Informacje

20 paź 2017, 21:25

Forum przegląda 0 użytkowników :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 0 gości

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

brzuchatki z terminem na Wrzesien 2010

Moderator: garbi

Re: brzuchatki z terminem na Wrzesien 2010

Postprzez lecieyek » 10 sie 2010, 14:18

Ja też nie jestem jeszcze spakowana. Muszę sobie jeszcze kupić jakąś piżamę i staniki. Niedawno byłam w primarku z zamiarem kupienia piżamy i się rozczarowałam, bo wszystkie mieli powyżej 20go rozmiaru :shock: ktoś dziwnie metki poprzyszywał, bo kilka wzięłam do ręki, rozkładam rozm 8, a to wielkie było jak cholera, dopiero potem zauważyłam naklejki z napisem, że dostępne rozmiary tylko powyżej 20go :? Za już mam poprane i poprasowane wszystkie ciuszki dla dziecka :D
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez Pani Reklamowa » 10 sie 2010, 14:18

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez ags » 10 sie 2010, 15:41

kurcze ja tez nic , ani nie spakowana ani nie poprane....
ehhh trza sie wziac w koncu....
Obrazek
Obrazek
ags
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez natajla86 » 10 sie 2010, 17:18

ja mam juz wszytsko uprane i uprasowane :D Ags nie przejmuj sie, tez bylo ciezko mi sie zabrac ;) Dzisiaj kupilam wszystkie kosmetyki do pielegnacji Maluszka i wkladki dla mnie po porodzie. Jak myslicie sudocrem bedzie potrzebny? jeszcze tylko pieluszki, jednorazowe mantalon a staniki do karmienia sa naprawde ta bardzo potrzebn?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez lecieyek » 10 sie 2010, 18:03

mi mama kosmetyki przywiezie z Polski :) przy Szymonie używaliśmy bambino i byliśmy bardzo zadowoleni. Sudocrem jest bardzo przydatny na odparzenia. Ja się zaopatrzyłam w duży kubełek :) a jeśli chodzi o staniki do karmienia, to można sobie bez nich poradzić, ale z nimi jest trochę wygodniej. Przynajmniej ja nie lubiłam karmić w zwykłych stanikach, najchętniej w ogóle bym nie nosiła, gdyby nie to, że mleko wyciekało i wkładki trzeba było w coś włożyć. Ja już też w zasadzie mam wszystko dla malutkiej. Pieluszki, chusteczki, waciki... a właśnie. Nie wiecie, czy tutaj normalnie w aptece można kupić spirytus do przemywania pępka?
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez roksana » 10 sie 2010, 21:33

lecieyek napisał(a):Nie wiecie, czy tutaj normalnie w aptece można kupić spirytus do przemywania pępka?
napewno nie, bo oni kaza przemywac woda.

natajla86 napisał(a):Jak myslicie sudocrem bedzie potrzebny?
jak najbardziej, rzecz jedna z najwazniejszych ;)

Ale dzisiaj trafilam okazje w tesco, kupilam butelki dwie tomme tippe za 3,40, wkladki laktacyjne tej samej firmy 50 sztuk za 2.66 i tej firmy laktator reczny z dodatkami za 12 funtow. Wiec jak co, to polecam, tesco ma promocje na ta firme teraz.

Najlepsze co sie dzialo pozniej... Mialam ogladac samochod dla siebie, ale w drodze dostalam takich boli, nie wiem czy to tez skurcze byly, ze szybko do domu pedzilismy. Myslalam, ze bede musiala na pogotowie jechac ale niby przeszlo narazie. Tylko tak dziwnie sie czuje. Ten bol byl dziwny, bo tral caly czas, tylko momentami sie nasilal, taki bardziej okresowy przypominal...
No i samochod musi do jutra czekac ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez lecieyek » 10 sie 2010, 21:50

roksana napisał(a):Ten bol byl dziwny, bo tral caly czas, tylko momentami sie nasilal, taki bardziej okresowy przypominal...

O żesz!!! To miałaś ciekawie. Kontaktowałaś się z położną? Uważaj na siebie, cobyś za wcześnie nie wylądowała na porodówce. Czasem też mam taki delikatny ból jak na okres i robi mi się twardy brzuch, ale to podobno normalne już w tym okresie ciąży.
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez natajla86 » 10 sie 2010, 22:12

Roksana ja tez dzisiaj robilam zakupy w tesco :) Kupilam te same butelki co Ty i kosmetyki dla dziecka. Tez mialam dzisiaj bole ;( Straszny ucisk na dole? Mialas tak samo? Cale szczescie nie trwalo dlugo i juz przeszlo :)
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez ags » 10 sie 2010, 22:22

natajla ja nie uzywalam stanika do karmienia, mialam normalne miekkie, moje cycki same wyskakiwaly, czy to dolem czy odginalam po prostu miseczke i juz cycus na wierzchu.
sudokrem mialam dla Zu na poczatku ale pozniej jakos nie chcialo jej nic pomoc, dodam ze smarowalam tylko jak miala odparzenia, a pozniej nie wiem co sie stalo i nie pomagalo, wiec polecam METANIUM. cxy jakos tak, w takiej zoltej blaszanej ze tak nazwe tubce, jest mega super, zasusza odparzenia , supper

lecieyek nei wiem jak to ze spirytusem jest, hmmm cos na pewno w aptece beda miec, ale wiem ze tu ogolnie sie przemywa tylko woda.... tak robilam z Zu i tak bede z synkiem robic

Roksana moze Braxtona Hicksa czy jak to si pisze?
moze to te skurcze przepowaidajace

mnie sciska na dole caly czas, ten klujacy bol, ale nic poza tym, nie mam skurczykow zadnych
dziecina dupcie tak smiesznie wypina, kochane moje male
za tydz spotkanie z polozna i na drugi dzien z babka od cesarek, moze jeszcze uda mi sie cos zdzialac, tak sie mega okropnie boje ze juz mam dosc tego stresu, tych snow o porodzie bleeeeee
Obrazek
Obrazek
ags
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez monia1482 » 11 sie 2010, 00:35

Hejka.Ja mialam pracowac do konca tego tygodnia,ale dali mi wople juz od jutra bo pracy niema :D bardzo sie ucieszylam. :lol: wiec jutro caly dzien obijanie sie,a w czwartek basen,i zabieram sie do roboty.
Obrazek
Obrazek
monia1482
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez polanska » 11 sie 2010, 00:41

Ja się już spakowałam 2 tyg temu :), ale to może dlatego, że jestem pierwsza na odstrzale :lol:

Roksana a co do tych Twoich bóli to bym się nimi nie przejmowała
Ja mam takie już od 3 tyg tj takie jak na okres. W tym tyg są bardzo silne, bolą mnie pachwiny, plecy i brzuch mi twardnieje, mówiłam o tym położnej i podobno jest to zupełnie normalne, macica ćwiczy przed porodem ! Najgorsze są jednak dziwne kolki jak chodze :( ale cóż ... jeszcze tylko 4 tygodnie dam rade!

Jutro wizyta u położnej w 36 tyg, ciekawa jestem czy mały dużo urósł... mam nadzieje
polanska
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez madzior » 11 sie 2010, 11:35

Ja tez juz prawie jestem spakowana ,jeszcze tylko kilka drobnych rzeczy musze do kupic ;) Lozeczko mam juz rozstawione w sypialni az milo sie robi kiedy na nie patrze..jeszcze tylko 4 TYGODNIE I 2DNI
Wyslalam ten list w sprawie holidaya do pracodawcy ,ale jeszcze czekam na odpowiedz mam nadzieje ze nie bedzie robil problemow..
Mam jeszcze takie pytanie ile wynosi teraz paternity leave?z tego co sie wczesniej dowiadywalam to okolo 124 ł,ale wczoraj kolezanka mi powiedziala ze sa wprowadzone zmiany i ze niby placa 100% zarobkow. Slyszalyscie cos o tym?Szczerze mowiac to nie chce mi sie w to wierzyc.
madzior
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez madzior » 11 sie 2010, 11:45

A zapomnialam napisac jak bylo w szkole rodzenia ;) na spotkaniu bylo bardzo duzo ludzi bo 2 grupy byly polaczone,kazdy dostawal lalke-dziecko z pepowina i szkielet macicy,babka demonstrowala jak to wszystko przebiega ,smiesznie bylo :lol: .Omawialismy etapy porodu,kiedy zglosic sie do szpitala,cwiczenia relaksacyjne plus oddech oraz co mnie najbardziej interesowalo to pozycje porodowe.Mowila ze najgorsza pozycja jaka moze byc to na lezaco a najlepsza to taka gdzie jest grawitacja czyli np.na stojaco badz kucaka.
Nie wiem jeszcze jaka pozycje wybiore ale dosyc interesujace jest siedzenie na specjalnym krzeselku ..
madzior
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez natajla86 » 11 sie 2010, 14:20

szczerze to ja nie mam pojecia jak jest z ojcowskim ;/ jak to sie zglasza? trzeba wypelnic jakos aplikacje, czy wystarczy powiadomic prACODAWCE , ZE sie skorzysta z tej opcjii?
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez roksana » 11 sie 2010, 16:25

Ja wlasnie wrocilam z zakupow, dokupilam cala reszte i w weekend moge sie pakowac :)

ags napisał(a):moze to te skurcze przepowaidajace
z tego co wyczytalam w necie, to wlasnie przepowiadajace, nie mam sie czym przejmowac. Przy pierwszym dzievcku tego nie maialm i dlatego sie przestraszylam ;)

Ten czas tak leci, z jednej strony juz bym chciala miec Olke przy sobie, a z drugiej, jak sobie pomysle o porodzie... brr...

A jak to jest z drugim dzieckiem, kiedy trzeba jechac do szpitala?

natajla86 napisał(a):ZE sie skorzysta z tej opcjii?
moj maz juz 5 tygodni temu napisal list do pracodawcy o wolne. A co do platnosci, to nawet nie wiem ile jest.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez natajla86 » 11 sie 2010, 16:35

Wyczytalam gdzies ze 124 funty na tydzien albo 90% tygodniowych zarobkow w zaleznosci, ktora kwita jest nizsza... Wydaje mi sie, ze to zalezy od firmy, jak maz pracuje w dobrej firmie to i 100% moga zaplacic . . .
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez ags » 11 sie 2010, 16:43

moj D juz zlozyl o te patetrnity, u niego w pracy jest 100% wyplaty, tak bylo tez jak Zu sie rodzila.
nie wiem jak to jest gdzie indziej, to w kontrakcie tez roznie moze byc.

ale jestem padnieta, padam na japke normalnie, budze sie w nocy i spac nie moge... zasnac po prostu mi ciezko ehhhh
jeszcze troche
Obrazek
Obrazek
ags
AMATORKA
AMATORKA

36 tydz i 2 dni

Postprzez polanska » 11 sie 2010, 17:03

natajla86 napisał(a):szczerze to ja nie mam pojecia jak jest z ojcowskim ;/ jak to sie zglasza? trzeba wypelnic jakos aplikacje, czy wystarczy powiadomic prACODAWCE , ZE sie skorzysta z tej opcjii?

http://dzieciak.co.uk/index.php?article_id=348

Właśnie wróciłam od położnej :)
Mama chyba ostatnio za dużo jadła, bo Maksymilian urósł ok 900 gr przez dwa tyg !!! :shock: Z 2.6 skoczył na 3.5!!! Oczywiście w przybliżeniu, bo wiadomo jak to jest z ta miarą krawiecką :lol:

Zostało mi jeszcze 9 dni w pracy... :( już mi się strasznie nie chce... ale sama wybrałam :? wariatka jestem haha Położna mówiła, że za 2 tyg tj w 38 tyg chyba się już nie zobaczymy, bo pewnie urodze wcześniej :lol: Szczerze mówiąc mam taką nadzieje!
polanska
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez madzior » 11 sie 2010, 18:36

natajla86 napisał(a):szczerze to ja nie mam pojecia jak jest z ojcowskim ;/ jak to sie zglasza? trzeba wypelnic jakos aplikacje, czy wystarczy powiadomic prACODAWCE , ZE sie skorzysta z tej opcjii?

twoj M powinien juz wypelnic aplikacje na paternity leave .zwykle w firmie maja wlasna aplikacje do wypelnienia,wystarczy tylko zapytac a jezeli nie maja, to mozesz wydrukowac ta forme z tej stronki:
http://www.hmrc.gov.uk/forms/sc3.p
polanska napisał(a):Zostało mi jeszcze 9 dni w pracy... :( już mi się strasznie nie chce... ale sama wybrałam :? wariatka jestem haha Położna mówiła, że za 2 tyg tj w 38 tyg chyba się już nie zobaczymy, bo pewnie urodze wcześniej :lol: Szczerze mówiąc mam taką nadzieje!

kurcze ale ten czas szybko leci ,zanim sie obejrzymy bedziemy po kolei rodzic nasze malenstwa :P Polanska dwa tygodnie to tak malo..
madzior
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez madzior » 11 sie 2010, 18:52

Dziewczyny polecam fajna stronke do czytania i ogladania filmikow :
[url]mamazone.pl[/url], [url]
http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/ ... en-38.aspx[/url]
madzior
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez lecieyek » 11 sie 2010, 21:15

Cofnęłam się dziś kilka stron do tyłu w naszym wątku, żeby zobaczyć jakie miałyśmy brzuszki na fotkach... Wydawało się wtedy, że już są taaaakie duże, a teraz... :) lada chwila i znikną :D
lecieyek
ZWOLENNICZKA
ZWOLENNICZKA

Postprzez natajla86 » 12 sie 2010, 13:55

Madzior super jest ta stronka :) dzieki :P
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez madzior » 12 sie 2010, 14:51

mi tez podoba sie ta stronka bo jest duzo fajnych filmikow.juz kiedys znalazlam ta stronke ale pozniej o niej zapomnialam a teraz znowu na nia natrafilam i pomyslalam o was :)
http://www.mamazone.pl
madzior
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez natajla86 » 12 sie 2010, 17:10

Bardzo milo z Towjej strony, ze o nas myslisz ;) Ciekawe, ktora z nas pojdzie pierwsza na odstrzal ? :->
Coraz czesciej miewam skurcze, czy nie wiem jak to nazwac, dzisiaj w nocy obudzily mnie bardzo silne :( Jesli to jest tylko przedsmak, tego co bedzie pozniej, to az boje sie pomyslec . . . ;)
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Postprzez roksana » 12 sie 2010, 17:50

natajla86 napisał(a):Jesli to jest tylko przedsmak, tego co bedzie pozniej, to az boje sie pomyslec
oj, jeszcze nie wiesz co nas czeka :) Ale powiem Ci tak, ja przy porodzie darlam sie w niebo glosy, bolalo jak cholera, juz nawet przec nie chcialam, ale jak pomyslalam, ze to przeciez moje dziecko, ze juz za moment moge je miec przy sobie, to po jednym parciu urodzilam :)

ags napisał(a):budze sie w nocy i spac nie moge... zasnac po prostu mi ciezko ehhhh
znam to, jak juz uda mi sie zasnac i przebudze sie w srodku nocy, to wtedy jest koniec...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez natajla86 » 12 sie 2010, 20:38

Roksana to sie nazywa samozaparcie ;)
Ja tez wiem cos o tych nocnych pobudkach . . . Cale szczescie udaje mi sie szybko zasnac ( o ile mnie zgaga nie meczy)
Obrazek
natajla86
DEBIUTANTKA
DEBIUTANTKA

Poprzednia stronaNastępna strona