Informacje

13 gru 2017, 01:35

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

Co do przedszkola?

Co do przedszkola?

Postprzez AniaK » 03 sie 2009, 00:47

Wprawdzie jeszcze nas to nie dotyczy, ale już niebawem będzie. Co należy dziecku kupic gdy idzie do przedszkola, czego nie wypada, a co jest calkiem zabronione?Czy rzeczy należy podpisać?
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Co do przedszkola?

Postprzez Pani Reklamowa » 03 sie 2009, 00:47

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: Co do przedszkola?

Postprzez marcelinka1 » 03 sie 2009, 07:49

Moja Marcelinka jak zaczęła chodzić tutaj do przedszkola to w sumie nie potrzebowała nic nowego :D
Chodziła do niego w swoich ciuszkach i butach,z tym że w okresie zimowym przebierałam jej buciki lżejsze co by w kozakach jej się nóżka nie pociła. ;)
Dopiero na wiosnę przedszkole ,,wymyśliło,,bluzy z logo szkoły,ale nie były one obowiązkowe.... ;)
Dopiero jak poszła do Reception Class(nasza polska zerówka) były wydatki na mundurek letni a potem zimowy...,co miesiąc nowe buty(moja Marcelka tak je niszczy,że była i nadal jest taka potrzeba). :D
Ale jako tako większych wydatków nie ma.....
marcelinka1
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez fotosandra » 03 sie 2009, 09:41

no dokładnie, a mam to samo z butami :) a u nas jeszcze trzeba
podpisywać rzeczy, sweterek szkolny podpisany miała moja na
metce i przy którymś praniu musiało całkiem się sprać, to nie dali
dopóki nie było zrobione śledztwo :D czy któremuś dziecku też nie zaginął :)
fotosandra
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez natasza111 » 03 sie 2009, 12:31

Mnie to czeka za rok, ale z tego co widze to dzieci chodza ubrane normalnie.
Wiem tez od znajomej, ze jak sie zdarzy ze dziecko sie posika to oni maja jakies ciuchy w ktore ewentualnie przebieraja dziecko.
Napewno jezeli moja mala sie do tej pory nie oduczy pamperka, albo bedzie co swiezo oduczona to ciuchy na zmiane zostawie w przedszkolu.

A co z przekaska, mozna cos dziecku dac ????
W sumie to 2.5h wiec mysle ze jak bedzie po sniadanku to nie trzeba, ale co z piciem????

A ta Reception Class to ile godzin ??? i od jakiego wieku ???
natasza111

Postprzez AniaK » 03 sie 2009, 13:19

natasza111 napisał(a):Wiem tez od znajomej, ze jak sie zdarzy ze dziecko sie posika to oni maja jakies ciuchy w ktore ewentualnie przebieraja dziecko

A to chyba nie wszedzie, bo moja koleżanka wkurzała się zawsze że jak jej się dziecko posika to zawsze po nią dzwonią, nawet jeśli ubrania na zmiane zostawi.

Od 4 roku życia, 6 godzin :)
Ale to nieobowiązkowe. 4 latek może wciąż na 2.5 godzinki do Nursery śmigać, albo też dalej w domku siedzieć ;)
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez natasza111 » 03 sie 2009, 13:42

kubalek napisał(a):Od 4 roku życia, 6 godzin

To super :)
Rok pochodzi do przedszkola i ja jeszcze posiedze w domu, a potem jak pujdzie na 6 godz to bede chciala zmienic prace z 3 godzin wieczorem na 8 z rana, alboe 6 z rana :)
Moj M bedzie w siodmym niebie :lol: :lol: :lol:

No chyba ze kolejnego dzieciaczka bede miala ;)
natasza111

Postprzez ewelinka216 » 03 sie 2009, 14:40

kubalek napisał(a):A to chyba nie wszedzie, bo moja koleżanka wkurzała się zawsze że jak jej się dziecko posika to zawsze po nią dzwonią, nawet jeśli ubrania na zmiane zostawi.

I moja bratowa tez tak ma, jak Julcia miała biegunkę i nie potrafiła się dobrze podetrzeć to dzwonili żeby ona przyszła do szkoły, bo im nie wolno wycierać dzieci. Ona się spytała czemu. A babka jej powiedziała ze nie wolno im dotykać rozebranych dzieci żeby rodzice nie oskarżyli ich o molestowanie.
U mnie w rejonie dzieci w przedszkolu spędzają czas od 9:00 do 15:30 i mundurki są nieobowiązkowe.
MOja mała od stycznia chyba pójdzie aż się boję.
natasza111 napisał(a):No chyba ze kolejnego dzieciaczka bede miala ;)

I ja może też :D
ewelina mama wikihttp://wiki.dzieciak.co.uk/
Obrazek
moj maly skarbuszek
Obrazek
czekamy....
ewelinka216
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez natasza111 » 03 sie 2009, 16:25

ewelinka216 napisał(a):I ja może też

Widze ze jakies plany :D Albo podejrzenia ;)
natasza111

Postprzez Quinny » 03 sie 2009, 16:51

Ile płacicie za przedszkole i ile godzin Wasze dzieci w nim spędzają?
Quinny

Postprzez fotosandra » 03 sie 2009, 22:17

no u nas też są ciuchy na zmianę...ale mundurki są i mi wydaje się to super, ja jestem za, nie przeszkadza mi że tak chodzi...

w przedszkolu bynajmniej u mnie miała owoc Waneska i picie kakao mleko lub woda

a bać nie ma się czego, wiadomo przeżywa się to jak dziecko sobie da rade, ale dzieci są lepsze w klimatyzowaniu się od nas :) moja szybko pokochała szkołę no nawet bardzo szybko po 2 dniach :D ma chłopaka...kolegów, dziewczynki mówi ze są gorsze od chłopców :) ale koleżanki też się zdarzy że ma :)

szkoła tu jest jak dla mnie o dużo dużo lepsza niż w PL
fotosandra
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez AniaK » 03 sie 2009, 22:49

Quinny napisał(a):Ile płacicie za przedszkole i ile godzin Wasze dzieci w nim spędzają?

Moja Zuzka nie chodzi jeszcze do przedszkola, szukam takiego który da jej miejsce w ramach programu - DARMOWE PRZEDSZKOLE DLA 3-, 4LATKÓW- czyli 2.5 godziny za darmo. Teoretycznie nie pracuje wiec nie potrzbuje oddawac dzieci pod opieke kogos innego :)
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Quinny » 03 sie 2009, 22:51

Potrzebuje więcej godzin i dla młodszego dziecka i w sumie żłobek a nie przedszkole ale pytam z ciekawości.
Quinny

Postprzez natasza111 » 03 sie 2009, 22:57

Ja zapisałam mała też na to darmowe i teraz w listopadzie dostane aplikacje i od wrzesnia 2010 mala pujdzie, no chyba ze sie zalapie juz od stzcznia, ale nie wiem...W sumie urodzila sie w czerwcu to powina sie na stzczen zalapac ?!

Co do przedszkola prywatnego, ktore ma podzial na grupi i sa tam rownoez niemowlaczki, to kosz za godzin jest ok 4f. Nie za tanio, ale mozna sie starac o zwrot czesci kosztow za przedszkole.
natasza111

Postprzez marcelinka1 » 05 sie 2009, 08:43

kubalek napisał(a):
natasza111 napisał(a):Wiem tez od znajomej, ze jak sie zdarzy ze dziecko sie posika to oni maja jakies ciuchy w ktore ewentualnie przebieraja dziecko

A to chyba nie wszedzie, bo moja koleżanka wkurzała się zawsze że jak jej się dziecko posika to zawsze po nią dzwonią, nawet jeśli ubrania na zmiane zostawi.

Od 4 roku życia, 6 godzin :)
Ale to nieobowiązkowe. 4 latek może wciąż na 2.5 godzinki do Nursery śmigać, albo też dalej w domku siedzieć ;)

Z tym,że 4 latek może nadal śmigać na 2,5 godzinki do Nursery to się nie zgodzę... ;)
Ja chciałam,żeby moja Marcelinka została mi w Nursery,ale powiedziała mi babeczka,że jest za duża i musi iść już do Reception Class.I tak zrobiłam...A i jeszcze jedno podania do szkól składa się do połowy grudnia,żeby dziecko mogło na następny rok we wrześniu zacząć szkołę.... :)
Później mogą być problemy z miejscami :!:
Przez pierwszy miesiąc do Reception chodziła tylko na 2,5 h dziennie żeby się przyzwyczaiła,a później 6 godzin
Olivia Obrazek
Marcelinka Obrazek

Zapraszamy na naszego blogaska www.olinkaimarcelinka.dzieciaki.co.uk
marcelinka1
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez marcelinka1 » 05 sie 2009, 08:52

natasza111 napisał(a):Mnie to czeka za rok, ale z tego co widze to dzieci chodza ubrane normalnie.
Wiem tez od znajomej, ze jak sie zdarzy ze dziecko sie posika to oni maja jakies ciuchy w ktore ewentualnie przebieraja dziecko.
Napewno jezeli moja mala sie do tej pory nie oduczy pamperka, albo bedzie co swiezo oduczona to ciuchy na zmiane zostawie w przedszkolu.

A co z przekaska, mozna cos dziecku dac ????
W sumie to 2.5h wiec mysle ze jak bedzie po sniadanku to nie trzeba, ale co z piciem????

Jeśli chodzi o jedzenie ja mojej nie dawałam na te 2,5 h,a i tak w szkole dostanie jakieś ciasteczko,albo owoc lub warzywko do przekąszenia :) W Nursery można dopłacić za godzinę+obiad(u mnie było to 5f),lub tylko za h a dziecku dac jedzenie z domku :)
A jeśli chodzi o picie to dzieci maja dostęp do wody pitnej(moja córka do Reception ma specjalny bidonik,który co dziennie nosi do szkoły)i codziennie do 5 roku życia dostają mleczko w przedszkolu do picia,po 5 roku życia trzeba za mleko płacić.. ;)
Olivia Obrazek
Marcelinka Obrazek

Zapraszamy na naszego blogaska www.olinkaimarcelinka.dzieciaki.co.uk
marcelinka1
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Netha » 18 wrz 2009, 20:34

marcelinka1 napisał(a):
Z tym,że 4 latek może nadal śmigać na 2,5 godzinki do Nursery to się nie zgodzę... ;)
Ja chciałam,żeby moja Marcelinka została mi w Nursery,ale powiedziała mi babeczka,że jest za duża i musi iść już do Reception Class.I tak zrobiłam...A i jeszcze jedno podania do szkól składa się do połowy grudnia,żeby dziecko mogło na następny rok we wrześniu zacząć szkołę.... :)
Później mogą być problemy z miejscami :!:

Mialam pytac babeczki z naszego Nursery czy moj Gabi moze chodzic tam dluzej do 5 roku zycia .
Czyli po nursery idzie sie do Reception Class ?? Kurcze musze poczytac troszke na necie zorientowac sie bo bylam pewna,ze bedzie chodzil do 5 latek .Myslalam ,ze po nursery jest primary school .
Obrazek

Obrazek
Netha
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez dragonette » 10 lut 2010, 12:42

u nas w przedszkolu co miesiac placimy skladki na przybory, wiec wszytsko jest wspolne na grupe nie trzeba samemu myslec, ze cos dziecku braknie albo zeby mial podpisane
posilki dostaja tam, wiec tez nie musialam myslec o pojemnikach na jedzenie, jedynie wkladam mu butelke z herbatka do plecaka, bo czasem na obiad jest kompot, ktorego on nie chce pic
podpisujem sie jedynie podusie i stroj do lezakowania(spania)
Obrazek
Blog Potworów - http://littlemonsters.dzieciak.co.uk
Pozdrawiam Agnieszka
.
dragonette
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez zimkam » 22 lut 2010, 16:13

Oli do przedszkola musze tylko ciuszki na zmiane przynosci.
dostaja w przedszkolu jakies przekaski, ale Ola i tak nie je jak rano zje sniadanko to te 3 godziny zajedzona jest i w domku obiad je.

W naszym przedszkolu nie ma uniformow, a szkoda. Wogole w calej szkole dzieci nie maja, co bardzo mnie dziwi.
Obrazek
Obrazek
zimkam
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA