Informacje

19 gru 2018, 15:25

Forum przegląda 3 użytkowników :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 3 gości

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

Odstawiamy pampersy :)

Re: Odstawiamy pampersy :)

Postprzez zlosnica2005 » 05 lut 2012, 23:39

Kazde dziecko jest inne i kazde w innym czasie dojrzewa do "pozegnania"pieluszki. Jestem zdania, nic na sile.
Moj synek 4 miesiace przed 2 urodzinkami robil kupe i siku na nocnik,ale gdy wychodzilam na dluzej dla pewnosci zakladalam pieluszke pull-up, ale synek i tak zazwyczaj wolal. W nocy spal bez pieluszki, zdarzalo sie ze moczyl lozko, ale od czego sa protectory na materace i pralka. :)
Nadal bym zakladal mu pieluche na wyjcscia, gdyby Kuba pewnego dnia nie powiedzial :"Mamo a moge dzis bez pieluchy, bo to mnie "ryzuje"? i od tego czasu zaufalam w 100% mojemu dziecku i wyrzucilam wszystkie pieluchy do kosza. Kilka miesiecy po 2 urodzinach Kuba zaczal uzywac "kibelka" bo mu wygodniej, siku robil i robi na stojaco ["Bo tak jest po chlopsku"] a kupke siadajac na nakladke. Czuje sie pewniej z nakladka. Ale problemu z zalatwianiem potrzeb w miejscach uzytku publicznego nie ma, na szczescie.
Obrazek
Obrazek
zlosnica2005
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez Pani Reklamowa » 05 lut 2012, 23:39

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez pieguska » 28 mar 2012, 12:19

tak czytam i czytam i po prostu nie wiem co robic, moja niunia po pierwsze nie mowi nie chce mowic mama jeszcze nigdy nie powiedziala a ma 2 lata i ponad miesiac, po drugie jak ma mi dac znac ze chce siku jak nawet mama nie powie na nocnik nie chce siadac placze na nakladke tez nie bo placze juz 3 dzien a tu nic zadnego siku ani kupy tylko wszystko laduje na rajstopkach nie wychodze z nia na podworko bo nie chce jej zakladac pampersa chociaz teraz w preston 20 stopni na plusie ale sie boje ze sie przeziebi tam na dole jak ja czesto, i taka dupa oczywiscie tez wszyscy w polsce sie dziwia czemu jeszcze ona jest w pampersach :roll: czemu jej nie nauczylam a ona chyba na to nie jest jeszcze gotowa jak mowic nie umie to jak ma siadac na nocnik gdzie mi o tym siku mi nic nie powie a druga sprawa ona uwielbia wode wiec jak mam mokro jej to wcaaaaaaaale nie przeszkadza i jestem w dolku nadalbede walczyc bo jestem uparta ale ona tez wiec jesli po miesiacu sie to niepoprawi rezygnuje i mam towszystko gdzies co inni powiedza :(
Obrazek
pieguska
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez zlosnica2005 » 28 mar 2012, 12:28

Zawsze możesz zwrócić sie o pomoc do health visitor. Może ona zalecić ćwiczenia z dzieckiem, bt przyspieszyc rozwój mowy, może też pomoc w sprawach nocnikowych. Ja bym zadzwoniła do health visitor.
Obrazek
Obrazek
zlosnica2005
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez ewcia123 » 15 kwi 2012, 08:46

to że mała nie woła na nocnik i chodzi jeszcze w pampersach to nie jest nic strasznego nie powinnaś przejmować się tym co inni mówią mój syn w lipcu skończy 3 latka i też nie chce wołać w domu chodzi bez pampersa często zdarza sie że musze go przebierać ale czasami usiadzie sam na nocnik i zrobi siku albo kupe czasami też chodzi z gołą dupką i co chwile posikuje i musze sprzątać bo na nocnik nie usiądzie a co HV mówi na to że mała nie mówi mówi w ogóle coś cokolwiek?
nie stresuje się tym nocnikowaniem i nie stresuj córki bo to nic nie pomoże a wrecz przeciwnie moze ona rzeczywiście nie jest gotowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ewcia123
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Lukas2009 » 15 kwi 2012, 14:04

Pieguska moja HV kiedy byla u mnie w domu na sprawdzeniu synka to bylo jakos na poczatku roku a mial w tedy ponad 2,5 roku stwierdzila ze moj synek powinien juz cos mowic a nie komunikowac sie tylko w swoim jezyku i powiedziala mi ze skontaktuje mnie z kims od terapii mowy bylam juz na jednym spotkaniu teraz czeka mnie drugie babeczka stwierdzila ze skoro synek rozumie i i wykonuje polecenia jedne chetnie drugie mniej :P to ze wszystko jest z nim w porzadku ostatnio przerobilam sporo postow na innych forach i byly wypowiedzi mam ze ich dzieci nawet do 3 roczku nie powiedzialy ani slowa a potem rozkrecaly sie same z siebie pojawilo sie tez duzo artykulow ze dziecko ma prawo nie mowic do 3 roczku i wcale to nie musi oznaczac czegos zlego wiadome mozna pomoc dziecku poprzez rozne zabawy sama zaczelam pomalu z synkiem i czuje ze niedlugo pojawia sie efekty ;)
Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka,
byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej
niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej -
mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów.
Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://lukas2009.szkrabek.co.uk
Lukas2009
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Mudiwa » 15 kwi 2012, 14:33

Niektorzy uwazaja, ze dzieci wielojezyczne moga mowic pozniej, niz dzieci, ktore wychowuja sie tylko z jednym jezykiem. Poza tym chlopcy niby tez pozniej mowia.
Nie wiem, nie znam sie na tym - moje dziecko ma 16 miesiecy i gada sporo jak na swoj wiek, mimo, ze jest trojjezyczna - nie ma na to norm, jezeli lekarz mowi, ze jest ok, to jest ok :)
Mudiwa
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez ninka2 » 16 kwi 2012, 10:11

U nas pampersy tylko na noc no i jak hcce kupke zrobic z tym to mam okropny problem bo nie chce ani do muszli ani do nocnika chce mu sie kupe to mi mowi mama kupa pampersa no i po kilku mimutach musza zalozyc raz powiedziaoam ze kupka tylko do nocnika albo wc a on wstrzymywal 3 dni i pozniej dostal rozwolnienia i chodzil po ogrodzie i domku plakal i popuszczal ale za zadne skarby nie chcial usiasc na nocnik na popoludniowa drzemke nie zakladam pampka i nie robi siusiu do lozka na noc zakladam rano troszke ma ale przybiega do nas do pokoju i mowi ze chce siusiu i musze zdjac pampersa
jesli chodzi o mowe to nam lekarka powiedziala ze dzieci dwujezyczne pozniej zaczynaja mowic nawet kiedy rodzice sa polakami tak jak my to i tak pozniej zacznie mowic bo znajomi telewizja- ma stycznosc z 2 jezykami
ninka2
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Lukas2009 » 01 maja 2012, 15:38

U nas w końcu nastąpił przełom z pampersami ponad tydzień temu wkurzyłam się że już zaraz młody kończy 3 latka i nadal z pampersem siedzi tym bardziej że od września idzie do przedszkola posadziłam go raz, drugi, trzeci i w końcu zrobił siusiu i potem założyłam mu majtki i tak mu się spodobało że zostało tak do dziś z jedną mokrą wpadką, wszystkie kupki lądowały w nocniczku nawet drzemki zaliczone bez wpadki więc jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni jedyne co nam jeszcze zostało to pozbycie się pampersa w nocy obmyślamy jak tu się zabrać do tego może macie jakieś rady ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lukas2009
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez lecieyek » 02 maja 2012, 00:43

No u mnie się zaczyna powoli odpieluchowywanie... Na razie sadzam Hankę na zwykłym kibelku, bo na nocniku nie chce. Co prawda jeszcze nic nie udało jej się zrobić na prawdziwej toalecie, ale za to sama się upomina o to, żeby ją tam sadzać. Nie wie tylko do końca, po co się tam siedzi. Przychodzi wtedy do łazienki, ściąga portki i mówi "bleee" albo "pupa" co oczywiście znaczy kupa :D Ubaw z niej mam po pachy.

Jeśli chodzi o toaletę w nocy Lukasku, to Szymon z pieluchą spał do 5go roku życia, bo się moczył w nocy często. Potem po prostu z tego wyrósł... Myślałam przez jakiś czas, że jak nie będę mu zakładać pieluchy na noc, to szybciej się nauczy wstawać do kibelka. Niestety mokra pościel niemalże co noc i zbyt duża ilość prania mnie od tego odwiodły. Odpuściłam więc, bo to był stres i dla mnie i dla Szymona, po czym po paru miesiącach przestał się moczyć. Nim to się jednak stało, martwiłam się też, że coś jest nie tak, ale ile razy byłam u lekarza z tym problemem, czy tu, czy w Polsce, zawsze spotykałam się z tą samą opinią, że to normalne, zwłaszcza u chłopców i że z tego wyrośnie. Ta teoria się sprawdziła w naszym przypadku.
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez magda26 » 02 lip 2012, 11:28

My wkoncu pozbylismy sie pampersa w nocy! :) Victor od kilku dni spi bez i tylko pierwszej nocy mial wpadke, przyszedl do nas o 3 nad ranem i mowi: mama obiskalem sie ;)narazie zdarzylo sie to tylko raz i mam nadzieje ze tak zostanie :)
Lukas2009 napisał(a):nawet drzemki zaliczone bez wpadki więc jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni jedyne co nam jeszcze zostało to pozbycie się pampersa w nocy obmyślamy jak tu się zabrać do tego może macie jakieś rady ?
Monia ja dosc dlugo czekalam z tym pampersem w nocy bo mial je bardzo mokre jak rano wstawal, czytalam kiedys ze jesli tak jest to znaczy ze dziecko nie jest jeszcze gotowe wiec nie naciskalam, ale jakis miesiac temu byly bardzo malo zaskiane albo wogole, w dodatku Victor wstawal w nocy i przychodzil do nas budzil mnie na siku, wiec powiedzialam mu ze jak pieluszki sie skoncza to juz nie bedziemy kupywac, ciocia obiecala mu tory do thomasa no i jakos poszlo ;) Ale jestem dumna z syncia!
Obrazek

Obrazek

Obrazek
magda26
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez Lukas2009 » 02 lip 2012, 12:13

Magda no to super wiadomość .. Gratulacje i wielkie brawa dla Victorka :D Zuch chłopaczek hihi ;) Pewnie z mężem jesteście dumni z niego 8-)
U nas właśnie tak jest że na razie pampersy są dość mikre po nocy ale to pewnie dlatego że Lukas nam dużo pije na wieczór no nic też na razie czekam najważniejsze że w dzień cały czas robi niema żadnej wpadki no i jak długo gdzieś jedziemy to potrafi wytrzymać ostatnio nawet woli robić w łazience swoje potrzeby niż na nocnik więc niedługo zaczniemy małą przyzwyczajać do nocnika żeby ta nauka szybciej nam poszła hihi ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lukas2009
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez magda26 » 02 lip 2012, 13:19

Lukas2009 napisał(a):Magda no to super wiadomość .. Gratulacje i wielkie brawa dla Victorka Zuch chłopaczek hihi Pewnie z mężem jesteście dumni z niego
oj tak bardzo jestesmy dumni ;)
Lukas2009 napisał(a):U nas właśnie tak jest że na razie pampersy są dość mikre po nocy ale to pewnie dlatego że Lukas nam dużo pije na wieczór no nic też na razie czekam najważniejsze że w dzień cały czas robi niema żadnej wpadki no i jak długo gdzieś jedziemy to potrafi wytrzymać ostatnio nawet woli robić w łazience swoje potrzeby niż na nocnik
najwazniejsze ze w dzien juz nie robi, ani sie obejrzysz a w nocy tez przestanie ;) Moj Victor idzie do lazienki i sie skubaniec zamyka od srodka, robi co ma zrobic otwiera drzwi i krzyczy mama wytrzesz mi pupeee??? :lol:
Lukas2009 napisał(a):niedługo zaczniemy małą przyzwyczajać do nocnika żeby ta nauka szybciej nam poszła hihi
mysle ze napewno bedzie szybciej bo bedzie Lucaska nasladowac :) powodzenia!
Obrazek

Obrazek

Obrazek
magda26
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez ewcia123 » 04 lip 2012, 22:33

dziewczyny mamy synków w podobnym wieku ale mój sam nie zawoła jak go nie spytam lub nie posadze na nocnik to sie zsika w majtki :? on tez już coraz cześciej woli robic siku na stojąco do wc stając na nocniczku ale sam nie idzie i nie robi.... dlaczego?
Magda jestem pod wrażeneim tego jak twój synóś ślicznie mówi też bym chciała aby Martin tak ładnie mówił widziałam filmik na którym mówi alfabet po angielsku i się zszokowałam że tak ślicznie potrafi go owiedziec i pamięta ogromniaste brawa dla niego!!!
gratuluje wam takich wielkich postępów i etapów w rozwoju :) domyślam się jacu jesteście dumni i szcześliwi :)
ja uwielbiam słuchać jak Martinek opowiada tacie co robił i ja fajnie wymawia swoje imię czasami bardzo ladnie coś powie ale nadal duzo mówi po swojemu od wrześnie idzie do przedszkola i mam nadzije ze zacznie więcej mówić ale wtedy będzie mówil po angielsku i obawiam się że nie będę go rozumiała :?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ewcia123
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Lukas2009 » 04 lip 2012, 22:40

Ewcia nie przejmuj sie na pewno Martinek niedlugo zacznie sam wolac po prostu potrzebuje wiecej czasu na oswojenie sie z tym ;) Widzisz za to twój synek mowi na pewno wiecej od mojego. Lekarz mowil ze wszystko jest okey z nim itp no ale mnie juz szlak trafia ze jeszcze nie mowi wiecej jak mama,tata, tak, nie, nie chce ;/ jak cos chce to on w swoim jezyku tylko brzdaka co do przedszkola to wiem ze bedzie jedynym polakiem chyba ze to sie zmieni do wrzesnia wiec tez mam obawy jak to bedzie ? :?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lukas2009
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez ewcia123 » 04 lip 2012, 22:51

Lukas2009 napisał(a):Ewcia nie przejmuj sie na pewno Martinek niedlugo zacznie sam wolac po prostu potrzebuje wiecej czasu na oswojenie sie z tym

tak wiem ale on niedługo skończy trzy latka a jeszcze sam nie woła :roll:
co do mowy to tez rewelacji nie ma on zna slowa i bardzo ladnie umie powtarzać słowa ale też chciaalbym aby mówił zdaniami
i tez się trochę martwię bo jak pójdzie do przedszkola i bedzie gadał po swojemu to dośc że pani nie będzie go rozumiała to jeszcze inne dzieci... :? i nie chciaalbym aby był wyśmiewany bo np nie umie mówić jaki inny trzylatek on też chyba bedzie jedynym polskim dzieckiem ale chociaż dobrze że jest to katolickie przedszkole i szkoła bo to też jest dla nas troche istotne no i ta szkola nie jest aż taka duża przez co lepiej powinien się w niej czuć

ja na spacerki czy do sklepu kościoła i gdziekolwiek indziej w dzień nie zakładam mu pampersa tylko przed wyjściem robi siku i po powrocie ewentualnie w toalecie w sklepie ale on nie za bardzo chce robić gdzie indziej niz w domu...(i biorę spodnie i majteczki na zmianę tak w razie czego)
wieczorem wypija butle mleka i rano jak wstaje to na tak zsikanego pampersa że wiem że nie ma sensu mu go nie zakładać bo nie budzi się w nocy na sikanie prędzej zsikał by się w majteczki i zaczął mnie wołać jak by poczuł mokro
wiem że muze być cierpliwa więc nie naciskam na niego nie ganie go za to że mi się na dywan czy w trampoline zsika ale czasami to w duchu taka zła jestem że on jeszcze nie wola albo ze sam nie siada...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ewcia123
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez dziubaski » 05 lip 2012, 08:48

Ewcia spokojnie :) niedlugo zacznie wolac sam, zobaczysz. moje dziewczyny dobre pol roku juz nie nosza pamperow, ale dopiero od okolo dwoch miesiecy same siegaja po nocnik i robia siusiu. wczesniej musialam im przypominac i sadzac, a teraz na szczescie biora same i mam jeden problem z glowy ;)

a jesli chodzi o mowe to niestety nie wiem co Wam doradzic bo moje rozrabiary gadaja jak nakrecone, ale pewnie dlatego, ze sa dwie i ciagle sie w cos bawia wiec latwiej im to idzie. czesto puszczam im z netu alfabet po angielsku i bardzo szybko sie nauczyly spiewac. tyle, ze tam gdzie jest l m n o p zos spiewa menol menol pi :lol: ale to tylko taka mala wpadka ;)
teraz na 3 urodziny dostaly czterokolowe rowerki i nauczyly sie krecic w dwa dni 8-) jak tak na nie patrze to nie moge uwierzyc, ze jeszcze niedawno nosilam je tylko i tulilam. teraz jak chce je poprzytulac to mowia "mamo, gluptasie nie mamy czasu bawimy sie" :D
Obrazek
dziubaski
MANIACZKA
MANIACZKA

Postprzez magda26 » 05 lip 2012, 18:44

ewcia123 napisał(a):Magda jestem pod wrażeneim tego jak twój synóś ślicznie mówi też bym chciała aby Martin tak ładnie mówił widziałam filmik na którym mówi alfabet po angielsku i się zszokowałam że tak ślicznie potrafi go owiedziec i pamięta ogromniaste brawa dla niego!!!
gratuluje wam takich wielkich postępów i etapów w rozwoju domyślam się jacu jesteście dumni i szcześliwi
Dzieki Ewcia, no jestesmy baaardzo dumni! Ale jesli chodzi o mowienie to wydaje mi sie ze Victorowi bardzo duzo dalo przedszkole,on zaczal chodzic w wieku 15miesiecy, ale tez tak do 2lat bardzo malo mowil a teraz czasem mu sie buzka nie zamyka i jest bardzo muzykalny uwielbia spiewac piosenki :)
ewcia123 napisał(a):ja uwielbiam słuchać jak Martinek opowiada tacie co robił i ja fajnie wymawia swoje imię czasami bardzo ladnie coś powie ale nadal duzo mówi po swojemu od wrześnie idzie do przedszkola i mam nadzije ze zacznie więcej mówić ale wtedy będzie mówil po angielsku i obawiam się że nie będę go rozumiała
bedziesz go rozumiala napewno, ja pamietam jak Victor zaczal mnie poprawiac jak cos wypowiedzialam tak jak umie a on sie nauczyl w przedszkolu z akcentem angielskim, pamietam jak go zapytalam czy chce wode(po angielsku) to mnie nie rozumial na poczatku a potem poprawil bo zle wypowiedzialam :roll: :lol: Victor tez ostatnio nauczyl sie imion swoich i wszystkich z rodziny i teraz jak sie go ktos pyta jak sie nazywa to mowi Vitus Kamil lub Victor Kamil :) ale i tak moje imie mu najlepiej wychodzi z Magdaleny jestem Magdamalena :lol: :lol:
Lukas2009 napisał(a):co do przedszkola to wiem ze bedzie jedynym polakiem chyba ze to sie zmieni do wrzesnia wiec tez mam obawy jak to bedzie ?
Monia nie przejmuj sie moj Victor i w jednym i w drugim przedszkolu jest jedynym Polakiem i jest ok, maluszki szybko lapia slowka,powiem Ci nawet ze teraz juz sie tak nauczyl ze jak jestesmy gdzies poza domem to mowi do mnie po angielsku a w domu po polsku ;) poza tym jak go zapisywalam do przedszkola to kazali mi w aplikacji napisac podstawowe slowa po polsku aby nie bylo problemu w razie czego :)
ewcia123 napisał(a):bo jak pójdzie do przedszkola i bedzie gadał po swojemu to dośc że pani nie będzie go rozumiała to jeszcze inne dzieci... i nie chciaalbym aby był wyśmiewany bo np nie umie mówić jaki inny trzylatek on też chyba bedzie jedynym polskim dzieckiem ale chociaż dobrze że jest to katolickie przedszkole i szkoła bo to też jest dla nas troche istotne no i ta szkola nie jest aż taka duża przez co lepiej powinien się w niej czuć
Ewcia bedzie dobrze, tak jak pisalam Victor w obydwu przedszkolach byl jedynym Polakiem a nigdy nie bylo problemu i nikt sie z niego nie smial, napewno bedzie dobrze, panie sobie z nim poradza napewno!
ewcia123 napisał(a):w duchu taka zła jestem że on jeszcze nie wola albo ze sam nie siada...
widocznie Martinek jeszcze nie jest gotowy,czasem dzieci potrzebuja wiecej czasu niz inne, nie naciskaj wkoncu zacznie wolac i spac bez pieluchy, a jesli ma ja jeszcze mocna zsikana po nocy to znaczy ze trzeba jeszcze poczekac.
dziubaski napisał(a):teraz jak chce je poprzytulac to mowia "mamo, gluptasie nie mamy czasu bawimy sie"
haha dobre sa! mi czasem Victor jak go przytulam lub caluje mowi "nie rob tak,ja jestem duzy chlopak!!!"
Obrazek

Obrazek

Obrazek
magda26
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez ewcia123 » 06 lip 2012, 08:57

dziubaski napisał(a):Ewcia spokojnie niedlugo zacznie wolac sam, zobaczysz. moje dziewczyny dobre pol roku juz nie nosza pamperow, ale dopiero od okolo dwoch miesiecy same siegaja po nocnik i robia siusiu.

dzięki za słowa wsparcia :) wiem że musze jeszcze poczekać i na mowe i na samodzielne siusianie i na noce bez pieluszki.
dziubaski napisał(a): gadaja jak nakrecone, ale pewnie dlatego, ze sa dwie i ciagle sie w cos bawia wiec latwiej im to idzie.

to sa dziewczynki a chyba jednak jest coś w tym że dziewczynki mówią szybciej no i tak jak piszesz są dwie :)
dziubaski napisał(a):czesto puszczam im z netu alfabet po angielsku i bardzo szybko sie nauczyly spiewac. tyle, ze tam gdzie jest l m n o p zos spiewa menol menol pi ale to tylko taka mala wpadka

to musi śmiesznei brzmieć :)
dziubaski napisał(a):teraz na 3 urodziny dostaly czterokolowe rowerki i nauczyly sie krecic w dwa dni

a nasz łobuziak nie chce pedalować ale dawno mu nie wyciągaismy rowerka więc może teraz jak na nego siądzie to zacznie pedałować...
dziubaski napisał(a):. teraz jak chce je poprzytulac to mowia "mamo, gluptasie nie mamy czasu bawimy sie"

no tak to juz takie duże panienki to nie w głowie im przytulanie ;)
śmiesznie jest jak się słucha jak takie male dzieci mówią.
magda26 napisał(a):jest bardzo muzykalny uwielbia spiewac piosenki

wiesz co Martin też sobie bardzo często śpiewa oczywiście po swojemu czy w domu w sklepie czy na palcu zabaw ;) a najbardziej podchodzi mu ta piosenka napisana na euro 2012 (Oceana - Endless Summer (Official Video UEFA EURO 2012)) zwłaszcza refren
magda26 napisał(a): pamietam jak go zapytalam czy chce wode(po angielsku) to mnie nie rozumial na poczatku a potem poprawil bo zle wypowiedzialam

to mus byc śmieszne ze taki mały brzdąc cie poprawia ale za to przy nim bardzije się nauczysz angielskiego ;)
magda26 napisał(a): poza tym jak go zapisywalam do przedszkola to kazali mi w aplikacji napisac podstawowe slowa po polsku aby nie bylo problemu w razie czego

mi nic takiego nie kazali napisać ale teraz sobie myśle że bylo tam miejsce na dodatkowe informacje więc mogłam sama to napisać...
magda26 napisał(a):widocznie Martinek jeszcze nie jest gotowy,czasem dzieci potrzebuja wiecej czasu niz inne, nie naciskaj wkoncu zacznie wolac i spac bez pieluchy, a

tak wiem nie naciskam i nie chce go też stresować.
magda26 napisał(a):haha dobre sa! mi czasem Victor jak go przytulam lub caluje mowi "nie rob tak,ja jestem duzy chlopak!!!"
:lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ewcia123
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Lukas2009 » 23 sie 2012, 07:52

No dziewczyny z dumą mogę się pochwalić że pozbyliśmy się pampersów w nocy :D I co lepsze odkryliśmy to w przypadkowy sposób ... Kiedy mój M był sam dwa tygodnie z Lukasem u teściów zapomniał mu raz założyć pampersa na noc bo młody po całym dniu biegania padł na łóżko i obudził się rano i co było bez wpadki ;) No ale jakoś następnego dnia znów założył mu pampersa i był dość mocno zasikany no to zakładał każdego następnego dnia, kiedy przyjechałam i pojechaliśmy razem do moich rodziców stwierdziliśmy że raz mu nie założymy i daliśmy podkładkę pod prześcieradło no i znów obyło się bez wpadki i tak następna noc i następna a potem założyliśmy mu na jedną noc pampersa i był cały zasikany więc wyszło na to że młody wiedząc że ma pampersa na noc sikał do woli a jak miał majteczki to zawsze było suchutko i już tak 2 tygodnie leci :) więc w końcu się udało ale się cieszymy :)))) a jak tam u Was postępy ??

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lukas2009
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez garbi » 23 sie 2012, 10:40

Gratulacje dla Lucasa :)
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez ewcia123 » 31 sie 2012, 09:32

Monia to super Gratuluję :)
u nas tak sobie postępy idą nie wiem od czego to zależy ale Martin bardzo często idzi esam i robi siku do wc i woła mama robie siusiu jak tata
i często kupke robi siadając na nosnik ale jak ma zły dzień albo sama nie wiem co... :?
to jest tak że robi w majtki albo ściąga spodnie i siusia na podłoge nie idze do wc tak sama z kupką którą robi w majtki czasami jest tak ze posikuje jak mały piesek każdy kąt pokoju lub korytarza jest zasiusiany musze go pilnować i chodzić za nim a on i tak zrobi... albo wejdzie gdzieś w kąt czy pod trampoline i tam się załatwi... nie wiem co mam zrobić mówię że jak tak będzie posikiwał to mu założe pampersa ale on nie chce i mów ze jest duży wiec mówię że jest duży i że kupe i siuku robimy na nocniku i on to rozumie i wszystko wie ale nie zawsze robi jak np położy się na drzemkę w czasie dnia lub w aucie to też się nie zsiusia i ma such jak jesteśmy na spacerku to też nie ma wpadki ale czasami jest tak ze ściągnie wieczorem pampersa i zsika się do łóżeczka nie wiem jak to wytłumaczyć i jak z nim rozmawiać... :?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ewcia123
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Lukas2009 » 02 wrz 2012, 08:16

Ewcia naprawdę niema się czym martwić bo skoro jak piszesz bardzo często Martinek sam robi siusiu i kupkę to za jakiś czas zakończy się siusianie na podłogę i skończy się chodzenie za nim ;) On sam w pewnym momencie dojdzie do tego że źle robi i będzie już wszystkie swoje potrzeby załatwiał w toalecie :D Trzymam za to kciuki ;) My już we wtorek będziemy w domu i tak od następnego poniedziałku zacznę sadzać Olivkę na nocniczek chcę wcześniej zacząć by jak najszybciej pozbyć się pampersów pociągnę tak do jej urodzinek a potem będę robić próby bez pampersa :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lukas2009
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez ewcia123 » 02 wrz 2012, 14:45

dzięki Monia mam nadzieję bo troche to jest irytujące... :roll:
ja zaczełam Nicole sadzać na nocnik i bardzo często było siku lub kupka w nocniku ale teraz jak już zaczyna mówić to często jak się jej pytam czy chce siku to mówi ze nie a jak chcę ją posadzić to się napina i nie chce usiąść, więc muszę chyba poczekać a jak np robi kupkę to mówi mam pupa i pytam się jej czy chce usiąść na nocnik i czasami się zgadza i robi na nocnik ale czasami mówi ze nie i robi w pampersa.
no trudno zawsze bliżej jak dalej pozbycia się pampersów... ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ewcia123
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez garbi » 17 wrz 2012, 12:09

Ja chce poczekać do marca z sadzaniem na nocnik. Młoda nocnik ma czasem siku było ale tylko przed kąpielą ją sadzałam. Nie ma z jej strony zainteresowania nim więc nie chce jej zmuszać bo się wyrywa jak ją sadzam a to może się skończyć nawykowymi zaparciami.
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez ewcia123 » 18 wrz 2012, 11:24

garbi napisał(a): Młoda nocnik ma czasem siku było ale tylko przed kąpielą ją sadzałam. Nie ma z jej strony zainteresowania nim więc nie chce jej zmuszać bo się wyrywa jak ją sadzam a to może się skończyć nawykowymi zaparciami.

nie wiedziałam że moze się to tak skończyć... :?
ale ja też nie naciskam na Nicole Martin jest juz duży chociaż czasem zdażą mu się wpadki niekiedy celowe ale już jest ogromna poprawa
natomiast Nicole tak jak Hania nie za bardzo chce siadać na nocnik a jak usiądzie to posiedzi dwie sekundy i wstaje.. czasami jak chce kupkę to przyjdzie i mówi mama pupa i wtedy sadzam ja na nocnik i zrobi kupke ale też nie zawsze jak słyszę że robi i pytam się jej czy chce iść na nocnik to mówi że nie więc na siłę jej nie sadzam poczekam aż sama będzie chciała.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ewcia123
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Poprzednia stronaNastępna strona