Informacje

24 wrz 2018, 03:38

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

bilans dwulatka

bilans dwulatka

Postprzez yogo » 30 sie 2011, 16:44

Moja córeczka niedługo kończy dwa lata i chciałabym jej zrobić bilans ale nie bardzo wiem czy jest to praktykowane w UK,czy Wasze dzieciaczki miały coś takiego?
yogo
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

bilans dwulatka

Postprzez Pani Reklamowa » 30 sie 2011, 16:44

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: bilans dwulatka

Postprzez garbi » 30 sie 2011, 16:50

Ponieważ się wtedy przeprowadzaliśmy ominął nas bilans 2latka ale dostaliśmy list z przychodni z pytaniami odnośnie Kacpra i po odesłaniu go mieliśmy mieć ustaloną wizytę na bilans więc jest praktykowane :)
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez myszka » 30 sie 2011, 18:17

tak - jest tutaj przeprowadzany bilans dwulatka,a jak go przeprowadzają to już zależy od HV,bo z tego co wiem,kazdy wygląda inaczej ;)
Obrazek
Obrazek

Obrazek
myszka
Moderator
Moderator

Postprzez magda26 » 30 sie 2011, 19:31

My mielismy bilans dwulatka, nie mielismy za to bilansu na 8 miesiecy a moja znajoma miala :) Z tego co pamietam to bylismy w baby clinic, pani zadawala nam pytania odnosnie Victora, on sie w miedzyczasie bawil, obserwowala go , zrobila notatki, odpowiedziala na zadane pytania i tyle.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
magda26
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez AndziaAndzia2 » 30 sie 2011, 20:19

Myśmy bilansu nie mieli
ObrazekObrazekObrazekObrazek
AndziaAndzia2
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez AniaK » 30 sie 2011, 21:05

AndziaAndzia2 napisał(a):Myśmy bilansu nie mieli

A Twoje dzieciaki mają przypisanego HV?
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez lusia » 30 sie 2011, 21:12

Taki z prawdziwego zdarzenia bilans syna to mialam jak mial 12-13 miesiecy.natomiast na 2 latka dostalam list od hv z formularzem do wypelnienia,kilka pytan i zdanie na koncu ze gdybym miala jakies problemy z zywieniem czy miala watpliwosci czy rozwija sie prawidlowo ,to zebym przyszla na spotkanie z hv w moim health centre.
lusia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez yogo » 31 sie 2011, 16:05

A ja właśnie pytam bo wiem że od mojego HV czy GP żadnego zawiadomienia nie dostanę,jak zwykle zresztą,o wszystkie szczepienia,badania,bilansy muszę dbać sama,dzwonić i się umawiać.
yogo
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez AndziaAndzia2 » 31 sie 2011, 21:50

Tak mamy HV.
Nikt nas na bilans nie zapraszał a ja nie nalegałam.
Byłam w Pl i zbadałam młodego.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
AndziaAndzia2
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez kerlimi » 24 kwi 2012, 13:00

Moj maluch skonczyl dwa latka w lutym i wlasnie zastanawiam sie co z jego bilansem. Dzieciaki moich znajomych mialy, a my ni widu ni slychu o bilansie. Myslicie, ze powinnam zadzwonic do gp albo hv i zapytac? czy jeszcze poczekac?
kerlimi
PASJONATKA
PASJONATKA

Postprzez garbi » 24 kwi 2012, 13:06

Kasia zadzwoń bo potem Ci powiedzą że już jest za późno.
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Mudiwa » 24 kwi 2012, 13:19

A Wy chodzicie na te wszystkie bilanse?
Ja ostatnio bylam z mloda na bilansie roczniaka i dla mnie to jest taka mega strata czasu, ze nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek pojde na jakikolwiek bilans :/
Mudiwa
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez AniaK » 24 kwi 2012, 14:35

Mudiwa napisał(a):A Wy chodzicie na te wszystkie bilanse?Ja ostatnio bylam z mloda na bilansie roczniaka i dla mnie

Ja chodziłam, aczkolwiek ten pierwszy bilans między 8-12 miesiącem życia nie jest jakimś specjalnie ważnym. Właściwie to wyglądało to tak, że dostałam formularz z kilkoma pytaniami, jeśli odpowiedź na któreś z nich była twierdząca wtedy HV dokładniej oglądała dziecko. U nas zgłosiłam problem z oczami Kuby, bo widziałam że widzi to co daleko a jak pokazywałam mu coś z bliska to się nie interesował, i mrużył oczka. Wtedy HV od razu wypełniła skierowanie na badania, i tydzień później mały miał już stwierdzoną wadę wzroku.

Kolejny bilans 2-2/5 latków jest dokładniejszy, bo mierzą, ważą, sprawdzają różne odruchy, umiejętności dziecka ale też nic, w każdym bądź razie takiego czego rodzic sam nie zauważy.
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Agnieszka11 » 24 kwi 2012, 21:24

dostalam list z ustalona data bilansu 8 miesiecznego wtedy synka. HV przyszla do domu zmiezyla obwod glowki i zwazyla Anatola, posprawdzala odruchy troche sie z nim pobawila zadala mnostwo pytan i kazala zarejestrowac sie do dentysty bo po przeprowadzce jeszcze nie mialam dentysy. ogolnie bylam zadowolona z jej wizyty a i jeszcze dostalismy komplet ksiazek BookStart.
ObrazekObrazek
Agnieszka11
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez kerlimi » 25 kwi 2012, 14:29

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Zadzwonie w przyszlym tygodniu jak tylko sie ogarne troche, bo na razie to za duzo zajec i nie mam glowy do niczego.
kerlimi
PASJONATKA
PASJONATKA

Postprzez monika99 » 04 maja 2012, 00:53

juz ponad rok mieszkamy w uk i nikt ( poza szczepieniami o które sami zabiegaliśmy) nikt nie zaiteresował się naszą kozą ( od 4 dni już 5letnią).. kilka dni temu była siakaś pielęgniarka, która zwazyła i zmierzyła naszą latorośl. dostalismy karteczkę - słuch - słyszy, wzrost - powyżej 97 centyla, waga - powyżej 97 centyla i... czy to jest bilans? a gdzie badanie ortopedy? gdzie uzębienie? gdzie wzrok?
We wszystkim trzeba zachować umiar.
Z umiarem włącznie.
monika99
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez lusia » 04 maja 2012, 09:27

Monika,
Co do 5 latki to badanie wzroku bedzie miala w szkole,powinna wlasciwie miec w reception class ogolne badanie.moj maly mial i wyszlo ze musi nosic okulary.czasem rodzice sami widza ze cos jest nie tak a optyk jest tu powszechnie dostepny,darmowy jak wiesz dla dzieci.dodatkowo dzieci dostaja skierowanie na badanie wzroku w wieku okolo 3 lat.
Co do zebow to tez sama dbasz o to.nie wiem jak czesc forumowicz ek ale mysle ze wiekszosc z mam sama zabiera dzieci do dentysty jak maja jakies 2 lata.my bralismy dzieci z nami do dentysty odkad mialy kilka miesiecy zeby chociaz na poczatku sie przyzwyczaily do gabinetu,w tej chwili nawet nie pisne ze nie chca isc.chodzimy co pol roku cala rodzina.
A z namniejszym 5 miesiecznym na sprawdzenia chodze rzadko,jak bylam w styczniu tak dopiero sie wybralam w kwietniu,nie bylo potrzeby bo dobrze xie rozwija.
lusia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Mudiwa » 04 maja 2012, 12:10

Tak, o dentyste nalezy zadbac samemu, bo zapisujesz sie do osobnej kliniki.
Moja mloda bardzo pozno miala zeby (pierwszy kolo 11. miesiaca), wiec pierwsza wizyte zaliczylysmy po pierwszych urodzinach - niestety z okazji tego, ze dwa zeby zlamala, ale i tak bysmy poszly na sprawdzenie.
Wybierzemy sie pewnie po raz kolejny jak minie pol roku od tej pierwszej wizyty, ale moje dziecko niestety ostatnio dostaje szalu na widok fartucha lekarskiego, wiec latwo raczej nie bedzie ;)
Mudiwa
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez AniaK » 04 maja 2012, 16:53

monika99 napisał(a):juz ponad rok mieszkamy w uk i nikt ( poza szczepieniami o które sami zabiegaliśmy) nikt nie zaiteresował się naszą kozą ( od 4 dni już 5letnią)..

Zapisaliście się do Health Visitora po przyjeździe?

monika99 napisał(a):a gdzie badanie ortopedy? gdzie uzębienie? gdzie wzrok?

A w Polsce ortopeda przeprowadza bilans?

Dzieci w UK ok 4 roku życia mają bilans w szkole - mój Kuba miał dwa tygodnie temu. Oblał test wzroku, więc kazali sprawdzić czy okulista oby na pewno dobrał okulary. I kazali do GP po skierowanie do pediatry iść, bo ma małe płaskostopie/

Zuzka też miała badania, pierwszym razem z testem słuchu coś było nie tak, więc powtarzali a tak całe szczęście wszystko okazało się być w porządku :)
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez monika99 » 05 maja 2012, 23:14

boszzzzzzzzzzzz.. tyle pisania i poszło w pidu

dzięki dziewczyny

więc pokolei.. taa.. zeby to najmniejsze z moich zmartwień.. chodzi mi o badanie ortopedyczne. Zuzka takei miałą dośc cześto ze względu na wcześniactwo i problemy z "uruchomieniem". po masażach i serii ćwiczeń została "postawiona na nogi" o czasie.. czekam na wyjazd do Polski. zabiorę ją na kontrole.. jak sie za dużo wie szuka się drugiego dna i czyta "mały druk" miedzy linijkami... ot.. błogosławiony nieświadomy

Zuzia została zgłoszona do HV zaraz po przyjeździe do Uk. małżbył z nia na spotkaniu.istotnym dla pani było czy sa zdrowe relacje w domu (cokolwiek to oznacza), czy pijemy alkohol/ palimy fajki, czy dziecko ma swój pokój i zabawki... padło pytanie o zarobki ( mniej wiecej) i czy zamierzamy wystapic o benefity... niezłe nie? do tego ogólniealergie, zy martwi nas stan zdrowia dziecka, czy mamy tu znajomych itp.. generalnie pitu pitu .. jak dotąd nikt się z nami nie skontaktował..
We wszystkim trzeba zachować umiar.
Z umiarem włącznie.
monika99
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez AniaK » 05 maja 2012, 23:51

monika99 napisał(a):istotnym dla pani było czy sa zdrowe relacje w domu (cokolwiek to oznacza), czy pijemy alkohol/ palimy fajki, czy dziecko ma swój pokój i zabawki... padło pytanie o zarobki ( mniej wiecej) i czy zamierzamy wystapic o benefity... niezłe nie? do tego ogólniealergie, zy martwi nas stan zdrowia dziecka, czy mamy tu znajomych itp.. generalnie pitu pitu .. jak dotąd nikt się z nami nie skontaktował..

I pewnie się nie skontaktują. rolą HV jest monitorowanie czy dziecko ma odpowiednie warunki, 'zdrową' i kochającą rodzinę itp. Pytanie o zasiłki pewnie wzięło się z troski raczej, niż ciekawości - HV również ma podstawową wiedzę na temat zasiłków, i kieruje gdzie trzeba jeśli rodzina jest w potrzebie.

My zmieniliśmy miejsce zamieszkania jak Kuba miał 2 lata, kilka dni po tym jak zarejestrowałam się w przychodni i baby clinic, HV skontaktowała się z nami i wprosiła na wizytę. I generalnie rozmowa wyglądała podobnie jak u Was, z tym że poprosiłam o skierowanie do pediatry z Zuzki płaskostopiem i do okulisty, bo Kuba ma wadę wzroku. HV nie odmówiła pomocy, załatwiła wszystko za nas i kilka tygodni później dostaliśmy listy z terminami wizyt :)

Bo warto wiedzieć, że ani HV nie ma obowiązku odwiedzać nas, ani my nie mamy obowiązku widywać się z nią. HV ma służyć nam radą, pomocą wtedy gdy my tego potrzebujemy, więc gdy rodzic tylko zauważy jakiś problemy w rozwoju dziecka, ma jakiekolwiek pytania czy wątpliwości itp to sam może umówić się na wizytę.
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA