[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4850: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3959)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4852: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3959)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4853: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3959)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4854: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3959)
Dzieciak.co.uk • Zobacz wątek - Depresja poprodowa...

Informacje

13 maja 2021, 12:14

Forum przegląda 2 użytkowników :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 2 gości

dane z ostatnich 5 minut

Zaloguj

Zarejestruj

Depresja poprodowa...

Moderator: garbi

Depresja poprodowa...

Postprzez malineczka » 26 paź 2008, 20:27

Jak sobie poradzic z depresja poprodowa?
malineczka
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Depresja poprodowa...

Postprzez Pani Reklamowa » 26 paź 2008, 20:27

Pani Reklamowa
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Re: Depresja poprodowa...

Postprzez catis » 26 paź 2008, 21:34

Ja w sumie nie wiem czy mialam depresje czy takie humory ale czulam sie roznie po porodzie.

Jednakze radzila bym Ci skonsultowac sie z psychologiem. No i oczywiscie mysle ze bardzo wazne jest to zebys miala wsparcie partnera. Porozmawiaj z nim powiedz co Ci lezy na duszy . Powinno byc lepiej.

Ja dostalam olbrzymie wsparcie ze strony meza, porozmawialam z nim, on troche bardziej zaczol zwracac uwage na to co i jak robi zaczol mnie wspierac i rozpieszczac:)

Poskutkowalo
catis
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez roksana » 26 paź 2008, 22:01

Wejdz sobuie na straonke http://www.happymum.pl/index.php?page=p ... y=depresja

a tu kilka informacji
ważną rzeczą jest podzielenie się ta wiedzą z najbliższymi - mężem, rodziną, przyjaciółmi; łatwiej będzie im zrozumieć emocje młodej matki.
Warto zadbać też o rozsądne zaplanowanie codziennych czynności, tak, by jak najmniej obciążały matkę. Młoda mama powinna też pamiętać o sobie! Nie musi codziennie wyglądać wystrzałowo, ale delikatny makijaż i schludna bluzka na pewno poprawią jej humor. Nie ma sensu zamęczanie się codziennym gruntownym sprzątaniem całego domu i gotowaniem trzydaniowych obiadów dla reszty rodziny. Czas, w którym maleństwo śpi, warto wykorzystać na własny sen lub robienie rzeczy, które naprawdę się lubi. I przede wszystkim pamiętać - złe myśli, smutki, lęki mijają - i przychodzi czas wielkiej radości.

roksana
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez jadzia » 23 lis 2008, 22:52

ja miałam lekką depresję ale tylko dla tego że mojego M nie było kiedy urodziłam. Przyjechał 5 dni po porodzie na 2 tygodnie a jak pojechał to zobaczyłam go po 2 miesiącach. Nie wiem jak sobie poradziłam ale przeżyłam. Pół roku byliśmy osobno i nie powiem było mi ciężko mimo że miałam całą rodzinę koło siebie. Najbardziej bolało mnie to, że on nie widzi jak Jadźka płacze, się śmieje czy zwyczajnie śpi. Było minęło, przy drugim będziemy razem ;)
jadzia
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez tereska » 25 lis 2008, 01:00

ja to mam chyba depresje przedporodowa ;(

tereska
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez karlita » 13 gru 2008, 01:34

Mialam depresje ktorej bardziej sie nabawilam przez szpital nie przez porod. trwala u mnie okolo 5 tygodni. 3malo mnie mocno. Myslalam ze mi tak zostanie. Ale juz jest wszystko ok. I dzieki za to
karlita
WIELBICIELKA
WIELBICIELKA

Postprzez starstar » 25 gru 2008, 18:18

Ja chyba mialam przed i poporodawa depresje hihi. po porodzie chyba mnie bardzo wzielo, to byl duzy szok dla mnie i wogole zima, siedzenie w domu i sie strasznie rozkleilam nad soba zamiast cieszyc sie malenstwem tak na 100%. ale przetrwalismy to :)
starstar
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez tereska » 26 gru 2008, 01:29

u mnie podobnie jak u starstar bylam kompletnie rozbita z ogromnym poczuciem odrzucenia i do tego jeszcze doszly problemy z karmieniem piersia, bo co ze mnie za matka skoro nie potrafie nakarmic wlasnego dziecka :( ale na szczescie wszystko minelo i powoli wychodzimy na prosta :)

tereska
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez asiunia876 » 02 sty 2009, 21:42

ja mialam depresje i to straszna. nadal cos jeszcze we mnie siedzi.... u mnie to wygladalo tak ze napady placzu sie pojawialy znikad, nie chcialam sie opiekowac malym i mialam napady agresjii ktore trwaja do dzis :(( nie umiem sobie z nimi poradzic. poszlam po pomoc do GP to dal mi tabletki i powiedzial ze mam odstawic od cycka czego bardzo nie chce....i zostalo mi radzic sobie samej... jak pytalam Health Visitor o psyhologa to powiedziala mi ze wysylaja dopiro wtedy - i tu cytuje - "...dopiero jakbys chciala wrecz ZABIC swoje dziecko..."! wiecie co zostawie to bez komentarza bo az ryczec sie chce z ich glupoty i braku pomocy :(

asiunia876
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez norra » 02 sty 2009, 22:52

norra
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez asiunia876 » 04 sty 2009, 21:37

norra dokladnie tak samo ja mam. wciaz sie denerwuje balaganem ale i tez blahostkami :( znacie moze jakiegos psychologa tutaj w UK? wyprowadza mnie z rownowagi np zle zapiety pasek albo cos :( tak mi z tym zle bo wiem ze zachowuje sie jak idiotka ale w danej chwili nie potrafie nad tym zapanowac :( najchetniej to bralabym te tabletki co mi dal GP ale nie chce przestac karmic piersia. dlatego chce znalesc inne rozwiazanie i szukam psychologa :(

asiunia876
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez AniaK » 04 sty 2009, 22:12

asiunia876 osobiście żadnego psychologa nia znam, kiedyś miałam w planie znalezienie psychologa, który udzialał by darmowych porad Dzieciakowym mamom, ale gdzies w watku przewinal sie temat i kilka opinii ze psycholog jest niepotrzebny. Byc moze rozwaze ta mysl jeszcze raz, i poszukam jakiegos Pana/Pania ktorzy mogli by pomoc ...

Tymczasem zerknij na strone Gonca Polskiego -
Po prawej stronie jest banerek zapraszajacy do darmowych konsultacji z psychologami. Moze bedziesz chciala skorzystac ...
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez maminka » 04 sty 2009, 22:45

wiem, że jest w uk polskie stowarzyszenie psychologów i działa dosyc prężnie tylko, że nie moge teraz znależć ich strony internetowej. teraz organizują sosbotnie playgrupy w londynie, których patronem jest goniec więc jak masz tą gazetę to tam na pewno znajdziesz reklamę i jakiś kontakt.
z tego co wiem to każdy oddział sure start powinien mieć psychologa, który ci powinien udzielić darmowej terapii. nie wiem jaki jest długi czas oczekiwania, i nie wiem czy maja też polskich psychologów ale warto się dowiedzieć. w każdym centrum może być inaczej.
Moim zdaniem nie ma co lekceważyc objawów bo jeżeli to depresja to samemu nie zawsze sie uda z tym poradzić.
a swoją droga to mi się wydaje, że gp nie powinien na dzień dobry leków przepisywać. zwłąszcza, że przepisał tylko leki bez terapii. Objawy podobne - hustawki nastrojow, nerwowosc, placzliwosc itp
maminka
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez maminka » 04 sty 2009, 22:47

maminka
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez AniaK » 04 sty 2009, 23:02

asiunia876 a powiedz mi, czy Ty robiłaś sobie jakieś badania krwi? I jak się czujesz poza tym że masz nerwy na wszystko? Bo wiesz co, ja 3 misiace po porodzie zaczelam byc bardzo baaardzo nerwowa, do tego parzyla mnie woda w twarz (nawet letnia), i czasami nie mialam sil podniesc malego, i schudlam dosc szybko (to akurat mnie cieszylo :P)

Moj GP najpierw zrobil ze mna wywiad, potem zrobil testy krwi - okazalo sie ze mam nadczynnosc tarczycy, ale malutka i kazal czekac i potworzyc badania miesiac pozniej. W miedzy czasie bylam w POlsce i nadczynnosc mi sie pogorszyla niestety - zlosc kipiala ze mnie, i non stop ryczec mi sie chcialo! i zdołowana też byłam non stop :?

Zasugeruj moze lekarzowi badania w tym kierunku, jesli jeszcze nie mialas ich robionych. Bardzo czesto zdarza sie ze po porodzie mamy maja problemy z tarczyca, i czesto wtedy lekarze mylnie i zbyt szybko daja leki na depresje itp.
Mama Zuzanki, Kubcia i Emciocha
AniaK
UZALEżNIONA
UZALEżNIONA

Postprzez asiunia876 » 05 sty 2009, 11:31

dziekuje dziewczyny za pomoc. mi strasznie glupio o tym mowic. bo wiem ze zachowuje sie masakrycznie. to jest tak ze np siedze i karmie malego, moj M przychodzi do domu i siada na kompie. we mnie zaczyna sie gotowac ze on nic nie robi tylko na kompie siedzi jak sa naczynia w zlewie, albo np wczoraj usypialam malego, a wlasciwie spal mi na rekach kiedy poczulam ze nie wygodnie siedze i jakby cos we wmnie wybuchlo mialam ochote zucic malego i walnac z piesci w sciane. po paru sekundach przechodzi i jest si. i mysle sobie co za idiotka ze mnie. dzis np karmilam malego i nowu kilku sekundowy atak agresji jakchetniej bym zucila malym i cos 'popsula'.... wiem straszna jestem :( ale nie umiem nad tym zapanowac. pare razy obudzilam sie w nocy i zaczelam BIC mojego M...czego nie do konca pamietam :( tak mi z tym zle bo krzywdze ludzi ookola a nie chce zeby to sie jakos tragicznie skonczylo - ze wkoncu zuce malym :( buuu pomocy... zaraz przejze te stronki co mi przeslaliscie :) dziekuje :*

asiunia876
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez kamilka » 05 sty 2009, 11:36

asiunia mozna uzywac w czsie karmienia i jest dostepny bez recepty w wiekszosci aptek. Pomaga sie uspokoic i wycisza

kamilka
AMATORKA
AMATORKA

Postprzez asiunia876 » 05 sty 2009, 11:54

kubaleku nie mialam zadnych badan krwi ani czegokolwiek. pozatym nie moge zrzucic wagi. jestem nadal 10kg w plusie pomimo ze jem jak wrobelek i cwicze wieczorami. myslalam ze to moze nadmiar lub niedomiar jakis hormonow ale jak to sprawdzic.

kamilka mam kropelki od taty z polski homopatyczne ktore mozna stosowac podczas karminia piersia ale niestety one pomagaja mi tylko na chwile.musialabym je pic co 10min przez caly dzien aby zapobiedz.

asiunia876
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez genetix » 31 sty 2009, 01:35

Ja również byłam na etapie baby blues. Teraz jest lepiej ale pierwsze dni po porodzie ryczałam jak nienormalna. Dobił mnie poród i cesarka, silna anemia a najbardziej nie mogłam pogodzić się z tym że nie moge karmić piersią, bo mała za kazdym razem darła sie w niebogłosy kiedy chciałam ja dostawić do piersi. Poprostu koszmar. W szpitalu przespałam może w sumie 20 godzin na 3 dni w szpitalu, wypisałam sie na rządanie. Bogu dzięki moja mam jest ze mną i wspiera mnie, tak wiec jakoś dochodze do siebie.
Do tej pory jak pomyśle o porodzie i o tym jak kazali mi na siłe karmić małą to szlag mnie tarfia i płakać mi się chce.
genetix
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez tereska » 31 sty 2009, 12:19

genetix powoli wszystko sie unormuje, ja mialam tak samo anemia,szwy poporodowe sie nie goily, maly nie chcial piersi a najgorszy byl brak poczucia wiezi z dzieckiem :( nie mogla tego zrozumiec, tak bardzo sie cieszylam i nie moglam sie doczekac kiedy juz bedzie z nami a tu nagle jest mi wszystko jedno czy jest czy go nie ma :( ale teraz juz wszystko jest w porzadku nawet planujemy Zuzie :)

tereska
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez genetix » 31 sty 2009, 15:26

ja braku wiezi nie odczuwala, wrecz przeciwnie. Teraz moja mama karmi mala a ja sobie wyrzucam ze zbyt malo czasu spedzam z corka a do tego mysle sobie ze jak mam wyjedzie to Weronika nie bedzie chciala jesc ode mnie. Jakos schizuje. Po za tym mala nie lubi byc u mnie na rekach, szybko sie irytuje a u mojej mamy jest ok. Ryczec mi sie chce jak sobie o tym pomysle.
genetix
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez tereska » 31 sty 2009, 17:01

nie martw sie bedzie dobrze :) u mnie tez byla moja mama przez pierwsze 4 tygodnie i mialam identycznie, tez mialam uczucie ze moj maluch mnie poprostu nie lubi, jak plakal to wystarczy, ze moja mama go wziela na rece i zaraz sie uspokajal a ja moglam go lulac i nic, caly czas uwarzalam ze jestem zla matka bo chetnie pozwalam mojej mamie zeby go przewiajala, karmila i wiesz co mysle, ze porostu za bardzo sie stresowalam tym wszystkim, maly to wyczuwal i tez byl niespokojny

tereska
MIłOśNICZKA
MIłOśNICZKA

Postprzez genetix » 01 lut 2009, 01:06

Na pewno masz racje, ale wiesz jak jest. Po porodzie cały świat się zmienia, człowiek żyje w bólu i stresie. Jak słysze płacz małej to od razu wydaje mi sie ze coś źle robie.
Myślimy z mężem żeby zatrzymać moją mamę nieco dłużej, aż całkowicie dojde do siebie a mała będzie większa. Zobaczymy...
genetix
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez asiunia876 » 01 lut 2009, 22:16

genetix mama Twoja ma wieksza cierpliwosc (wiadomo miala male dzieci) i malutka to czuje. TY sie biedna stresujesz i to dlatego. pozatym dzieci czuja od nas mleko z piersi i sie denerwuja. ja nie karmie juz piersia a jak tylko go chce przytulic to on sie denerwuje bo czuje :?: mleko :?: wszystko przyjdzie z czasem. ja pokochalam malego dopiero po miesiacu. tak strasznie mnie irytowal i denerwowal, niestety nie mialam nikogo kto by mi mial pomoc dlatego ten baby blues przerodzil si w depresje :( cieszcie sie ze macie mamuski - ja tez mialam niedaleko tylko mi nie pomagala :(

asiunia876
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA

Postprzez majka44 » 27 paź 2020, 19:35

Depresja poporodowa w ostatnim czasie pojawia się niestety coraz częściej u kobiet. Bardzo ważne jest by wtedy otrzymała dobrą pomoc. Moja siostra zmagała się z nią i tylko dzięki dobrej pomocy w https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ udało się jej wyprowadzić swoje życie na prostą! :) Najlepsi specjaliści to podstawa!
majka44
ZACIEKAWIONA
ZACIEKAWIONA