Informacje

20 cze 2018, 13:20

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

Respekt do obcych

Respekt do obcych

Postprzez AniaK » 15 lip 2008, 17:33

Chcialabym nauczyc Zuze zeby nie odchodzila z obcymi, ale nie chce jej wystraszyc zeby potem sie bala ludzi. Jak to zrobic? Jak tlumaczycie dziecku ze z obcymi sie nie odchodzi i ze zanim gdzies pojdzie najpier musi zapytac Was o zgode?
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Respekt do obcych

Postprzez Pani Reklamowa » 15 lip 2008, 17:33

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: Respekt do obcych

Postprzez maminka » 02 sie 2008, 13:02

ja po prostu za kazdym razem powtarzam: tej pani nie znamy, tego pieska nie znamy i nie dotykamy, jak nie znamy nie bierzemy. Niby rozumie. sama mówi nie znamy pani, nie znamy pieska czy kotka. od obcego nic nie weżmie, ajpierw patrzy na mnie. czas nwet jak moja koleżanka chce jej coś daćto Laura najpierw mnie pyta czy może wziąć. ale czy to by zadziaąo gdybym sie odwróciła t nie wiem i ... wolaalbym nie sprawdzac
Obrazek
maminka
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez Mudiwa » 07 gru 2012, 12:51

HM. W sumie to nie wyobrazam sobie sytuacji, w ktorej kilkuletniemu dziecku taka wiedza czy umiejetnosc moglaby sie przydac - przeciez caly czas ktos dorosly ma ja na oku, nie?
Mudiwa
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez AniaK » 07 gru 2012, 15:03

Mudiwa napisał(a):HM. W sumie to nie wyobrazam sobie sytuacji, w ktorej kilkuletniemu dziecku taka wiedza czy umiejetnosc moglaby sie przydac - przeciez caly czas ktos dorosly ma ja na oku, nie?

W sumie nie cały czas... Mieszkamy w małym miasteczku, na osiedlu domków gdzie praktycznie nikt nie ma własnego ogródka, tylko komunalne, więc wszystkie dzieciaki z okolicznych domów bawią się razem, i bez opieki dorosłych. Zupełnie tak jak my kiedyś, gdy byłyśmy dziećmi. I tylko ja jedna przewrażliwiona, co 10 min zerkam czy oby wszystko w porzadku, i czy dzieciaki nigdzie nie poszły. Wprawdzie moje dzieciaki już 'duże' - 5 lat, i 6 lat, i jest ich dwoje więc też inaczej ale biegają tutaj trzylatki, i nikogo to nie dziwi .. (poza mną, bo ja akurat 3 latka nie puściłabym bez opieki nigdzie).

Ale nawet, gdy dziecko nie jest puszczane nigdzie bez opieki to wydaje mi się, że warto od najmłodszych lat tłumaczyć dziecku, że obcy to obcy, i może okazać sie świrem ... ;)
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Mudiwa » 07 gru 2012, 15:38

No wiec wlasnie - ja bym 3 latka nie puscila, a wieksze dziecko to chyba jednak juz rozumie i mozna mu wytlumaczyc?
Mudiwa
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez Agnieszka11 » 11 gru 2012, 20:45

a ile sie slyszy o tych przypadkach kiedy dzieci ida z jakimis obcymi (np. pedofilami) wsiadaja do samochodu z nimi, tacy ludzie tak potrafia dzieci zakrecic, zagadac. Mysle ze to wazne aby tlumaczyc dzieciom i rozmawiac z nimi o tych sprawach.
ObrazekObrazek
Agnieszka11
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez LenaMama » 04 kwi 2013, 14:10

Moim zdaniem podstawą do tego żeby nauczyć dziecko jest tak jak pisała w drugim poście koleżanka mówić mu że to jest ktoś kogo nie znamy, tłumaczyć, że nie można brać od obcych nic, że trzeba zapytać odpowiednio wcześniej mamy czy taty. Myślę, że takie uświadamianie nie przełoży się negatywnie na to że będzie się bała ludzi, a tylko pomoże Tobie bo będziesz spokojniejsza.

Później warto przetestować własne dziecko, że tak brzydko powiem. Iść do znajomej, znajomego poprosić by dał dziecku np czekoladkę i zobaczyć jego reakcję.
LenaMama
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA