla kobiet w ciązy! :shock:
Cały dzień się odtruwałam :roll: Gorączka i ogólne osłabienie!
Ostrzegam dziewczyny, uwarzajcie co wam dają ! Ja już wiem :evil:

Jej to była historia .
Juna ja mam ten ból na okres chyba od 32 tyg :( tylko coraz częściej ! Żebym tylko w pracy nie urodziła ;) bo zostało mi jeszcze 4 dni ...
Jeszcze 3 tygodnie :o do terminu...jeju jak to zleciało....
polanska
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez monia1482 » 17 sie 2010, 22:27

hejka .Pytałam go czy nie zaszkodzą mojej dzidzi, on powiedział że nie są szkodliwe i będzie ok. niestety ulotki nie przeczytałam, tylko mu zaufałam :( W nocy miałam straszne zawroty głowy i mdłości. i co się okazało...
Tabletki zabronione dla kobiet w ciązy! :shock:

Polanska ja w zyciu bym tego niepodarowala dla tego debila przenigdy!!!!!!!!!
My dzisiaj kupilismy przewijak.
Mnie strasznie kluje w podbrzuszu chyba mam te skurcze jak to dopiero wstep to................................... .
Jutro polozna i basen.
Obrazek
Obrazek
monia1482
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez natajla86 » 17 sie 2010, 23:01

Ja po rozmowie z siostra i szwagierka, ktore powiedzialy mi, ze przewijak mialy, ale nie uzywaly bo wygodniie im bylo to robic na lozku, odpuscilam sobie jego zakup ... Jesli z czasem uznam, ze bedzie mi potrzebny to czemu nie ;) Monia ja tez mialam te skurcze w zeszlym tygodniu, to chyba syndrom 34-tego tygodnia ;)
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Poprzednia stronaNastępna strona