Informacje

14 gru 2018, 16:10

Forum przegląda 2 użytkowników :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 2 gości

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

Foteliki samochodowe jakie i do kiedy?

Postprzez garbi » 10 mar 2012, 14:27

Zawsze żyłam w przeświadczeniu ze dziecko musi jeździć do 12 roku życia w foteliku lub jeżeli jest niższe niż 150 cm zaczęłam poszukiwać informacji na ten temat i znalazłam tą stronkę która moje wątpliwości rozwiała http://www.childcarseats.org.uk/law/

Kacper jeździ w foteliku z grupy 1 - 3 czyli nowego kupować mu nie muszę, za to zastanawiam się nad Hanią. Na jaki i kiedy fotelik jej zmienić. Co myślicie o zakupowaniu używanych fotelików samochodowych? Kacprowi zmieniliśmy fotelik po 12 miesiącu ale zrobiliśmy to troszkę późno jego główka i nóżki wystawały już wcześniej z fotelika tyłem do jazdy. Patrząc na Hanię w foteliku widzę że jej nóżki zaczynają już delikatnie wystawać a że chcemy w maju zrobi sobie wyprawę autem do Polski stąd moje pytani dotyczące następnego fotelika.
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez Pani Reklamowa » 10 mar 2012, 14:27

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: Foteliki samochodowe jakie i do kiedy?

Postprzez agneska » 10 mar 2012, 22:58

Garbi jezeli Twoja Hania ma fotelik odpowiedni wagowo to nie ma potrzeby zmiany.Moja Paula ma fotelik ESPIRO OPTIMA,jestem zadowolona z niego,ma rozne pozycje rozkladania oparcia jak maluch zasnie,mozliwosc montazu przodem i tylem ale my tylem nie montowalismy nigdy.Jest obszerny i stabilny.Miekki zaglowek i boki.
U Magdy zas od 5 roku zycia uzywalismy podstawek GRACO.
Starsze dziecko moze jezdzic bez fotelika jak przekroczy 140cm wzrostu.
Jeśli możesz rozwiązać problem nie warto się martwić-jeśli nie możesz zmartwienie nic nie da
agneska
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez Mudiwa » 10 mar 2012, 23:13

Mysmy mieli fotelik od wozka (Jane), mloda jezdzila w nim do pierwszych urodzin praktycznie - glowa nie powinna dziecku wystawac z tego pierwszego fotelika, mloda sie jeszcze ledwo miescila, ale sie miescila :)
Drugi fotelik mamy BeSafe izi3 combi - tez tylem do kierunku jazdy.
Mudiwa
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez AniaK » 11 mar 2012, 11:44

The law requires all children travelling in cars to use the correct child restraint until they are either 135 cm in height or the age of 12 (which ever they reach first) . After this they must use an adult seat belt. There are very few exceptions, and the main ones are set out below.

I ze strony Dzieciak.co.uk bazującej na tej w/w.

Prawo w UK wymaga by dzieci od urodzenia do ukończenia 12 roku życia lub osiągnięcia 135 cm wzrostu podróżowały w specjalnych fotelikach samochodowych.

Są jednak pewne wyjątki:

• w nagłych sytuacjach, gdy nie mamy fotelika a podróż jest konieczna, dziecko powyżej 3 roku życia może być zapięte pasami dla dorosłych. Dla dziecka poniżej 3 roku życia, fotelik samochodowy wciąż jest wymagany

• w podróży taxi lub minicab’em gdy nie ma odpowiednich pasów, lub fotelika:
- dziecko ponizej 3 roku zycia moze podrozowac niezapiete, ale tylko na tylnim siedzeniu
- dziecko powyzej 3 roku zycia musi byc zapiete pasami dla doroslych.

garbi napisał(a):Zawsze żyłam w przeświadczeniu ze dziecko musi jeździć do 12 roku życia w foteliku lub jeżeli jest niższe niż 150 cm zaczęłam poszukiwać informacji na ten temat i znalazłam tą stronkę która moje wątpliwości rozwiała http://www.childcarseats.org.uk/law/

Co myślicie o zakupowaniu używanych fotelików samochodowych?

Ja generalnie nie mam nic przeciwko, o ile fotelik jest w dobrym stanie i 'sprawny technicznie' to czemu nie - foteliki do najtańszych nie należą, więc zawsze to jakaś oszczędność. Jedyne co mnie powstrzymuje to obawa przed pluskwami, ale te to nawet można przywlec z nowym łożkiem Ikei jak to zdarzyło się znajomym, więc mój strach raczej nieuzasadniony jest i nie ma związku z bezpieczeństwem maluszka podczas podróży ;)
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez garbi » 11 mar 2012, 13:16

AniaKorcz napisał(a):Ja generalnie nie mam nic przeciwko, o ile fotelik jest w dobrym stanie i 'sprawny technicznie' to czemu nie
My się przymierzamy do zakupu fotelika z grupy od 9kg do 4 lat dla Hani i właśnie myślimy o używanym, wiesz że o pluskwach nie pomyślałam a teraz akurat kolega się z tym paskudztwem męczył właśnie w łóżku miał :shock:

agneska my mamy bardzo stary model fotelika od wózka i on do najlepszych (wygodnych) nie należy i dlatego też zaczęłam szukać innego. Ten który podałaś fajny ale go w Polsce kupowałaś pewnie??
Obrazek

Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez jaona80 » 11 mar 2012, 14:11

Pare miesięcy temu kupowaliśmy fotelik od 9 kg i byl to ciężko orzech do zgryzienia.
Na początku strasznie się uaprłam na Maxi Cosi ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw wybór padł na Britax
zdecydowaliśmy się na przedział wagowy 9-18 bo tylko takie foteliki mają funkcję rozkładania do pozycji spania a to dla mnie było ważne bo mieliśmy w planach podróż do Polski a nie chciałam aby małej głowa latała podczas spania.
wybraliśmy model ECLIPSE i jesteśmy zadowoleni z wyboru i młoda raczej też bo często zasypia podczas jazdy samochodem ;) i co najważniejsze nie był tak bardzo drogi w porównaniu do Maxi Cosi np
Jeślli wejdziesz na strone Britax to można sprawdzić czy dany model fotelika pasuje do samochodu bo nie wszystkie pasują u nas w ten sposob odpadł jeden model fotelika ale faktycznie nie był stabilny http://www.britax.co.uk/car-seats/fit-finder
Obrazek

Obrazek
jaona80
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez jaona80 » 11 mar 2012, 14:21

Zapomniałam dodać
Agneska ma racje - jak byliśmy ogaldać foteliki. Sprzedawca powiedział że waga dziecka to minimum 9 kg i nie moze byc mniej w sklepie była waga i mozna było zwazyc dziecko. wtedy małej brakowało prawie 1kg wiec powidział ze lepiej poczekac z zakupem
Obrazek

Obrazek
jaona80
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez ewcia123 » 11 mar 2012, 15:39

my Martinkowi zmieniliśmy fotelik jak skończy 9miesięcy z Nicole troche wczesniej bo bylo widać że jest jej bardzo nie wygodnie i ciagle nam płakała jak ją zapinaliśmy nie mała wtedy ani 9kg ani skończone 9 miesięcy ale że na dłuższe podroże nie jeżdziliśmy a ona świetnie siedziała to zdecydowaliśmy się na zakup.
http://www.mothercare.com/s?Action=subm ... ax&x=0&y=0
my mamy dla obojga dzieci britax evolva 123 (dla Nicole plus)od 9-36kg dla malej różowawy dla Martinka czarny (pod fotelikiem jest taka jakby wajcha dzięki której fotelik do spania można przechylić i dziecku główka nie leci ale trzeba wyciągnąć cały fotelik aby to zmienić my byliśmy w polsce i małemu było bardzo wygodnie
co do używanych fotelików to kiedyś w książce czytałam żeby nie kupować używanych dlatego że dziecko odbija swoj kształt w foteliku i później można mieć nawet jakieś skrzywienie krengosłupa....
ja tam jestem za nowymi ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ewcia123
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez agneska » 11 mar 2012, 21:11

Garbi ja go zakupilam w Pl ,mam kolor fioletowy:) jestem naprawde zadowolona :)
Jeśli możesz rozwiązać problem nie warto się martwić-jeśli nie możesz zmartwienie nic nie da
agneska
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez garbi » 14 mar 2012, 11:32

agneska my chcemy kupić przed 19 maja bo tego dnia jedziemy do Polski.

Zdecydowałam się na używany Maxi Cosi tylko nie wiem który model jest wygodniejszy. Muszę zerknąć w sklepach.

Ewcia ja mam dla Kacpra Evolve 123 teraz już jeździ w nim zapięty zwykłym pasem :) Jestem bardzo zadowolona z niego. Mamy jeszcze w Polsce drugi fotelik Recaro Young Sport też jest w grupach 123 i też narzekać nie mogę ale teraz chcę fotelik który mogę bardziej do leżenia rozłożyć a te dwa to nie za bardzo można je położyć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez agneska » 14 mar 2012, 16:38

garbi napisał(a):agneska

Zdecydowałam się na używany Maxi Cosi tylko nie wiem który model jest wygodniejszy. Muszę zerknąć w sklepach.

Ja bym sie bala zakupic uzywany fotelik samochodowy.Jest to w sumie zakup na dosc dlugi czas a niegdy nie wiadomo jakie przejscia mogl miec fotelik uzywany.
agneska
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez garbi » 18 mar 2012, 13:49

agneska wiem co pisałam że chce używany ale szukając w Polsce fotelika konkretne firmy zdecydowałam się na nowy i uwaga 120f taniej :shock: jak to jest możliwe nie wiem jeszcze muszę się dowiedzieć ile wysyłka będzie kosztować ale na pewno mniej niż te 120f ;)

A wybrałam Kiddy Guardian Pro :) koleżanka używa i jest zachwycona, do tego po opiniach i recenzjach doszłam do wniosku że ten będzie najrozsądniejszy.

Teraz tylko M musi wrócić i się dowiedzieć o moich planach :lol:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez ewelinka216 » 19 mar 2012, 05:36

Ja mam taki fotelik do sprzedania jakby ktos byl zainteresowany
http://www.akpolbaby.pl/159-britax-firs ... -plus.html

Malo co uzywany wyglada jak nowy a od grudnia zapakowany w worki i stoi na szafie bo samochod sprzedalismy.

Sprzedam za 30£
ewelina mama wikihttp://wiki.dzieciak.co.uk/
Obrazek
moj maly skarbuszek
Obrazek
czekamy....
ewelinka216
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez zlosnica2005 » 19 mar 2012, 19:54

My kupywalismy foteliki nowe w sklepach i nigdy nie surerowalam sie ani cena ani marka firmy. Poprostu zabieralam Kube ze soba do sklepu i przymierzelismy go do fotelikow i wybieralismy ten, ktory byl dla niego najwygodniejszy no i pasowal do naszego auta. W Toys maja super obsluge, doradza i jest mozliwosc przymierzenia fotolika do auta, a i wybor fotelikow maja ogromny.
Obrazek
Obrazek
zlosnica2005
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez zlosnica2005 » 19 mar 2012, 19:58

Tego Britaxa, ktorego sprzedaje ewelinka216 mialam. Byl bardzo wygodny ale niestety moj syn wyrosl z niego bardzo szybko, zanim jego waga osiagnela 18 kg.
Obrazek
Obrazek
zlosnica2005
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez garbi » 15 kwi 2012, 12:45

No więc zakupiliśmy fotelik rozważaliśmy kilka modeli ale dziś trafiła się okazja i kupiliśmy Britax First Class Plus za 69f :shock: http://www.halfords.com/webapp/wcs/stor ... yId_253203 ja się szykowałam na zakup z amazona za 99f ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez ewcia123 » 16 kwi 2012, 08:11

śliczny ten fotelik i kolor też mi się podoba :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ewcia123
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez zuziagola » 03 paź 2018, 22:35

Starszaka można wozić w takich pasach https://smartkidbelt.com/. My nie zawsze mamy czas aby podrzucić dziadkom fotelik albo oni nagle wpadną na pomysł, że młodego zabierają i wtedy mają te pasy. Młody zadowolony a my spokojni.
zuziagola
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA