Informacje

19 gru 2018, 16:11

Forum przegląda 3 użytkowników :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 3 gości

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

Problem ze zrobieniem kupki-pomocy

Postprzez kuderw » 03 mar 2012, 21:19

Witam.
Nasz syn ma dwa lata i 2 miesiace. Od dluzszego czasu ma problem z oddawaniem stolca. Na poczatku stolec byl twardy i zbity wygladalo to na zaparcie, zmienilismy diete. Po zmianie diety stolec zmienil sie na miekki i plastyczny jednak nie rozwiazalo to problemu.
Na dzien dzsiejszy syn oddaje stolec srednio raz na tydzien. Bylismy u pediatry (nasz GP) i Pani doktor przepisala dwa syropy: SENKOT podawany wieczorem w dawce 10ml, i LACTULOSE podawany rano i wieczorem po 10ml, dodam ze probowalismy prawie wszystkich domowych sposobow: suszone sliwki, rozgotowane jablka, byraczki jednak nic nie pomaga. Po syropach oddawanie stolca unormowalo sie na tydzien (stolec byl oddawany 4-5 razy w tygodniu i wygladal jak rozwolnienie).
Dalej podajemy syropy jednak syn znowu oddaje stolec raz na tydzien albo rzadziej, stolec jest plastyczny i miekki i jest go bardzo duzo.
W trakcie oddawania stolca strasznie sie prezy i probuje go wypchnac jednak nie moze go wycisnac, tylko pieluszka jest troche ubrudzona. Odstawilimy mleko modyfikowane na dwa tygodnie jednak nic sie nie zmienilo. Syn codziennie jest wesoly i pelen radosci, chetnie sie bawi tak jakby mu to nie przeszkadzalo ze sie nie zalatwia. Wypija dziennie okolo 700ml do 1 litra napojow, przewaznie sa to soczki dla dzieci, je rowniez owoce i warzywa.
Jestesmy przerazeni poniewaz slyszelismy ze przy dluzszym czasie nie oddawania stolca zbieraja sie toksyny w organizmie ktore moga zle wplynac na funkcjonowanie organizmu.
Nie wiem co mozemy jeszcze zrobic zeby zaczal oddawac stolec normalnie.
Jesli jest ktos kto borykal sie z podobnym problemem, lub ma jakies wskazowki to prosimy o pomoc.
Z gory dziekujemy za pomoc i pozrawiamy.
kuderw
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Pani Reklamowa » 03 mar 2012, 21:19

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: Problem ze zrobieniem kupki-pomocy

Postprzez lusia » 03 mar 2012, 21:34

witam,
przechodzilam przez to sama 2 razy wiec wiem co czujesz.
moja corka i syn mieli straszne zaparcia wlasnie w wieku 2-3 lat i probowalam chyba wszystkiego.
podobnie jak u ciebie lactuloza powodowala bardzo miekkie kupki i moich dzieci dzialala tylko kilka tygodni bo sie organizm przyzwyczail.jedli oboje duzo owocow i warzyw,pili duzo wody a jednak cierpieli na zatwardzenia.czestotliwosc kupki tez od 1 do 2 razow w tygodniu i to z poteznym wysilkiem.corka trzymala nawet kilka dni bo sie bala bolu.
w koncu lekarz przepisal nam movicol padeatric (dla dzieci)-proszek co sie rozpuszcza w wodzie i pily na poczatku 1/2 dziennie a po 2 tygodniach dawalam juz pol opakowania bo nie bylo potrzeby.popros GP zeby ci dal recepte.ja dawalam im ten proszek z sokiem pomaranczowym bo jest strasznie slony i z woda nie chcieli.
meczylismy sie z zatwardzeniami dokladnie do 3 urodzin a potem jak reka odjal.taka to juz chyba natura niektorych dzieci.
nie poddawaj sie i zycze powodzenia
lusia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez kuderw » 03 mar 2012, 22:02

Dzieki Lusia
W poniedzialek ide do GP prosic o recepte, jak mozesz to napisz prosze czy sa jakies przeciwskazania brania tego Muvicol Paediatric jesli chodzi o wiek i czy moge miec problem z dostaniem tej recepty poniewaz na internecie znalazlem cos takiego:
Movicol provides effective relief from constipation for adults and children over 12 years. Lemon and lime flavour.

Pozdrawiamy
kuderw
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez lusia » 03 mar 2012, 22:16

lek na zdjeciu wyglada podobnie jak ten co moje maluchy braly.
co do skutkow ubocznych to nie pamietam co bylo na ulotce a w tej chwili juz tego proszku w domu nie mam.moje dzieci skutkow ubocznych nie mialy.i mialy oboje lekko ponad 2 lata i GP zadnych przeciwwskazan nie mial.
ten co moje dzieci braly byl bezsmakowy,tzn byl slony (jakbys sol w wodzie rozpuscil)

najlepiej zeby GP sprawdzil czy twoje dziecko moze brac bo tylko on i wy wiecie czy jest na cos uczulone lub czy nie toleruje jakis skladnikow.
mam nadzieje ze proszek pomoze.
u nas bylo tak ze po 2 dniach brania proszku pojawila sie potezna kupa,ale naprawde potezna.po tej kupki byly miekkie i czestrze choc oba maluchy byly jeszcze troche przerazone po tych miesiacach zaparc tak,ze zdarzalo sie im przetrzymywac kupe mimo ze byla miekka.
mam nadzieje ze wasz maluch dobrze przyjmie lek i pozbedziecie sie wszyscy bolu.
lusia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA