Informacje

23 wrz 2018, 13:49

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

Problem z zajściem w ciażę a GP

Idelane miejsce by podzielic sie doswiadczeniami w staraniu o dziecko.

Moderator: garbi

Postprzez KoKoKura » 20 lut 2012, 16:12

Dziewczyny, mam pytanie. Mam dziecko chciałabym drugie. Problem w tym, że nie mogę zajść w ciążę. Pierwszym razem nie miałam z tym problemu, drugim razem też - drugim razem niestety poroniłam. Od tego czasu minęło już 1.5 roku a ja nadal nie jestem w ciąży. Przez ostatni rok dokładnie notuje kiedy miałam okres, kiedy owulację itp. Ewidentnie coś ze mną nie tak. Czy jak wybiorę się do GP to skieruje mnie na jakieś badania czy szkoda czasu? Doradźcie coś, proszę.
KoKoKura
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Pani Reklamowa » 20 lut 2012, 16:12

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: Problem z zajściem w ciażę a GP

Postprzez agneska » 20 lut 2012, 19:06

ja bym sie wybrala do jakiejs poradni ginekologicznej a nie do GP.
Jeśli możesz rozwiązać problem nie warto się martwić-jeśli nie możesz zmartwienie nic nie da
agneska
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez AniaK » 20 lut 2012, 19:21

agneska napisał(a):ja bym sie wybrala do jakiejs poradni ginekologicznej a nie do GP.

Myślę, że GP to dobry kierunek, długo się starasz więc na pewno skieruje Cię na jakieś badania a potem jeśli trzeba do kliniki leczenia niepłodności.
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez AniaK » 20 lut 2012, 21:23

Dziś miałam wizytę u GP, bo pęcherz mnie wkurza już od trzech tygodni, więc przy okazji zapytałam jak wygląda procedura w takim przypadku jak Twój. GP powiedziała, że sprawę trochę ułatwia to że masz już dziecko - znaczy że nie jesteś bezpłodna. Zapytałaby Cię najpierw o to czy w poprzednie ciąże zaszłaś bez problemu, i jak przebiegały. I jako pierwszy etap działania na pewno dostałabyś skierowanie na poziom hormonów w 21 dniu cyklu tj. tarczycowe, progesteron i prolaktynę. Następna byłaby wizyta z partnerem, i pobrano by spermę do analizy by sprawdzić czy problem nie pojawił się u niego. No a późniejsze działania zależałyby od wyników wszystkich. Mam nadzieję, że Twój GP będzie równie pomocny jak mój - powodzenia! :)
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez KoKoKura » 21 lut 2012, 13:49

AniaKorcz napisał(a):I jako pierwszy etap działania na pewno dostałabyś skierowanie na poziom hormonów w 21 dniu cyklu tj. tarczycowe, progesteron i prolaktynę:)

aniakorcz, dizęki bardzo, twoja odpowiedz zmobilizowala mnie i umowilam sie z gp dzisiaj. I mialas racje, najpierw byla pogadanka, nakaz seksu co 2 dni :lol: a potem dostalam skierowanie na krew, i przy okazji innego problemu gp zaproponowala skierownaie do ginekologa. Nie wiecie jak dlugo bede czekac na list ze szpitala? Ile sie czeka na wyniki krwi? Dam rade wszysko zalatwic do konca marca (na krew mam isc 2marca)?
KoKoKura
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez AniaK » 23 kwi 2012, 10:45

KoKoKura, byłaś już na jakichś badaniach? GP zainteresował się problemem? Może jesteś w ciąży już? ;)
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez KoKoKura » 23 kwi 2012, 10:54

milo ze pytasz, ale niestety jeszcze nie jestem w ciazy. bylam na razie u lekarza gp, zrobilam badanie krwi i wyszlo ze z progesteronem cos nie tak mam, bo byl za niski i pewnie przez to tez mam krotkie i nieregularne cykle i mozliwe ze za kazdym razem jak okres mi sie spoznial to po prostu to bylo poronienie bo mi hormonow brakowalo do utrzymania ciazy. na razie czekam az maz moj sie wybierze do go teraz, bo musi lekarz jego obejrzec tez. no a potem mam dostac skierowanie do gienkologa i pewnie dadza mi jakies hormony. Ktos byl w podobnej sytuacji?
KoKoKura
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez AniaK » 23 kwi 2012, 11:48

Najważniejsze, że gdzieś Cię pokierowali. A o progesteronie to niewiele wiem, tzn. nie wiem co się robi w takich przypadkach, może ktoś wkrótce coś doradzi, a ja trzymam kciuki za Was! :)
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA