Informacje

19 gru 2018, 15:33

Forum przegląda 2 użytkowników :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 2 gości

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

Jak nauczyc malca mowic?

Re: Jak nauczyc malca mowic?

Postprzez garbi » 12 lip 2011, 12:04

Ania812 a synek preferuje lewą czy prawą rękę? W Polsce się dowiedziałam od lekarzy że leworęczne dzieciaki mają dużo większy problem z nauką mowy. Mój synek preferuje lewą rękę i zaczął późno mówić, mówił tylko pojedyncze słowa i zaczął mówić troszkę więcej jak pojechał do Polski ze mną na dłużej.
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Pani Reklamowa » 12 lip 2011, 12:04

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Ania812 » 12 lip 2011, 12:11

No moj syn do niesmialych to nienalezy jak cos chce to potrafi powiedziec albo pokazac a z tym powtarzaniem slow to slabo . A badania sluchu mial robione jak sie urodzil wiec raczej nic sie nie zmienilo w tej kwesti
Ania812
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez malakropka » 12 lip 2011, 12:21

Oj, to ze po urodzeniu synek mial sluch badany i wszystko bylo w porzadku, to wcale niestety nie znaczy, ze po 3 latach tez wszystko jest ok... Na sluch wplyw ma wiele czynnikow, wiec przez 3 lata moze sie on znacznie poprawic lub pogorszyc... Tak jak zusugierowala Kubalek, warto wykonac takie badanie...
Obrazek
Obrazek
malakropka
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez Ania812 » 12 lip 2011, 13:46

w sierpinu przychodzi do mojej corki heltvisitor porozmawiam z nia co mam z tym zrobic
Ania812
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez mamaiwona » 12 lip 2011, 13:51

Cześć dziewczyny.Poczytałam wasze wypowiedzi i chciałabym coś dorzucić od siebie-jako mama i jako logopeda.To prawda, że dzieciaki w różnym wieku zaczynają mówić, ale nieprawdą jest, że wizyta z dwulatkiem u logopedy to strata czasu,a on i tak nic nie zdziała. Dziewczyny logopeda u dwulatka nie wywołuje głosek, ani nie oczekuje płynnej mowy ;) To raczej zabawy, które stymulują rozwój mowy, ćwiczenia oddechowe, które usprawniają aparat artykulacyjny, czyli tor oddechowy,wargi, język. Wizyta u logopedy to nic strasznego :) , to świetna zabawa dla dziecka oraz miejsce, w którym rodzic dowie się jak bawić się z maluszkiem żeby szybciej i sprawniej mówiło. Pamiętajcie, że logopedzi nie wymagają płynnej mowy od dwulatków, ani nawet od trzylatków czy czterolatków ;) ;) . Każda terapia zaczyna sie indywidualnie dla każdego dzieciaczka i nawet jak ma 4 lata i niewiele mówi to nie wymagamy aby mówił jak czterolatek. Terapia zaczyna sie w tym momencie, na jakim etapie mowy znajduje sie wasz skarbek. Dlatego obalam mit, że do logopedy to dopiero w w wieku przedszkolnym. Do logopedy można już iść z niemowlakiem :P Nazywamy to wtedy wczesna interwencją i polega ona między innymi na masowaniu buźki i ciałka w zależności od potrzeb malucha. Nie jestem w stanie wszystkiego tu opisać, ale jak któraś z was byłaby zainteresowana to piszcie do mnie na priv. Odpowiem na ile bedę mogła. Pozdrawiam mamusie i wasze dzieciaki :P
mamaiwona
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez AniaK » 12 lip 2011, 14:06

Badanie słuchu niemowlaków daje tyle, że dowiadujemy się że dziecko słyszy. Wielu lekarzy zaleca by test słuchu był robiony jeszcze raz po kilku miesiącach po porodzie. Nie wiem jak teraz ale na Barnet w czasie gdy moja Zuzka była mala tak robili. Po 8 miesiącach wzywali na kolejny test słuchu do Baby Clinic.

Moja Zuzka też miała 'ciężką mowę', w porównaniu do Kuby, do innych dzieci które mówią lepiej. I martwiło mnie to, bo każdy pytał dlaczego mówi tak niewyraźnie, dlaczego tak przekręca wyrazy - bo może ma dyskelsję? bo może nie słyszy? I te wszystkie pytania tak mną zakręciły, że nie zwracałam uwagi na to że w otoczeniu są dzieci w wieku Zuzki, które mówią gorzej. Okazało się, że Zuzki mowa rozwija się prawidłowo, i że nie mam się czym martwić. No ale jak to matka, i tak sie martwiłam, wciąż martwię. Bo Zuzanka ma już 5 lat, i mówi wszystko, i dość wyraźnie w języku polskim. Ma jednak małe problemy z przyswajaniem angielskiego, myślę że się po prostu wstydzi, że mówi troszkę gorzej i dlatego jest cichutka ale mimo to zapisalam ją na kolejny test słuchu. Czekaliśmy miesiąc na list ze szpitala, i spotkanie mamy za 2 tygodnie. Przy okazji ma ją też obejrzeć Health Visitor, i logopeda. Na pewno jej to nie zaszkodzi :)
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Ania812 » 12 lip 2011, 15:12

dziekuje za wszystkie wypoiedzi umowie sie na wizyte do gp i poprosze o skierowanie na badania suchu i do logopedy rowniez :)
Ania812
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez pati01 » 26 wrz 2011, 11:31

Witam wszystkie mamusie;) :P bardzo martwie sie o mojego Synka Oskarka skonczyl dwa latka i jego mowa calkowicie sie zablokowala,gdy mial roczek wiecej mowil niz teraz ,obecnie woli pokazywac i swoimi jekami ktore juz wszyscy znamy i rozumiemy zalatwia sprawe.Czytalam aby dziecko zmusic do mowienia nie wolno absolutnie reagowac na jego jeki i pokazywanie paluszkiem ,czy to prawda?Wierze w to ze zacznie mowic ale jak kazda mama martwie sie i przejmuje wszystkim .... :( kazde dzieciatko rozwija sie inaczej jedni mowia po ukonczeniu roczku drudzy pozniej ,jednak obserwuje inne dzieciaczki na placach zabaw o wiele mniejsze i mlodsze od Oskarka i mysle sobie czy wszystko wporzadku ?!czy moze jest cos nie tak !czy powinnam nas juz zapisac na jakas wizyte i sprawdzenie !?
pati01
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez lusia » 26 wrz 2011, 20:41

pati,
masz racje z tym niereagowaniem na jeki maluszka ktory wie ze ty go rozumiesz i zrobisz co on chce.jak przestaniesz reagowac na pokazywanie palcem i jeki to bedzie zmuszony do ponownej rozmowy a nie komunikacja jekami.
moj 4 letni syn zaczal wlasnie ostatnio bardzo szybko mowic.udaje ze go nie rozumie,zatrzymuje go w pol zdania i mowie ze go nie rozumiem i zeby zwolnil.jak go rozumiem ale dzieci i pani w szkole moze nie zrozumiec.
jezeli chcesz z nim pocwiczyc mowe mozesz poszerzac jego slownictwo np przez powtarzanie wyrazu ktory wpasnie powiedzial dodajac kolejny wyraz i proszac go zeby powtorzyl,np jak on powie drzewo to ty powiedz wysokie drzewo i popros zeby powtorzyl.my tak uczylismy dzieci mowienia i poszerzalismy ich slownictwo.
czaem zdarza sie ze dzieci sie cofaja,przestaja mowic.czy cos sie ostatnio zmienilo u was w domu?przeprowadzka czy cos takiego?moze to reakcja na stres?
pomoga w mowie oczywiscie kontakty z rowiesnikami,bedzie zmuszony do mowienia bo nikt go nie zrozumie.moze jakis wypad na plac zabaw w poszukiwaniu polskich mamus rozwiaze czesciowo sprawe.
jak nie to porozmawiaj z health visitor.
lusia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez pati01 » 26 wrz 2011, 22:05

Lusia ..
dziekuje slicznie za odpowiedz bede musiala wybrac sie na jakies poszukiwania mam w okolicy ;)faktycznie Oskarek ma bardzo maly kontakt z rowiesnikami,dwa razy w ciagu dnia chodzimy na spacerek do parku na plac zabaw gdzie jest duzo dzieciakow wiem ze to za malo za 8 miesiecy idzie do nursery mam nadzieje ze tam poznam wiele mam i Oskarek zaprzyjazni sie z wieloma rowiesnikami ....

Pamietam incydend z przed kilku miesiecy i martwie sie ze moze to miec cos wspolnego z rozwojem Oskarka ,idac chodnikiem chlopczyk z nad przeciwka nie wiadomo z kad sie pojawil na rowerku najechal na Oskarka nie byla to predkosc szybka jednak Oskarek upadl i glowka bardzo mocno odbila mu sie od chodnika ,po kilku minutach widoczna bylo z tylu glowki duza plamka krwi ktora byla pod skora wygladalo to strasznie nie bylo przeciecia nie lala sie krew ,pojechalismy na Hospital ,sprawdzili oczka pomacali glowke ,zmierzyli cisnienie i to wszystko !czy nie powinni w takiej sytuacji zrobic przeswietlenia ?nie kazali sie martwic mowiac ze nie bylo to silne odbicie tylko strasznie wygladalo ...obserwowalismy niunia dosyc dlugo po tym wypadku nie pokazywal zadnych zmian w zachowaniu ,ale ja dalej wracam pamiecia do tego feralnego dnia i czasami mysle sobie a co jezeli dopiero teraz zaczyna sie cos dziac!i i ma to cos wspolnego z tym ze niunio malutko mowi !!
pati01
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez monika972 » 25 lis 2011, 10:12

moj synek taz ma juz 2i pul roku i nic niemowi tylko mama i wciaz yyyyyyy yyyyyy musze sie domyslac o co mu chodzi ,ciesze sie chociaz ze niemam problemo robienia siusiu i kupki na nocniczek,bylam u angielskiego lekaza i powiedzieli ze do piero bedzie problem jak bedzie mial 3 latka i niebedzie mowil,ale u nich to wszystko no problem dont wory.sama niewiem co myslec wszyscy mi mowia ze musze czekac .ale to latwo powiedziec bo ja bym juz chciala cos wiecej z nim pogadac,mam 2 latka starszeko syska to jest taka gadula ze buzka sie niezamyka wlasnie uczy sie w angielskiej szkole i troche miesza polski z angielskim to takie slodkie ....o rany mogla bym tak pisac o nich caly dzien ale musze isc tagze papapa do uslyszenia
monika972
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez monika972 » 25 lis 2011, 10:20

mam wlasnie podobny problem urodzilam pierwsze dziecko przez 3 lata byl sam tylko tomus i tomus wszystko dla tomusia ,potem urodzil sie dawidek ,i tomek byl strasznie zaztrosny kiedy dawid zacza stawac tomek go zawsze odpycham i dawidek mocno upadal na glowke ,raz go tak popchca mocno na klocki ze tez mial duzego guza na glowie doslownie jak by sie cos rozlalo po glowie...bylam u lekaza od razu ale tez kazal obserwowac i nic po kilku dniach zeszlo ale ja wlasnie wciaz sie zastanawiam czy to niema nic wspulnego z tymi upadkami ze on tak slugo nierozmawia ,i niewiem juz sama co myslec
monika972
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez anulcia » 25 lis 2011, 10:26

moja corcia tez ma 2 i pol roku i troche gada ale wiekszosc po swojemu i tez jak cos chce czasami i niemozemy sie dogadac to yyyyyy az mnie uszy bola od tego yyyyy :) ale musimy jeszcze poczekac, napewno nasze dzieciaczki beda gadac i bedziemy marzyc o chwili ciszy ;)
anulcia
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Kirenia » 27 lis 2011, 02:33

Witam, dziewczyny ja coprawda nie mam problemow z moja cora bo jej mowa przyszla bardzo latwo, mimo ze jest leworeczna ;) . Pamietam jeszcze jednak w Polsce moja kolezanka miala powazny problem z synkiem bo w wieku 3,5 rokunie potrafil sie wypowiedziec. Miala takie zalecenia od logopedy:
-zero telewizji, nawet rodzice musieli ograniczyc,
- musiala powoli opowiadac co w danej chwili robi, ale mowic powoli i wyraznie. A byl to typ choleryczki, wiec z trudem jej to wychodzilo,
-czytanie bajek na dobranoc,
- i spiewac piosenki.
Te zalecenia plus przedszkole a kto wie moze i juz wiek zrobily swoje. Na nastepne wakacje chlopczyk byl nadwyraz rozmowny.
Kirenia
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez AniaK » 27 lis 2011, 09:34

Kirenia napisał(a): jej mowa przyszla bardzo latwo, mimo ze jest leworeczna ;)

tak z ciekawości - co masz na myśli pisząc 'mimo że jest leworęczna'? co to ma do rzeczy?
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez garbi » 27 lis 2011, 23:20

kubalek napisał(a):
tak z ciekawości - co masz na myśli pisząc 'mimo że jest leworęczna'? co to ma do rzeczy?

garbi napisał(a):Ania812 a synek preferuje lewą czy prawą rękę? W Polsce się dowiedziałam od lekarzy że leworęczne dzieciaki mają dużo większy problem z nauką mowy. Mój synek preferuje lewą rękę i zaczął późno mówić, mówił tylko pojedyncze słowa i zaczął mówić troszkę więcej jak pojechał do Polski ze mną na dłużej.

Chyba Kirenia dlatego to napisała ;)
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez lusia » 28 lis 2011, 16:16

z doswiadczenia nie moge polaczyc leworecznosci z szybkoscia nauki mowienia.
moja corka jest leworeczna i zaczela mowic bardzo wczesnie-w wieku 2 lat potrafila zlozyc proste zdanie.syn jest praworeczny i tez zaczal mowic w tym samym wieku.
mysle ze mowienie jest raczej zwiazane z tempem rozwoju, osobowoscia,temperamentem dziecka oraz podejsciem i zachowaniem rodzicow-ale to moja osobista opinia.
ja nigdy nie uzywalam tzw baby talk,czy skrocania przeze mnie wyrazow lub zastepowania np dzwiekiem-typu pies to hau,hau.pies byl od poczatku psem a jezeli corka znalazla inny wyraz to tylko ona uzywala tego wyrazu-my mowilismy pies.nie ,,piescilismy'' sie w gry slowne.
co do leworecznosci to chyba nie ma bardzo znaczenia ktora reka dziecko sie posluguje.kazde z dzieci ma inny rodzaj inteligencji i duzo zalezy od nas,rodzicow w jakim kierunku i jak szybko dzieci sie rozwijaja.
ja myslalam ze z synem bedzie ciezko z mowa bo ,,chlopcy zaczynaja pozniej wszystko''(taka jest opinia) a on zaczal chodzic w tym samym wieku co corka i zaczal mowic w tym samym wieku.
mysle ze nie ma reguly.a corka swietnie radzi sobie w szkole.
lusia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Kirenia » 30 lis 2011, 01:56

garbi napisał(a):
kubalek napisał(a):

garbi napisał(a):Ania812 a synek preferuje lewą czy prawą rękę? W Polsce się dowiedziałam od lekarzy że leworęczne dzieciaki mają dużo większy problem z nauką mowy. Mój synek preferuje lewą rękę i zaczął późno mówić, mówił tylko pojedyncze słowa i zaczął mówić troszkę więcej jak pojechał do Polski ze mną na dłużej.

Chyba Kirenia dlatego to napisała ;)

Tak dziekuje, wlasnie dlatego tak napisalam :)
Kirenia
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Poprzednia strona