Informacje

26 wrz 2017, 03:45

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

brzuchatki z terminem na Wrzesien 2010

Moderator: garbi

Re: brzuchatki z terminem na Wrzesien 2010

Postprzez natajla86 » 08 mar 2010, 15:50

Na necie znajdziesz kalkulatory, ktore oblicza jaka wage powinnas miec w kazdym etapie ciazy. Ja przez pierwsze dwa miesiace schudlam dwa kilo. Ciaze przechodze super, bez wymitow, bez nudnosci, czasem zapominam ze w ciazy jestem ;)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez Pani Reklamowa » 08 mar 2010, 15:50

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez roksana » 09 mar 2010, 12:15

Moj maz sie smieje, ze blizniaki beda w tak ogromnym brzuchu. Zobaczymy w czwartek ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez natajla86 » 09 mar 2010, 13:00

Ja bylam dzisiaj na usg :) Wlasnie wrocilam :) Choc juz dwa razy widzialam nasze dziecko, to za kazdym razem jest to niezapomniane przezycie :) Jestem w 12 tygodniu zaplodnieniowym ( czy jak to sie mowi ) a od ostatniej mieisaczki 12 i 6 dni, nie zmienila mi daty porodu. Termin mam na 21.09.2010. Wieczorem jak bede miala wiecej czasu zeskanuje zdjecie i wkleje.
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez lecieyek » 09 mar 2010, 20:59

Niedawno wróciłam z drugiego skanu :) Niestety nie wszystko jest całkiem ok. Okazało się, że dzidzia ma przeciek w serduszku. To jedna z rzeczy dająca ryzyko wystąpienia syndromu downa. Jednak pomimo tego ryzyko jest niskie, bo wszystko inne jest ok. Także następny skan mamy już w dwudziestym tygodniu i będą możliwe bardziej szczegółowe badania. Pani ok USG powiedziała mi, że ten przeciek się zdarza u dzieci w tym wieku i że często samoistnie się wszystko zarasta. Oby tak było i w moim przypadku. Poza tym dzidzia nie dawała posłuchać swojego serduszka, bo strasznie się gimnastykowała :)
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez natajla86 » 09 mar 2010, 21:54

Ja nie zgodzilam sie na badania na dwona, nie wiem czy zrobilam dobrze czy zle, ale sie naczytalam, ze Oni wkuwaja sie w lozysko i to moze uszkodzic plod, dlatego nie zaryzykowalam, zreszta to by nic nie zmienilo, gdyby dzicko bylo choro to i tak bym nie usunela, tyle tylko, ze mozna sie psychicznie przygotowac. Wole sie nie zamartwiac.
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez natajla86 » 09 mar 2010, 21:57

Dodaje zdjecie ze skanu
Załączniki
dzidzius.png
12 tydz. ciazy. Kropka ma tutaj 63 mm
dzidzius.png (24.6 KiB) Przeglądane 1116 razy
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez lecieyek » 09 mar 2010, 23:19

Test na Downa robi się najpierw za pomocą USG. Najpierw oceniane są cztery elementy, które mogą wskazywać na istniejące ryzyko wystąpienia syndromu Downa. U mnie nieprawidłowy był tylko jeden i biorąc pod uwagę dodatkowo mój młody wiek, ryzyko to i tak jest niewielkie. Jeśli jest coś nie tak, pobiera się inwazyjnie próbkę z łożyska. Po wykonaniu tego zabiegu istnieje 1% ryzyko, że się poroni, więc ze względu na to, że u mnie ryzyko downa jest mimo wszystko niewielkie, ten zabieg nie będzie wykonany. Gdyby chcieli mnie od razu kłuć to też bym się nie zgodziła.
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez garbi » 10 mar 2010, 00:50

lecieyek napisał(a):Gdyby chcieli mnie od razu kłuć to też bym się nie zgodziła.
Moja walnięta położna zaproponowałam mi badania inwazyjne na które się nie zgodziłam, nie wiem po co to zrobiła, na USG jak lekarka zobaczyła w karcie jej wpis to się popatrzyła na mnie i mówi, że w moim wieku to rzadko się zdarzają takie przypadki i jest zdziwiona propozycją położnej.
natajla86 napisał(a):ale sie naczytalam, ze Oni wkuwaja sie w lozysko
ona Ci zaproponowała pewnie nie inwazyjne badanie takie tylko z USG zresztą Lecieyek ładnie to wytłumaczyła ;)
Kacper 23.09.2007, 06:08, 3700g, 53cm
Obrazek

Hannah 27.07.2011, 06:03, 3210g, 53cm
Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez lusia » 10 mar 2010, 08:25

Lecieyek-mam nadzieje ze te przeciek na serduszku sam sie zrosnie i maluszek urodzi sie zdrowiutki.bedziesz miala drugi skan i maluszek bedzie wiekszy wiec moze zobacza dokladniej co sie z nim dzieje.trzymam kciuki ze bedzie dobrze :)

co do badan na zaspol Downa to jest jeszcze badanie krwi i okreslenie prawdopodobienstwa jego wystapienia.polozna zaproponowala mi to badanie jak bylam w ciazy.oto rodzaje 2 badan w drugim trymestrze ciazy:
TEST POTROJNY(MATERNAL SERUM TRIPLE SCREEN TEST)
w tym teście mierzy się poziom osoczowej alfa-fetoproteiny u matki (płodowe białko wątroby), estriolu (hormon ciążowy) i ludzkiej gonadotropiny kosmówowej (hCG, hormon ciążowy)

TEST POCZWORNY(MATERNAL SERUM QUADRUPLE SCREEN TEST)
W tym teście mierzy się poziom osoczowej alfa-fetoproteiny u matki (płodowe białko wątroby), estriolu (hormon ciążowy), ludzkiej gonadotropiny kosmówowej (hCG, hormon ciążowy) i wysokiej alfa-inhibiny (INHA)

dopiero po tych badaniach jezeli wyniki wskazuja na podwyzszone ryzyko zespolu downa razem z wynikami ze skanu robi sie badanie lozyska.moze wiec,natajlo,polozna zaproponowala ci badanie krwi a nie pobieranie probki z lozyska.
lusia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez polanska » 10 mar 2010, 13:48

Dziewczyny... Ja już nic nie rozumie... Ja miałam Usg w 12 tyg ciąży, a następne w 20! Dlaczego tak jest że wy już jesteście po drugim? :( Nic nie kumam :roll:
Dzisiaj ide do położnej i się zapytam o ten scan, i przy okazji zapytam się o te moje bóle brzucha...
polanska
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez garbi » 10 mar 2010, 13:58

polanska normą w UK jak jest z ciążą wszystko ok tylko dwa USG. Ja miałam 5 ale pierwsze w 13tc a drugie w 21tc potem jeszcze trzy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez natajla86 » 10 mar 2010, 18:00

Polozna mi tlumaczyla w ten sposob, ze beda sie wkuwac w lozysko i pobierac plyn, gdybym wiedziala ze to bedzie zwykle usg to pewnie bym sie zgodzila, teraz troche zaluje :( Ale wierze, ze jest wszystko wporzadku. Musi byc wporzadku :)
Lecieyek bedzie wszystko dobrze, pomodle sie za Twoja Dzidzie, nie martw sie za duzo, bo to zle moze wplynac na Twoje Malenstwo. Calym sercem wierze w to, ze bedzie wszystko dobrze.
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez polanska » 11 mar 2010, 01:47

Hej kobietki :D
Byłam dzisiaj u położnej w sprawie tych moich bóli...Powiedziała że wszystko się rozciąga, ale jeżeli mam takie napadowe bóle przy jakimś podnoszeniu albo przy szybkim chodzeniu lepiej przystopować. Tłumaczyła mi że organizm domaga się odpoczynku i najlepiej jak to możliwe żeby na jakiś czas wogóle nic nie podnosić.
A tak poza tym to strasznie żałuje że nie wzięłam ze sobą swojego chłopaka, ale nie wiedziałam :( ...bo... pierwszy raz słyszałam bicie serduszka :!: :D
Powiem wam szczerze że to mnie bardziej wzruszyło niż Usg, COŚ NIESAMOWITEGO !!!
polanska
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez garbi » 11 mar 2010, 10:50

polanska napisał(a):Powiem wam szczerze że to mnie bardziej wzruszyło niż Usg, COŚ NIESAMOWITEGO !!!
Mój m jak drugi raz słuchaliśmy serduszka to nagrał to na tel. a potem wysłaliśmy to do naszych mam ;) Położna się uśmiechała bo mój M nagrywał z krzesła kawał ode mnie i jak się zorientowała kazała mu podejść i jeszcze raz mi maszynkę do brzucha przystawiła.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
garbi
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez juna4 » 16 mar 2010, 20:51

czesc kobietki :)
ja dzisiaj bylam na scanie i widzialam malego szkrabka :), wszystko w normie, badania tez wyszly dobrze.
zmienila mi tylko termin z 24.09. na 18.09, czyli jestem wlasnie w 13 tygodniu.
bylam z Oliwka i ogladala z zainteresowaniem, a potem stwierdzila, ze sie bardzo ruszala :)
a tak poza tym to piekna pogode mamy, co? :D
co tam u reszty wrzesnioweczek?
Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
juna4
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez roksana » 17 mar 2010, 14:46

Rowniez jestem po scanie, na poczatku dzidzia strasznie sie wiercila, ale po chwili poszla spac, przez co Pani nie mogla jej dobrze wymierzyc, ale jakos sie udalo. Wszystko jest dobrze.
juna4 napisał(a):na 18.09
NO to ktora pierwsza urodzi? Mi tez zmieniono termin na 18 ;) ;)

Kolejny scan mam 10 maja
Obrazek
Obrazek
Obrazek
roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez juna4 » 17 mar 2010, 16:11

roksana napisał(a):NO to ktora pierwsza urodzi? Mi tez zmieniono termin na 18 ;) ;)

O rany Roksana, ale numer :D . No rzeczywiscie ktora urodzi pierwsza, zobaczymy. Ja przy pierwszym porodzie urodzilam wczesniej, a mialam na 18 maja.
Ja mam kolejny scan na 5 maja :)
Lecieyek wszystko bedzie dobrze, trzeba byc dobrej mysli.
Mi wlasnie pobierali wczoraj krew na okreslenie prawdopodobienstwa wystapienia zespolu Downa. Mam czekac na telefon albo na list.
Pozdrawiam Was slonecznie :D
Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
juna4
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez roksana » 17 mar 2010, 16:20

juna, powiedz mi czy my juz zaczelysmy 2 trymestr?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez juna4 » 17 mar 2010, 16:24

no ja mysle, ze tak :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
juna4
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez lecieyek » 17 mar 2010, 17:10

No mam nadzieję, że będzie dobrze :) Ja mam termin dzień przed Wami, ale jak będzie to się okaże. Mi się też wydaję, że to już drugi trymestr się zaczął. Liczba tygodni by temu odpowiadała. Tym bardziej, że się czuję lepiej. Nie mdli mnie i apetyt mi się zwiększył, nie chce mi się tyle spać i w ogóle mam więcej energii, choć może to przez tą wiosnę :) Czasem mam też wrażenie, że już czuję dzidzi ruchy, a na pewno co noc śni mi się jak na skórze mojego brzucha uwypuklają się rączki, nóżki, a nawet zarys twarzy dziecka :lol: :lol: :lol: . A jak Wy się czujecie?
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez polanska » 17 mar 2010, 23:23

Hej babeczki :D
wrzucam wam linka do fajowej strony http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/ ... en-16.aspx . Co tydzień możecie sobie sprawdzać jak się dzidziuś rozwija :) , jest wiele różnych ciekawych nagrań o ciaży i ogólnie o dzieciach :D POLECAM !!! Miłego oglądania x x
polanska
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez polanska » 18 mar 2010, 19:46

Dostałam dzisiaj list od położnej, mam sie do niej zgłosić w następną środe, tylko że Ja byłam tam w zeszłym tyg . Ciekawi mnie co to może być ??!! Moze tez tak miałyście??
polanska
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez roksana » 19 mar 2010, 11:59

Polanska, a moze to pomylka? Ja tak czesto mialam z listami z przychodni odnosnie szczepien mojej malej, szczepienie juz miala a oni mi kolejny list z wizyta przysylali...
Najlepiej powinnas zadzwonic do niej i przy okazji Ci powie o co chodzi, nie martw sie ;)

A mnie ostatnio mecza bole glowy, sa straszne, do tego casem zawroty dochadza... Z Amelia tak nie mialam...
Wczoraj znow caly dzien wymiotowalam :( :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez lecieyek » 19 mar 2010, 13:22

Wróciłam niedawno od położnej. Wizyta ekspresowa. Ciśnienie, uryna, wyniki badań krwi i serduszko dziecka. Wszystko jest ok. Zapytałam midwife o globulki z bakteriami kwasu mlekowego, których GP mi zabroniła, gdy miałam jakąś infekcję w intymnym miejscu. Okazało się, że mogę je brać gdy skończyłam już dwunasty tydzień. Następnym razem jak się infekcja powtórzy to mam przekazać to GP.

Polanska, pooglądałam sobie kalendarz ciąży z tamtej stronki. Naprawdę fajny :) oprócz tego pooglądałam wypowiedzi położnych na temat tego po co jest położna. Oj żeby tak rzeczywiście było na polskich porodówkach... Może i w tym szpitalu, w którym one pracują tak jest, ale takich jest nie wiele. Tak czy tak - nie ważne, ja i tak tym razem w Polsce rodzić nie będę. Co do listu to nie mam pojęcia o co może chodzić, ale nie ma co się martwić na zapas, pewnie to pomyłka jak mówią dziewczyny.

Roksana współczuję Ci <głaszcze> Mam nadzieję, że lada dzień objawy ustąpią.
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez lusia » 19 mar 2010, 14:02

Roxano,
co do twoich boli glowy-moze to byc niedobor magnezu.jezeli go brakuje w organizmie u kobiet w ciazy nazywa sie to bol napieciowy.nie wiem czy to samo jest u ciebie.jezeli moge zasugerowac to moze jedz wiecej rzeczy z tym pierwiastkiem,np banany czy biala fasole.
jezeli uwazasz ze to nie jest to ,moze to byc bol glowy spowodowany niedoborem wody.pijesz duzo wody?co powiedzial lekarz na te bole jak bylas pierwszy raz w ciazy?
mam nadzieje ze niedlugo przejda i poczujesz sie lepiej :D
lusia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Poprzednia stronaNastępna strona