Informacje

13 gru 2017, 01:38

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

douczanie przedszkolaka w domu

Postprzez lusia » 29 mar 2010, 08:06

czy wasze dzieci-przedszkolaczki wykazuja zainteresowanie nauka w domu?
na jakim poziomie te nauke rozszerzacie?
mialam spotkanie w przedszkolu o postepach corki,ktora swietnie sobie zreszta radzi.przedszkolanka potwierdzila to co juz wiedzielismy,ze mala wykazuje zainteresowanie i talent do matematyki.w tej chwili potrafi policzyc do 100,rozpoznaje liczby do 100 i bez wiekszego zastanowienia pokazuje liczbe na palcach.potrafi na palcach samodzielnie dodawac i odejmowac-potrzebuje do tego moich palcow ;)
nauczycielka powiedziala ze jak do konca roku szkolnego bedzie umiala policzyc co 2 i co dziesiec to jest to naprawde bardzo duze osiagniecie na 4 latke(bedzie miala 5 lat w pazdzierniku).potrafi napisac swoje i brata imie,inne literki i zaczela rozpoznawac napisane wyrazy.
nie zmusza czy nalegam na nauke-sama przynosi swoj maly komputer gdzie jest cwiczenie na dodawanie i odejmowanie,prosi o kupno ksiazek matematycznych do wypelniania.
i tu jako nauczyciel mam rozterke-jak pojdzie do szkoly we wrzesniu boje sie ze zacznie sie nudzic bo bedzie juz wiedziala te rzeczy.w przedszkolu powiedzieli mi ze daja do szkoly ewaluacje kazdego dziecka-jego osiagniecia i problemy,wiec nauczyciel bedzie wiedzial czego sie spodziewac i inaczej pracowac z dzieckiem.sama pracowalam ze zdolnymi dziecmi w klasie i wiem ze nie da sie zawsze znalezc czas na prace z takim dzieckiem.dodatkowe zadania sa rozwiazaniem ale ,tak jak dla kazdego dziecka,potrzebna jest uwaga.wiem juz ze jezeli tak nadal sie bedzie uczyc bede pracowac z nia duzo w domu jak bedzie w szkole,zeby sie nie zniechecila-o ile sie jej nie odmieni do tego czasu ;)

jak to wyglada z waszymi dziecmi?
czy tez wykazuja wieksze zainteresowanie nauka?jak sobie z tym radzicie?
lusia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Pani Reklamowa » 29 mar 2010, 08:06

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: douczanie przedszkolaka w domu

Postprzez AniaK » 17 cze 2011, 10:45

lusia napisał(a):jak to wyglada z waszymi dziecmi? czy tez wykazuja wieksze zainteresowanie nauka?jak sobie z tym radzicie?

U nas Zuzanka bardzo lubi się uczyć, czytanie i matematyka to jej 'konik' ;) Ale ja jej nie 'douczam' bo ona ma dopiero parę latek i mnóstwo czasu na naukę ;)

Za to od najmłodszych lat staram się by dzieciaki rozwijały swoją wyobraźnię, dlatego nie oglądają bajek zbyt często, nie mają wielu zabawek - myślę, że na tym etapie rozwoju dzieciaków zabawa jest ważniejsza niż nauka..
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: douczanie przedszkolaka w domu

Postprzez monika99 » 26 cze 2011, 21:41

moja zuzu liczy do 100 i robi działania na liczbach - dodawanie/odejmowanie.. narazie na prostych ( do 10) ale liczy w pamięci...

narazie umie napisać proste słowa, zuzia, mama, tata, asia, kuba .. nie zna wszystkich literek ale deklamuje alfabet... ma 4 lata i 2 m-ce
We wszystkim trzeba zachować umiar.
Z umiarem włącznie.
monika99
AMATORKA
AMATORKA