Informacje

19 mar 2019, 00:06

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

dzieci oglądają telewizję

Moderator: jadzia

Postprzez nikosalex » 15 wrz 2008, 23:05

dziewczyny czy pozwalacie swoich maluchom ogladac telewizje?ja powiem szczerze ze Nikolas do1,5roku praktycznie nie ogladal zadnych bajek,na prawde sporadycznie .Ale kiedy bylam w ciazy z Alexem pod koniec 9msca przyjechala moja mama i kiedy Nikos rano wczesnie wstawal ,kladl sie do babci a ona wlanczala mu bajeczki:) ja sobie moglam pospac wiec super,ale pozniej byl problem zeby bajeczek nie bylo:)ograniczam mu bardzo te bajki ale widze ze przy dwojce dzieci,i braku pomocy z jakielkowiek strony(to nie Polska jestesmy sami z reguly) to czasmi taka brzydka wygoda,wlaczyc smykowi bajke a Ty sobie robisz swoje rzeczy.nie podoba mi sie taka metoda ale czasami bardzo mi pomaga.a jak jest u Was?
nikosalex
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez Pani Reklamowa » 15 wrz 2008, 23:05

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: ogladanie telewizji

Postprzez AniaK » 16 wrz 2008, 08:46

Ta metoda nie jest taka zla, nawet HV zalecaja od czasu do czasu, z tym ze lepiej ja ogladac z dzieckiem i zachecac do zadawania pytan, lub opowiadac co sie dzieje tym mlodszym szkrabom :)

... ja wlanczam dzieciom bajke rano dy marudza, w tym czasie szybko nastawiam obiad i ogarniam w domu.

I wieczorem dwie krotkie bajeczki ZUza oglada, tak w ramach Dobranocki :)
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez maminka » 16 wrz 2008, 13:23

Mój Żbik też lubi bajeczki. i tez bardzo długo nie wiedziała co to telewizja. Teraz ogląda bajki rano i po południu. my praktycznie wogóle nie ogladamy telewizji chyba że maluch spi. ja myslę że jak w granicach rozsądku to nic złego. bajki tez przecież uczą. I tak jak Kubalek napisała zadawać pytania o bajkach. niech dziecko opowiada, pytaj co zrozumiał z bajki co sie podobało... Zawsze jakąs korzyść można znależć ...
Obrazek
maminka
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez Margaretka » 16 wrz 2008, 15:44

Mój maly ma prawie 14 miesięcy, jak na razie bajki go nie interesują, kilka razy mu wlączylam,ale nawet na nie nie patrzyl.Od 12 m-ca zostal fanem wszystkich reklam i jak się na danym kanale kończą to zaczyna sie ryk i raczkuje do mnie,albo do męża z pilotem w ręce,żeby mu znów wlączyć.Najbardziej interesują go te,gdzie są dzieci np. mleko Bebilon,Paula,Danonki i gdzie jest podklad muzyczny.Lubi też programy muzyczne typu Jaka to Melodia,wtedy siada,ogląda i kiwa sie na boki w rytm muzyki.Ja nie widzę w tym nic zlego.A przy reklamie mleka Bebilon to chichra się razem z tymi dzieciaczkami, normalnie piszczy jak szalony jak ona leci !
Margaretka
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez nikosalex » 16 wrz 2008, 21:30

No wlasnie ,wszystko w granicach rozsadku:) Jesli mam czas rzeczywiscie siadam z Nikolasem ,on pyta ja odpowiadam albo ja pytam i czekam na odpowiedz ,probuje go troche zachecac do mowienia bo tak kiepsko mu to idzie:) ale jak nie mam czasu to niestety nie siedze razem z nim.Zreszta jak mam czas to robie wszystko zeby nie siedziec w domu:)
nikosalex
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

"sram na takiego mikolaja" - wplyw bajek na dzieci!

Postprzez AniaK » 20 wrz 2008, 11:02

Dziewczyny zerknijcie na ten artykul, wydae mi sie ze jest dosc ciekawy i idealnie pasuje do tego watku.
http://www.papilot.pl/lifestyle/news/2008/09/1464-sram-na-takiego-mikolaja.html
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez nikosalex » 20 wrz 2008, 21:57

juz zagladam ,podziele sie opinia jak tylko przeczytam:)
nikosalex
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez nikosalex » 20 wrz 2008, 22:20

Kubalku musze przyznac ,ze artykul bardzo mi sie spodobal a wlasciwie sposob w jaki zostal przedstawiony.Prosty,konkretny,rzeczowy.I rzeczywiscie w naszym temacie .Niestety dokladnie tak jest,taki wlasnie ma wplyw telewizja na ksztaltujacego sie dopiero mlodego czlowieka.ale tak jak to zostalo wspomniane w artykule zarowno te kreskowki tak jak i codzienna telewizja-pelna przemocy glownie-moga rownie destrukcyjnie wpywac na nasze maluchy.A wiec chyba tak jak juz wczesniej wspomnialysmy ,wszystko dozwolone byle z glowa.
Wydaje mi sie rowniez ,ze tak na prawde nasze dzieci wszedzie moga znalezc swoich bohaterow do nasladowania,tych dobrych i tych zlych,i w cale nie musi to byc telewizja ,bo nie tylko tam jest pelno chamstwa.
Ja juz znalazlam sposob na max ograniczenie bajek Nikolasowi:)kupilam farby,kredki ,plastelinki,wszystko co sie dalo,dla malego artysty(Nikolas uwielbia malowac) i zaczelismy po trochu od dzisiaj ,i musze przyznac ze z sukcesem bo Nikos obejrzal Wilka i zajaca rano a pozniej nawet nie upomnial sie o bajke.zobaczymy
nikosalex
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez AniaK » 21 wrz 2008, 09:12

DOkladnie ROksano! :)

Moje dzieciaki to niewiele bajek ogladaja:
Mio Mao (o dwoch kotkach z plasteliny)
Hanna's Helpline
In the night garden
Pepa Pig
Fifi
Nody

Plus dwa programy - o tym Panu Justin'ie co sie za klowna przebiera i jezyka migowego uczy

I Big Cook Little Cook

przy czym te ostatnie to bardzo rzadko ...

wszystkie bajki i programy ponizej sa delikatne i zero w nich przemocy czy glupot ... szczerze mowiac tutaj chyba bardziej zwraca sie uwage na to co ogladaja dzieci niz w Pl. I jest jakis podzial na bajki dla dzieci starszych i mlodszych ...

Wieczorkiem Zuza oglada Pluto albo Reksia ( w jej jezyku Duzego albo Malego Chal Chal) :D
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez nikosalex » 22 wrz 2008, 22:30

Kubalku nie wiem czy to bylo do mnie czy do Roksany-rzeczywsicie-ktorej tu jeszcze nie bylo:)))-jak do mnie to Ania jestem,Twoja imienniczka:))) :lol:

A wracajac do tematu to Nikolas generalnie tez nie ma nawyku siadania przed telewizorem i ogladania,chodzi o to zeby bajka leciala a ona sie bawi.Jedyne bajki ktore potrafia przykuc na dluzej jego uwage to Bolek i lolrk,Reksio ,czasami Wilk i zajac i podobnie jak u Ciebie Aniu,In the night garden.Ja sama lubie czasami spojrzec na ta ostatnia:)))
nikosalex
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez AniaK » 22 wrz 2008, 22:42

oczywiscie, ze do Ciebie nikosalex. Gdzie ja mam glowe? :oops:
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez nikosalex » 22 wrz 2008, 22:51

Wybaczam wybaczam kolezance :lol: :lol: i pozdrawiam serdecznie ;)
nikosalex
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez garbi » 15 sty 2009, 20:02

mój maluch telewizji może nie oglądać ale jeżeli włączę telewizor to chociaż się bawi cały czas mu głowa się przekręca w stronę TV. Staram się większość dnia spędzić przy radiu. Rano przy śniadanku i
wieczorkiem przed spaniem oglądamy bajeczki. Ogólnie zauważyłam ostatnio, że jak mój maluch nie chce patrzeć w telewizor to idzie i go wyłącza :D.
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez garbi » 19 lut 2009, 15:36

http://www.edziecko.pl/starsze_dziecko/ ... 35135.html ciekawy artykuł do temaciku znalazłam :)
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez lusia » 08 sty 2010, 19:53

zaczelam ostro dozowac moim maluchom czas ogladania tv bo przez swieta mocno sie rozbrykaly.
zauwazylam ze zaczeli ogladac edukacyjne programy typu
nina and the neurons
dorra the explorer(tom wrecz krzyczy do tv odpowiedzi na pytania,typu-niebieska sciezka musisz isc dora,niebieska!!)
go,diego go-podobne do dorry-dora czesto tam wystaepuje
peppa-obowiazkowo dla toma
no i..wiggles-maluchy nie maja ich dosyc.4 facetow wyglupiajacych sie dla dzieci :lol: .przez nich maluchy tancza i spiewaja nawet pol godziny-dlatego mam teraz czas to napisac ;)

jezeli macie cbeebies i sky,polecam.
jest jeszcze jedna bajka ktora pomogla mojej corce przed pojsciem do przedszkola.jest to timothy goes to school na kanale tiny pop.
jest w bardzo prosty pokazane jak rozne sa dzieci w przedszkolu/szkole i jak sobie radzic w sytuacjach.bardzo przyjazne postacie zwierzatka.jak macie dzieci w wieku przedszkolnym-jak najbardziej dla nich.jedyna uwaga-jest to film amerykanski i niektore slowa sa amerykansi angielski typu fall zamiast autumn
lusia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez jadzia » 08 sty 2010, 20:14

my telewizji nie oglądamy za to Jadzia lubi bardzo bajki na youTubie np. koziołek matołek, miś uszatek, krecik, świnka peppa,również ogląda bajki na płytach a ostatnio serial Pingwiny z Madagaskaru. Z edukacyjnych to bardzo lubimy mister maker :)
Gośka - http://www.jadzia.dzieciak.co.uk
Jeśli ktoś mnie zniesie, samego diabła będzie potrafił wykiwać... ;-)

Obrazek
Obrazek
jadzia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Quinny » 12 sty 2010, 01:23

Antoś ogląda jedenraz dziennie na DVD Krecika lub misia Colargola.
Czaswm spojrzy jak poprostu TV jest na chodzie a tak to buszuje po mieszkaniu odkąd nauczył się raczkować ;)
Quinny

Postprzez jadzia » 03 lip 2010, 15:52

Jadzia będąc teraz w polsce dostała od dziadka mnóstwo płyt z bajkami naszego dzieciństwa, teraz codziennie jedną ogląda i jest bardzo zadowolona a telewizja nadal jest w odstawce ;)
Gośka - http://www.jadzia.dzieciak.co.uk
Jeśli ktoś mnie zniesie, samego diabła będzie potrafił wykiwać... ;-)

Obrazek
Obrazek
jadzia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: dzieci oglądają telewizję

Postprzez Anna2204 » 20 maja 2014, 15:48

staram się żeby moje dziecko mało bajek, telewizji oglądało, bo nie ma tam nic co by się dla niego nadawało, jak już to wybieram bajki z mojego dzieciństwa, a tak to stawiam na książki, czytanie, zabawy na dworze.

ZACIEKAWIONA

Postprzez KKasia » 18 gru 2014, 19:27

Moje dzieciaki już nie są takie małe (5 i 7 lat). Niestety też zaczęły wsiąkać w tv. Staram się puszczać im jakieś bajki/programy popularnonaukowe. Było sobie życie (i wszelkie pokrewne był sobie czowiek itd.), "How It's Made" itd.

ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez Iga83 » 06 mar 2018, 22:56

Moje dzieci oglądają telewizje, ale wiadomo wszytko z umiarem. Zresztą jak zakupicie polską tv a jest taka możliwość https://polska-telewizja.co.uk to dzieciaczki będą przy okazji szlifować język polski. Niestety znam bardzo wiele rodzin, które wyjechały i potem niestety język się zatracił.
Iga83
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA